» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

6 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 6 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Shoferi ndal autobusin nė mes tė qytetit pėr t’u falur ,

Shko poshtė

miq Shoferi ndal autobusin nė mes tė qytetit pėr t’u falur ,

Mesazh nga Anhela prej Mon 15 Feb 2010, 12:43Njė kompani transportuese nga Londra u detyrua t’u kėrkoj falje udhėtarėve tė autobusit, shoferi i tė cilit ndaloi nė mes tė qytetit pėr tu falur.

Ngjarja e pazakontė ndodhi nė fillim tė kėtij muaji nė kryeqytetin britanik. Shoferi, njė mysliman i devotshėm, parkoi autobusin dhe mė pas afėr trotuarit shtriu njė sixhade tė vogėl nė drejtim tė Qabes dhe filloi tė falet.

Drejtuesit e kompanisė sė udhėtimeve menjėherė nxjerrėn njė deklaratė pėr media nė tė cilėn i kėrkuan falje udhėtarėve tė autobusit. Zyrtarėt e kompanisė po ashtu thanė se respektojnė tė gjitha besimet fetare, por kėrkuan nga tė punėsuarit qė tė mos falen gjatė orarit tė punės.

Njė udhėtare e cila ishte pjesėmarrėse nė kėtė ngjarje tė pazakontė, tha se shoferi me t’i kryer lutjet u kthye nė autobus dhe vazhdoi vozitjen pa dhėnė kurrfarė sqarimi dhe pa kėrkuar falje, njoftuan mediat britanike.

firma.................................................................................................................................................................................
◄███▓▒░░Love makes the world go around!◄███▓▒░░
avatar
Anhela

Shteti : Prishtin
Postime : 542
Kyējet nė forum : 9948
Regjistruar mė : 04/02/2010
Profesioni : Kontabiliste.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi