» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

6 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 6 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Embelsire me mjalte (Shendetli)

Shko poshtė

hey Embelsire me mjalte (Shendetli)

Mesazh nga Anhela prej Wed 17 Feb 2010, 17:54

Pėrbėrėsit

* miell 4 gota uji
* sheqer 1 gote uji
* 1-2 filxhan kafeje (me 2 behet me e mire)
* veze 4 kokra te plota dhe nje te verdhe
* sode 1 luge kafeje
* arra 1 filxhan caji
* gjalp i shkrir 250g
* per sherbetin: sheqer 4 gota uji dhe 3 gota uje.Ne nje ene perzihen mire sheqeri, mjalti, gjalpi dhe ne fund shtohen arrat. Pastaj hidhet mielli i perzier me par me soden. Perzihen derisa te jete lagur i tere mielli, por mos e punoni me shume. Lyhet nje tave me diameter rreth 30-35 cm me gjalp hidhet brumi qe pergatitem, rrafshohet me dore dhe lyhet siperfaqia me te verdhen e vezes dhe mund te beni zbukurime me pirun ose me lug simbas deshires. Piqet ne 200 grade per 35-40 minuta.
Lihet te ftohet plotesisht dhe pritet ne form rombi ose katrore simbas deshires. sherbeti hidhet i nxeht dhe aromatizuar me vanilje.

firma.................................................................................................................................................................................
◄███▓▒░░Love makes the world go around!◄███▓▒░░
avatar
Anhela

Shteti : Prishtin
Postime : 542
Kyējet nė forum : 9948
Regjistruar mė : 04/02/2010
Profesioni : Kontabiliste.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi