» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

5 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 5 vizitorė

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Dyshimi, armik i nje mardhenieje, po besimi i tepruar?

Shko poshtė

Dyshimi, armik i nje mardhenieje, po besimi i tepruar?

Mesazh nga Gjimnazistja prej Sat 20 Feb 2010, 13:08

Njeriu, qenia qe ve ne levizje gjithcka, jo gjithmone besues dhe jo gjithmone mosbesues.
Dyshimi mendohet si armik dhe vrases i cdo mardhenie, ndonese na dhemb ta pranojme, ne disa raste ky dyshim rezulton i sakte duke cuar ne shkaterrimin e mardhenies qe egzistonte me pare.
Ne disa raste ky dyshim eshte i gabuar dhe si pasoje con ne ftohje dhe dobesim te asaj qe kishim krijuar, por edhe besimi i tepert na con ne te njejtat situata.

C'mendim keni ju, dyshimi a eshte armik i nje mardhenieje, dhe c'mund te themi per besim
in e tepruar?
avatar
Gjimnazistja

Shteti : Ne hapsire!
Postime : 1550
Kyējet nė forum : 11081
Regjistruar mė : 24/12/2009
Profesioni : gjimnaziste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dyshimi, armik i nje mardhenieje, po besimi i tepruar?

Mesazh nga Besi prej Sat 20 Feb 2010, 15:57

Te dyja mund te jene dhe njekohesisht nuk mund te jene.E para,dyshimi nuk eshte i mire nese e kemi vazhdimisht dhe nuk mund te kemi ēofte asnje fakte per ate qe dryshojme.Ne kete raste vije deri tek demtimi i vetes,moskoncentrimi per te bere gjera tjera dhe per nje momente edhe shkaterrimi i nje lidhjeje.E mira e dyshimit eshte ne disa raste,qe na ben te kuptojme se nuk duhet besuar verberisht askujt per asgje.Me arsyetimit se jemi njerez,nga mishi,gjaku dhe ndjenjat.Prandaj edhe ēdo njeri njehere,per nje momente mund te genjejme,mund te tradhetojme,mund te gabojme etj etj.
E dyta,besimi i tepruar eshte i mire per nje kohe ne nje lidhje,ne njefare menyre une e quaje "teste".Pas kesaje kohe,vijme ne nje perfundim se personi ne fjale e meriton besimin tone ose jo.Perveē ne kete raste,ndryshe besimi i tepruar eshte i papranuheshem per mua.Nuk i besoj askujt aq teper,sa te verbohem,dhe njekohesisht nuk e marre per njeri,ate person qe me beson ne kete menyre.
Nje lidhje qe te jete e mire dhe te funksionoj mire,nuk mjafton vetem ti permbushim ato frazat e zakonshme-sinēeriteti,besnikeria etj, por duhet te kete edhe pak mister dhe indiference.
Mendimi im.
avatar
Besi

Postime : 1349
Kyējet nė forum : 10862
Regjistruar mė : 20/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dyshimi, armik i nje mardhenieje, po besimi i tepruar?

Mesazh nga Katilja prej Mon 03 Jun 2013, 10:54

te besosh esht mir po tmos besosh esht akoma me mir dyshimi esht armik por edhe mosmarrveshjet apo mungesa tolarances xhelozia tepruar ben qe marrdhenia mos tzgjas aq shum nga sduhet

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7204
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dyshimi, armik i nje mardhenieje, po besimi i tepruar?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi