» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

3 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 3 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Pule me kepurdha ...

Shko poshtė

gezuar Pule me kepurdha ...

Mesazh nga Anhela prej Sun 14 Feb 2010, 20:13

Pėrbėrėsit:

Pėr 4 persona duhen:
4 lugė tė mėdha ēaji salcė, kripė
8 kofshė pule pa lėkurė dhe kocka
½ lugė tė madhe ēaji me vaj ulliri
150 gramė kėpurdha tė ndara me katėrsh
125 gramė barbunja
4 lugė tė mėdha ēaji me uthull.


Trazoni kripėn, uthullėn dhe salcėn e sojės nė njė tigan tė nxehtė. Prijeni mishin e pulės nė rripa dhe vendoseni nė njė enė tė cekėt. Hidhni mbi tė salcėn dhe lėrini mėnjanė tė qullen. Nxehni vajin nė njė tigan. Vendosni nė tė rripat e mishit tė pulės dhe lėrini tė skuqen. Pasi tė skuqen, largojini dhe nė lėngun e mbetur nė tigan skuqni kėrpudhat dhe perimet duke i trazuar.

firma.................................................................................................................................................................................
◄███▓▒░░Love makes the world go around!◄███▓▒░░
avatar
Anhela

Shteti : Prishtin
Postime : 542
Kyējet nė forum : 9939
Regjistruar mė : 04/02/2010
Profesioni : Kontabiliste.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi