» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

4 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 4 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


SHQIPĖRIA DUHET TĖ BĖHET SHQIPĖRI

Shko poshtė

SHQIPĖRIA DUHET TĖ BĖHET SHQIPĖRI

Mesazh nga shaban cakolli prej Fri 29 Jun 2007, 16:37

Historia shqiptare,edhe pse e gjakosur,ajo eshte e shkruar prej burrave tane,sipas ngjarjevete bujshme ne kohen kur jane zhvilluar.Ishte nje kohe kur burratemenēur e te guximshem e bene
Shqiperine.Megjithate ata burra vdiqen,e Shqiperia mbeti e cunguar per dhembje.Ne nuk e falem Shqiperine,ate na e gllaberuan pushtuesit me ndihmen e zonjes plake Evropes,dhe per kete ata nuk kane perse te krenohen.Shqiperia mbeti cung,e shkaperderdhur,edhepse jemi dy krah te te njejtit trup,por te ndare e te gjymtuar.Me termin Shqiperi une kuptoj gjitha viset ku jetojne shqiptaret.As nuk mund te mburrem une me Kosoven e mbetur jashtatrungut kombetar,sa qe nuk mund temburresh ti me Tiranen,e cila per te hyne trollin e vet drejt Kosoves duhet legjitimuar neper kufijet e shqiptareve si i huaj!!!Faktikisht pushtuesit na ndane,na lane te coptezuar,te varfer bile me te varferit ne Ballkan,por kjo nuk do te thote se na ndaluan te bejme perpjekje per te u bashkuar.A guxuam te e leme qeshtjen kombetare ne balte?Nuk do te duhej por kete e beme,nuk pata mundesi as une,as ti,ketee bene kryetitullaret e teashtuquajtura shtete ne vete,por te coptezuar.Ata mjerisht po i hapin rrugen ndikimeve te huaja,sa qe duke na drejtuar te huajt me ndikimin e vet,thuaj kane depertuar aq thelle ne jeten tone,sa qe na i kaneimponuar edhedoket dhe zakonet e veta.Vjen i huaji nga nga te i teket,e na i percakton punet cilat duhet ti kryajme ne shtepine tone.Kosova krenohet se kinse me planin e Athisarit po fitojka pavaresine ekushtezuar,dhe gjithqka qe eshteekushtezuar nuk eshte e plote,por e perafert.Ne anen tjeter Shqiperia krenohet se eshte shtet sovran,qe me gjysme Shqiperi nuk mund te flitet per sovranitet,por edhe sikur te ishte sovrane,ajo nuk ka pasur afro nje shekulli pushtues,dhe mbeti vendi me i varfer ne rajon:Pse?
Sepse titullaret e shtetit garuan kush do e shqyaj pjesen me te madhe per vete,kurse populline lane duarbosh!A mund te riparohet diqka?Mesiguri se po,nga se Shqiperia ka nxjerrur burra te menqur,te njohur per mrekullite e tyre,per veprat e tyre te medhate njohura neper glob.Pse atehere kjo ēeshtje nuk po vihet ne zgjidhje?Sepse shteti shqiptare i drejtuar nga politikanet qenuk jane politikan,eshte zhytur ne mjegullajen politike.Intelegjenca po vuan prej nje semundje tragjike te intriges,egoizmit,letargjise,eshte mbetur e heshtur dhe e plandosur,haraqin e te ciles po e paguan populli ose ne vuajteje urie,ose duke i shkri muskujt ne kurbet.Nje kuvend kombetar eshte folur eperfolurshpesh,por diqka po e pengon ne arritjen e tij.Ėshte koha e funditkur Shqiperia te behet,te mblidhen burrat me te menqur e te besueshum shqiptar dhe te thone fjalen e fundit.Plani IAthisarit te cilin nuk e besonas zoti,si dhe rrokullisja e politikajve ne Shqiperi nuk e bejne Shqiperine,perkundrazi e dobesojne.kohen e fundit po lexoj shume ne gazeta,po ndegjoj ne mjetet e informimit,se po pregaditet nje taktike politike qe e sjell FatosNanon ne krye te Shqiperise,qka une nuk jam aspak kunder tij,sa nuk jam aspak kunder asnje shqiptari,por kur ekam ndegjuar vet SaliBerishen te kete thene se eshte dakord te e beje Nanon njeriun e pare te Shqiperise,kjo me ka shty temendoj shume!Nje Salih Berisha,i mbushur me nje urrejteje te skajshme ndaj Nanos,qe nuk ka lene te keqe publike pa theneper te,sot dakordohet qe Nano te drejtoj Shqiperine!Kjo te bene te frigohesh se mund te presish kohe temira,per shqiptaret.Politikajt per interesa te veta personale,i thone edhe ujkut babe,duke e hutuar popullin te i jap voten,pastaj politikani te bene pallon e sefase,kurse populli te bredhi duar bosh.Them se intelegjenca shqiptare ka detyre te i prij ketij populli,e te e drejtoj se kujt duhet hedhur vota.Eshte edhimbshme teshohish si eshte katandisur Shqiperia e Skenderbeut,Ismail Qemajlit,,NOLIT;KONICES;Fishtes,Mjedes,kutelit,Poradecit........

Detyree qdo shqiptari eshte te punojne shume per trojet e shqipeve,te e nxjerr Shqiprine nga kjo katandisje,sepse eshte koha e fundit te ebejme SHQIPRINĖ.
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13956
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: SHQIPĖRIA DUHET TĖ BĖHET SHQIPĖRI

Mesazh nga Vizitor prej Wed 18 Jul 2007, 17:23

Zoti Shaban te pergezoj per shkrimin , i cili eshte vertet i qelluar , per kohen ne te cilen jetojme dhe realitetin qe ndeshim cdo dite.Vertet shqiptarit si ka per hije qe te shof vetem interesat e veta,sepse kete e ka treguar per breza me radhe, por une mendoj se mos ndoshta ky gabim qe po bejne qeveritaret tane mso ka rrenjet tek ne populli duarbosh.E theme kete sepse ne duhet te jemi koshient per veprimet tona.Ne jemi nje popull qe kenaqemi me pak.Bejme dicka sot per sot, duke mso menduar cfare rezultati do jap ne te ardhmen.E them kete pasi shof qe populli eshte ai qe shkon neper protesta aty ku ka fushate elektorale, dhe mbron adhuruuesin e tij politik ashtu sikurse nena mbron femijen.Ndersa kur ngelet pa pune, ap buke,uje, energji elektrike,Vendos qe te emigroj,duke u justifikuar se "ketu nuk jetohet".Pra une mendoj se ne varferi te plote e cojme ne populli vendin. Ne jemi nje force e madhe qe duhet ta ngrejme zerin sa here qe na mohohet liria e fjales, e jetes.
Me respekt, arla.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: SHQIPĖRIA DUHET TĖ BĖHET SHQIPĖRI

Mesazh nga Anna prej Fri 24 Aug 2007, 01:33

Shaban Cakolli dhe zonjusha arla:Bukur e keni thene ate qe duhet te thuhet.Ne jemi nje,duhet te jemi te pa ndare si nje trung,duhet te fillojme te punojme drejt ralizimit te bashkimit kombetar dhe jo te heshtim..

Rrofte Bashkimi Kombetar.
avatar
Anna

Shteti : Zvicerr
Postime : 252
Kyējet nė forum : 12015
Regjistruar mė : 29/07/2007
Profesioni : amvise

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: SHQIPĖRIA DUHET TĖ BĖHET SHQIPĖRI

Mesazh nga shaban cakolli prej Fri 24 Aug 2007, 13:49

Pershendetje arla dhe Anna,falemnderit per mbeshtetejen e shkrimit tim Shqiperia duhet te behetShqiperi,te cilen te vetmen reale e njihni edhe ju.Sikur te mendonin pjesa dermuese e shqiptareve keshtu,Bashkimi kombetar do te behej qe moti.
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13956
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: SHQIPĖRIA DUHET TĖ BĖHET SHQIPĖRI

Mesazh nga Anna prej Fri 24 Aug 2007, 23:35

Mendoj me mire vone se kurre.Diēka ka filluar te levizi por sa do te jemi te suksesshem e gjitha mvaret nga ne vete shiptaret,sa jemi unik dhe sa jemi per sakrifica.Sepse ne e dijme se dasem pa mish nuk ka dhe prap jemi te mesuar te japim viktima por qe nje dite jo te larget shqiperine natyrale do ta kemi me kufi ne veri tek presheva si dhe tek selaniku.Pasi ne nuk po grabisim toka te huaja por kerkojme ato qe na perkasin vetem neve,ajo e cila eshte e jona dhe mos me dal shpirti pa e pare Shqiperine te bashkuar me nje kryeqytet,nje ministri,nje qeveri dhe nje president.Shqiperia eshte e shiptreve!!
Rrofte Bashkimi Kombetar.
avatar
Anna

Shteti : Zvicerr
Postime : 252
Kyējet nė forum : 12015
Regjistruar mė : 29/07/2007
Profesioni : amvise

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: SHQIPĖRIA DUHET TĖ BĖHET SHQIPĖRI

Mesazh nga Anna prej Sun 26 Aug 2007, 21:07

Ne nuk dime si ta shfrytezojme ujin per gjelberimin e ēeshtjes Shqiptare.
avatar
Anna

Shteti : Zvicerr
Postime : 252
Kyējet nė forum : 12015
Regjistruar mė : 29/07/2007
Profesioni : amvise

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: SHQIPĖRIA DUHET TĖ BĖHET SHQIPĖRI

Mesazh nga bovari prej Tue 04 Sep 2007, 20:50

Anna mjafton qe te duam ta ujisim kete gjelberim dhe te dijme te hapim ēeshmen sa duhet!! Me qarte duhet te jemi te kujdesshem dhe me mprehtesi te kerkojme zgjidhje dhe jo me euforizmat e momentit.

firma.................................................................................................................................................................................
"""Jemi njerez te thjeshte ne kete bote,,kemi hyr ne rradhe ne kohen e duhur por presim kot,,se biletat ua kemi shitur te tjereve per nje shishe vodk""
avatar
bovari

Shteti : Istanbul
Postime : 685
Kyējet nė forum : 12090
Regjistruar mė : 03/07/2007
Profesioni : me libra ne dore akoma

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: SHQIPĖRIA DUHET TĖ BĖHET SHQIPĖRI

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi