» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

17 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 17 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


~*~Nje Histori Dashurie Shume e Hidhur!~*~

Shko poshtė

Nje Histori Dashurie Shume e Hidhur!

Mesazh nga Kle@Love prej Sat 14 Mar 2009, 01:16

E di qe kur ta shikoni tere kete shkrim do pertoni ta lexoni, por eshte vertete nje histori shum e hidhur qe ka ndodhur midis dy te rinjve qe duheshin shume dhe ne fund ndahen ne nje menyre shum tragjike!!
Kjo esht nje histori e vertet dhe eshte shkruar nga vet djali qe e ka perjetuar tragjedine.....!

***********
Une qe po ju shkruaj jam X. Disa vite me pare, kur mendja printe para cdo gjeje, duke pare moshataret e mi qe kishin te dashura, thashe me vete: "te bej edhe une nje". Kisha shume simpati per shume vajza dhe kisha shume shoqeri me vajza, por zemra ndalonte para njeres qe me shume mundime arrita ta beja per vete. Isha shume i lumtur perkrah saj. Kot nuk thone: "Nis si loje dhe perfundon ne dashuri te vertet" keshtu ndodhi me mua. U dashurova me engjellin. E quajta engjell sepse per mua e tille ishte. Ditet kalonin dhe dashurija jone rritej e rritej. Kaluam bashke kater vjet. Gjate kesaj kohe une isha me i luimtur se kurre, lumturi perjetonte edhe ajo. Te afermve te mi une u pata treguar per te. Ajo vinte edhe te shtepia ime, por familjaret e saj nuk dinin gje. Ne kohe kur ishim me mire se kurre, si ne cdo histori dashurie qe pershkruhet ne filma dhe libra, gjerat nuk ecen ne vaj. Vellain qe kisha ne itali nuk e kisha informuar se me ke vajze isha dashuruar. kur ai erdhi dhe me pa me te u be si bishe. nga ai moment ne shtepine tone kishte sherr. sebepi i sherrit isha une sepse meresha me nje vajze te perdale. kjo nuk ishte aspak e vertet. pasi une ate jo qe e doja shume por edhe e njihja mire se cvajze ishte. vlerat e kesaj do ti tregoj ne fund por fjalet e vellait ne adres te saj ishin fund e krye nje trillim dhe me vone do ta kuptoja pse-ne. Sherret ne shtepi nuk me benin pershtypje sepse une ate vajze e doja shume. Vazhdova ta takoja si me pare dhe nje dite ia thashe arsyen e sherreve ne familje. Ajo u skuq dhe u be flak. "Ta them une arsyen te tua ne familje. une e dija se X eshte vellai yt por kur ai ka qene ketu permes nje shoqes se tij ka shprehur deshiren per te me takuar. une nuk kam pranuar". Kjo ishte e rende per mua. tani e kuptova reagimin e vellait. u ndodha ngushte por fundja ata nuk ishin takuar kurre. Dashuria jone vazhdoi. Nje dite na gjeti motra e saj ne nje vend ku rrinim shpesh. Ketu dashuria jone do te merte nje goditje te keqe. Ajo u largua bashke me motren. Ate nate ne shtepine e tyre kishte pasur shume sherre. ate e kishte qelluar si e ema ashtu edhe e motra e saj. Kaluan dy jave dhe ajo nuk po dilte nga shtepia nga shqenjat qe kishte ne trup. Kur e takova edhe kur e puthja i dhimte trupi, U perpoqa ta qetesoja. Lotet e saj lanin trupin tim. E cmund te beja me teper, isha vetem 22 vjec! Vendosa ti propozoja per martes. Biseduam dhe rame dakord. Skishte si te ndodhte ndryshe. 4 vite dashuri ishte prove e madhe per ne. Vendimin per tu martuar ua thashe te shtepise. U be nami "Kete nuk mund ta besh kurren e kurres" - tha vellai. Babai dhe nena heshten. Iu drejtova babait: "me ose pa ju ate vajze do ta mar". Ne familje e shtro edhe disa here kete debat, derisa nje nate ju thashe prinderve sekretin tim te madh: Une dhe engjelli jo vetem qe duheshim shume por, prisnim edhe nje femije. Babait dhe neses ia mbusha mendjen. Im ate foli me vellain dhe me ne fund edhe atij ju mbush mendja. Ate nate cdo gje po shkonte shume mire, por krejt ndryshe ishte situata ne shtepine e saj. Une arrita ta bindja familjen time dhe po beheshim gati qe te kerkonim doren e saj. Ne shtepine e saj motra kishte treguar se ajo priste nje femije dhe te gjithe si te cmendur kishin filluar dhunen mbi te. Ne kohen kur une fluturoja nga gezimi ajo ishte ne momentet e veta me te keqija. U zgjova ne mengjes dhe u beme gati une, babai dhe vellai per te shkuar ke shtepia e saj per ti kerkuar doren. U nisa dhe ne mendje me mbeten fjalet e mamit: "Bir si sot nuk te kam par me te bukur". Vura buzen ne gaz dhe ajo me lot ne sy shtoi: "Bir mere ate vajze qe te do zemra, qofsh i lumtur perjete". Me puthi ne faqe duke me dhene urimin. Nuk harroj syte e motrave dhe te kunatave qe shkelqenin nga gezimi. Si me i vogli qe isha, dasma ime do te behej shume e madhe, por ne rastin tim vlente shume ajo fjala e urte: "Peshku ne det dhe tigani ne zjarr". Rruges me duket se te gjithe me shikonin mua. Vertet jam i bukur, por jo aq sa te bie ne sy te te gjitheve. Kur po afroheshim ke shtepia e saj, pame se hynin e dilnin shume njerez. Njeri po vinte drejt nesh. E pyetem cfare kishte ndodhur dhe ai si per inatin tim tha: "Filanka ka vrare veten". Ne ate momend zemra ndali rrahjet, por kembet me ndalen te shtepia e saj. Hyra brennda si nje i droguar. Perplasa shume njerez qe donin te me ndalonin. Vajta te krevati ku ate e kishin veshur si nuse. O zot bertita me te madhe, -nuk eshte e drejte qe nje vajze kaq e re te behet nuse e vdekur. Me pas e qava me fjale. Shumica nisen te vajtonin me mua. Mbaj mend se i jam lutur zotit te me merte edhe mua bashke me engjellin . Nuk e doja me veten. Shume njerez u larguan bashke me mua nga mortja, e kuptuan se familja ishte fajtorja e vetme per vendimin qe kishte mare ajo. Nje nate me pare , kur te gjithe si te cmendur kishin nisur dhunen mbi te . dhe ajo e stresuar dhe e trembur arriti ti jepte fund jetes se saj. Une arrita ta kaloj kete dhimbje te madhe me ndimen e familjes qe e falenderoj shume. E di se ne kete jete nuk do te dua kaq shume nje njeri tjeter. Ajo ishte endrra ime. Me veprimin qe beri me dha te kuptoj se me donte. Une ende jetoj me peshen e fajit qe nuk munda ta ndaloj dhe sot do te kishim femijen tone. Per kete gje doja pyesja familjen e saj, se besoj se ndonjerit prej tyre do ti bjere ne dore kjo histori: Sa te pa shpirt paskeni qene! Ne vend te zemres paskeni patur gure! Mire neve qe na shkaterruat jeten, po femija cfare kishte? Dua te pyes motren dhe mamin e saj: a keni shpirt femre? Ti mami i saj nuk je ndjere mire kur ke pritur te behesh me femijen tend? Ti, motra e saj. me kete ligesi qe ke bere nuk do te behesh nene kurre. Zoti vonon por nuk harron. E di qe ti ke mbetur rrugeve. Per shpirtin e asaj qe desha dhe dua une do tju urrej gjithe jeten. Ne fakt ju meritoni tjeter gje, por une nuk jam vrases. Te nderuar lexues, me shprese se historia ime do te pritet e qete, pa lot e dhimje, ju uroj suksese ne jeten dhe fatin tim mos e paste njeri, sepse vuajtjet qe kam kaluar zor se perballohen nga i gjalli. Duke ju uruar edhe nje here fat pres pergjigje nga ju cdo mendim. me respekt klea Sad

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17445
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: ~*~Nje Histori Dashurie Shume e Hidhur!~*~

Mesazh nga Geri prej Sat 14 Mar 2009, 01:33

Sad Sad e kam lexu pjes pjes se nuk mundja me preku me verte shum e dhimbshme kjo histori po ka shum familje "FANATIKE"qe e din se dikush noshta tallet me vajzen edhe keshtu ven punet per dy njerz qe duhen me verte ska zot ti ndaj edhe perfundimi n.q.s futet familja qe ajo esht kryesorja ose vrasin veten ose boj dicka me te keqe booohh jemi ne shekullin e 21 ene kam degju edhe degjoj qe ka shum vende shum shum mbrapa me mentalitet.Lojeni rinin te dashurohen dhe te morin ate qe u don zemra e joo me tradita Kuu esht burrri edhe ec para pa e dit qe vajza ka me kalu jeten e joo familja qe e marto ene hajt shnet.
avatar
Geri
Admin

Shteti : Ne zemer te forumit
Postime : 7161
Kyējet nė forum : 16041
Regjistruar mė : 16/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: ~*~Nje Histori Dashurie Shume e Hidhur!~*~

Mesazh nga MiTi prej Sat 14 Mar 2009, 12:39

Se kam Lexuar ende
avatar
MiTi

Shteti : Ne Boten e Qudirave
Postime : 1428
Kyējet nė forum : 10506
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Student

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

~*~Nje Histori Dashurie Shume e Hidhur!~*~

Mesazh nga Vizitor prej Fri 26 Feb 2010, 13:23

E di qe kur ta shikoni tere kete
shkrim do pertoni ta lexoni, por eshte vertete nje histori shum e hidhur qe ka
ndodhur midis dy te rinjve qe duheshin shume dhe ne fund ndahen ne nje menyre
shum tragjike!!
Kjo esht nje histori e vertet dhe eshte shkruar nga vet djali
qe e ka perjetuar tragjedine.....!***********
Une qe po ju shkruaj jam
X. Disa vite me pare, kur mendja printe para cdo gjeje, duke pare moshataret e
mi qe kishin te dashura, thashe me vete: "te bej edhe une nje". Kisha shume
simpati per shume vajza dhe kisha shume shoqeri me vajza, por zemra ndalonte
para njeres qe me shume mundime arrita ta beja per vete. Isha shume i lumtur
perkrah saj. Kot nuk thone: "Nis si loje dhe perfundon ne dashuri te vertet"
keshtu ndodhi me mua. U dashurova me engjellin. E quajta engjell sepse per mua e
tille ishte. Ditet kalonin dhe dashurija jone rritej e rritej. Kaluam bashke
kater vjet. Gjate kesaj kohe une isha me i luimtur se kurre, lumturi perjetonte
edhe ajo. Te afermve te mi une u pata treguar per te. Ajo vinte edhe te shtepia
ime, por familjaret e saj nuk dinin gje. Ne kohe kur ishim me mire se kurre, si
ne cdo histori dashurie qe pershkruhet ne filma dhe libra, gjerat nuk ecen ne
vaj. Vellain qe kisha ne itali nuk e kisha informuar se me ke vajze isha
dashuruar. kur ai erdhi dhe me pa me te u be si bishe. nga ai moment ne shtepine
tone kishte sherr. sebepi i sherrit isha une sepse meresha me nje vajze te
perdale. kjo nuk ishte aspak e vertet. pasi une ate jo qe e doja shume por edhe
e njihja mire se cvajze ishte. vlerat e kesaj do ti tregoj ne fund por fjalet e
vellait ne adres te saj ishin fund e krye nje trillim dhe me vone do ta kuptoja
pse-ne. Sherret ne shtepi nuk me benin pershtypje sepse une ate vajze e doja
shume. Vazhdova ta takoja si me pare dhe nje dite ia thashe arsyen e sherreve ne
familje. Ajo u skuq dhe u be flak. "Ta them une arsyen te tua ne familje. une e
dija se X eshte vellai yt por kur ai ka qene ketu permes nje shoqes se tij ka
shprehur deshiren per te me takuar. une nuk kam pranuar". Kjo ishte e rende per
mua. tani e kuptova reagimin e vellait. u ndodha ngushte por fundja ata nuk
ishin takuar kurre. Dashuria jone vazhdoi. Nje dite na gjeti motra e saj ne nje
vend ku rrinim shpesh. Ketu dashuria jone do te merte nje goditje te keqe. Ajo u
largua bashke me motren. Ate nate ne shtepine e tyre kishte pasur shume sherre.
ate e kishte qelluar si e ema ashtu edhe e motra e saj. Kaluan dy jave dhe ajo
nuk po dilte nga shtepia nga shqenjat qe kishte ne trup. Kur e takova edhe kur e
puthja i dhimte trupi, U perpoqa ta qetesoja. Lotet e saj lanin trupin tim. E
cmund te beja me teper, isha vetem 22 vjec! Vendosa ti propozoja per martes.
Biseduam dhe rame dakord. Skishte si te ndodhte ndryshe. 4 vite dashuri ishte
prove e madhe per ne. Vendimin per tu martuar ua thashe te shtepise. U be nami
"Kete nuk mund ta besh kurren e kurres" - tha vellai. Babai dhe nena heshten. Iu
drejtova babait: "me ose pa ju ate vajze do ta mar". Ne familje e shtro edhe
disa here kete debat, derisa nje nate ju thashe prinderve sekretin tim te madh:
Une dhe engjelli jo vetem qe duheshim shume por, prisnim edhe nje femije. Babait
dhe neses ia mbusha mendjen. Im ate foli me vellain dhe me ne fund edhe atij ju
mbush mendja. Ate nate cdo gje po shkonte shume mire, por krejt ndryshe ishte
situata ne shtepine e saj. Une arrita ta bindja familjen time dhe po beheshim
gati qe te kerkonim doren e saj. Ne shtepine e saj motra kishte treguar se ajo
priste nje femije dhe te gjithe si te cmendur kishin filluar dhunen mbi te. Ne
kohen kur une fluturoja nga gezimi ajo ishte ne momentet e veta me te keqija. U
zgjova ne mengjes dhe u beme gati une, babai dhe vellai per te shkuar ke shtepia
e saj per ti kerkuar doren. U nisa dhe ne mendje me mbeten fjalet e mamit: "Bir
si sot nuk te kam par me te bukur". Vura buzen ne gaz dhe ajo me lot ne sy
shtoi: "Bir mere ate vajze qe te do zemra, qofsh i lumtur perjete". Me puthi ne
faqe duke me dhene urimin. Nuk harroj syte e motrave dhe te kunatave qe
shkelqenin nga gezimi. Si me i vogli qe isha, dasma ime do te behej shume e
madhe, por ne rastin tim vlente shume ajo fjala e urte: "Peshku ne det dhe
tigani ne zjarr". Rruges me duket se te gjithe me shikonin mua. Vertet jam i
bukur, por jo aq sa te bie ne sy te te gjitheve. Kur po afroheshim ke shtepia e
saj, pame se hynin e dilnin shume njerez. Njeri po vinte drejt nesh. E pyetem
cfare kishte ndodhur dhe ai si per inatin tim tha: "Filanka ka vrare veten". Ne
ate momend zemra ndali rrahjet, por kembet me ndalen te shtepia e saj. Hyra
brennda si nje i droguar. Perplasa shume njerez qe donin te me ndalonin. Vajta
te krevati ku ate e kishin veshur si nuse. O zot bertita me te madhe, -nuk eshte
e drejte qe nje vajze kaq e re te behet nuse e vdekur. Me pas e qava me fjale.
Shumica nisen te vajtonin me mua. Mbaj mend se i jam lutur zotit te me merte
edhe mua bashke me engjellin . Nuk e doja me veten. Shume njerez u larguan
bashke me mua nga mortja, e kuptuan se familja ishte fajtorja e vetme per
vendimin qe kishte mare ajo. Nje nate me pare , kur te gjithe si te cmendur
kishin nisur dhunen mbi te . dhe ajo e stresuar dhe e trembur arriti ti jepte
fund jetes se saj. Une arrita ta kaloj kete dhimbje te madhe me ndimen e
familjes qe e falenderoj shume. E di se ne kete jete nuk do te dua kaq shume nje
njeri tjeter. Ajo ishte endrra ime. Me veprimin qe beri me dha te kuptoj se me
donte. Une ende jetoj me peshen e fajit qe nuk munda ta ndaloj dhe sot do te
kishim femijen tone. Per kete gje doja pyesja familjen e saj, se besoj se
ndonjerit prej tyre do ti bjere ne dore kjo histori: Sa te pa shpirt paskeni
qene! Ne vend te zemres paskeni patur gure! Mire neve qe na shkaterruat jeten,
po femija cfare kishte? Dua te pyes motren dhe mamin e saj: a keni shpirt femre?
Ti mami i saj nuk je ndjere mire kur ke pritur te behesh me femijen tend? Ti,
motra e saj. me kete ligesi qe ke bere nuk do te behesh nene kurre. Zoti vonon
por nuk harron. E di qe ti ke mbetur rrugeve. Per shpirtin e asaj qe desha dhe
dua une do tju urrej gjithe jeten. Ne fakt ju meritoni tjeter gje, por une nuk
jam vrases. Te nderuar lexues, me shprese se historia ime do te pritet e qete,
pa lot e dhimje, ju uroj suksese ne jeten dhe fatin tim mos e paste njeri, sepse
vuajtjet qe kam kaluar zor se perballohen nga i gjalli. Duke ju uruar edhe nje
here fat pres pergjigje nga ju cdo mendim.
me respekt.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: ~*~Nje Histori Dashurie Shume e Hidhur!~*~

Mesazh nga lindushi prej Sun 14 Mar 2010, 18:16

no koment teper e hillur si hisotir
avatar
lindushi

Postime : 69
Kyējet nė forum : 9066
Regjistruar mė : 10/03/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: ~*~Nje Histori Dashurie Shume e Hidhur!~*~

Mesazh nga NADJA prej Sun 14 Mar 2010, 18:23

ME TE YERTET SHUME PREKESE
avatar
NADJA

Postime : 73
Kyējet nė forum : 9072
Regjistruar mė : 07/03/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: ~*~Nje Histori Dashurie Shume e Hidhur!~*~

Mesazh nga lushi prej Fri 02 Apr 2010, 01:30

volla be haver kogja te ngjajshum te kokmi kan

lushi

Postime : 1
Kyējet nė forum : 8917
Regjistruar mė : 02/04/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: ~*~Nje Histori Dashurie Shume e Hidhur!~*~

Mesazh nga Vizitor prej Fri 02 Apr 2010, 02:12

lushi shkruajti:volla be haver kogja te ngjajshum te kokmi kan

qe ne shqip do te thote?

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: ~*~Nje Histori Dashurie Shume e Hidhur!~*~

Mesazh nga anea prej Fri 02 Apr 2010, 15:14

Une e lexova kete histori, kjo qe shkruhet eshte shume e rende , per kete kohe tani eshte tmerr por edhe per kohen e kaluar (para shume vitesh) do te ishte krim i madh......uroj qe keso ngjarjesh kurr te mos perseriten...vetedija e njerezve te ngritet dhe te dashuruarit te lejohen qe te jen se bashku , secilit i takon nje grua apo nje burre andaj uroj qe kurr te mos kete keso raste maskari por te jen se bashku dhe te jetojn te lumture...........
avatar
anea

Shteti : prishtine
Postime : 147
Kyējet nė forum : 9165
Regjistruar mė : 02/03/2010
Profesioni : ekonomiste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: ~*~Nje Histori Dashurie Shume e Hidhur!~*~

Mesazh nga Kle@Love prej Fri 16 Apr 2010, 01:03

Nje histori dashurie shum e hidhur U bashkua me temen lart qe eshte e njejte me rrespekt klea

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17445
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: ~*~Nje Histori Dashurie Shume e Hidhur!~*~

Mesazh nga Vizitor prej Fri 16 Apr 2010, 01:51

arla shkruajti:
lushi shkruajti:volla be haver kogja te ngjajshum te kokmi kan

qe ne shqip do te thote?

hahahahahaahhah me shkrive Arla

Me falni per devijimin nga tema

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Dashuri te prekshme!

Mesazh nga SamkaQika prej Wed 05 May 2010, 15:38

Histori e vertet !


Disa vite me pare, kur mendja printe para cdo
gjeje,duke pare moshataret e mi qe kishin te dashura,thashe me vete: "te
bej edhe une nje". kisha shume simpati per shume vajza dhe kisha shume
shoqeri me vajza, por zemra ndalonte para njeres qe me shume mundime
arrita ta beja per vete.
Isha shume i lumtur perkrah saj. Kot nuk
thone: "Nis si loje dhe perfundon ne dashuri te vertet" keshtu ndodhi me
mua. u dashurova me engjellin. e quajta engjell sepse per mua e till
ishte.ditet kalonin dhe dashurija jone rritej e rritej, kaluam bashke
kater vjet.gjete kesaj kohe une isha me i luimtur se kurre, lumturi
perjotonte edhe ajo. te afermve te mi une u pata treguar per te. ajo
vinte edhe te shtepia ime , por familjaret e saj nuk dinin gje.
Ne
kohe kur ishim me mire se kurre, si ne cdo histori dasshurie qe
pershkruhet ne filma dhe libra, gjerat nuk ecen ne vaj. Vellain qe kisha
ne itali nuk e kisha informuar se me ke vajze isha dashuruar. kur ai
erdhi dhe me pa me te u be si bishe. nga ai moment ne shtepine tone
kishte sherr. sebepi i sherrit isha une sepse meresha me nje vajze te
perdale. kjo nuk ishte aspak e vertet. pasi une ate jo qe e doja shume
por edhe e njihja mire se cvajze ishte. vlerat e kesaj do ti tregoj ne
fund por fjalet e vellait ne adres te saj ishin fund e krye nje trillim
dhe me vone do ta kuptoja pse-ne.
Sherret ne shtepi nuk me benin
pershtypje sepse une ate vajze e doja shume. Vazhdova ta takoja si me
pare dhe nje dite ia thashe arsyen e sherreve ne familje. Ajo u skuq dhe
u be flak. "Ta them une arsyen te tua ne familje. une e dija se X eshte
vellai yt por kur ai ka qene ketu permes nje shoqes se tij ka shprehur
deshiren per te me takuar. une nuk kam pranuar". Kjo ishte e rende per
mua. tani e kuptova reagimin e vellait. u ndodha ngushte por fundja ata
nuk ishin takuar kurre. Dashuria jone vazhdoi. Nje dite na gjeti motra e
saj ne nje vend ku rrinim shpesh. Ketu dashuria jone do te merte nje
goditje te keqe.
Ajo u largua bashke me motren. Ate nate ne shtepine
e tyre kishte pasur shume sherre. ate e kishte qelluar si e ema ashtu
edhe e motra e saj. Kaluan dy jave dhe ajo nuk po dilte nga shtepia nga
shqenjat qe kishte ne trup. Kur e takova edhe kur e puthja i dhimte
trupi, U perpoqa ta qetesoja. Lotet e saj lanin trupin tim.
E cmund
te beja me teper, isha vetem 22 vjec! Vendosa ti propozoja per martes.
Biseduam dhe rame dakord. Skishte si te ndodhte ndryshe. 4 vite dashuri
ishte prove e madhe per ne. Vendimin per tu martuar ua thashe te
shtepise. U be nami "Kete nuk mund ta besh kurren e kurres" - tha
vellai. Babai dhe nena heshten.
Iu drejtova babait: "me ose pa ju
ate vajze do ta mar". Ne familje e shtro edhe disa here kete debat,
derisa nje nate ju thashe prinderve sekretin tim te madh: Une dhe
engjelli jo vetem qe duheshim shume por, prisnim edhe nje femije. Babait
dhe neses ia mbusha mendjen. Im ate foli me vellain dhe me ne fund edhe
atij ju mbush mendja. Ate nate cdo gje po shkonte shume mire, por krejt
ndryshe ishte situata ne shtepine e saj. Une arrita ta bindja familjen
time dhe po beheshim gati qe te kerkonim doren e saj. Ne shtepine e saj
motra kishte treguar se ajo priste nje femije dhe te gjithe si te
cmendur kishin filluar dhunen mbi te. Ne kohen kur une fluturoja nga
gezimi ajo ishte ne momentet e veta me te keqija. U zgjova ne mengjes
dhe u beme gati une, babai dhe vellai per te shkuar ke shtepia e saj per
ti kerkuar doren. U nisa dhe ne mendje me mbeten fjalet e mamit: "Bir
si sot nuk te kam par me te bukur". Vura buzen ne gaz dhe ajo me lot ne
sy shtoi: "Bir mere ate vajze qe te do zemra, qofsh i lumtur perjete".
Me puthi ne faqe duke me dhene urimin. Nuk harroj syte e motrave dhe te
kunatave qe shkelqenin nga gezimi. Si me i vogli qe isha, dasma ime do
te behej shume e madhe, por ne rastin tim vlente shume ajo fjala e urte:
"Peshku ne det dhe tigani ne zjarr". Rruges me duket se te gjithe me
shikonin mua. Vertet jam i bukur, por jo aq sa te bie ne sy te te
gjitheve. Kur po afroheshim ke shtepia e saj, pame se hynin e dilnin
shume njerez. Njeri po vinte drejt nesh. E pyetem cfare kishte ndodhur
dhe ai si per inatin tim tha: "Filanka ka vrare veten". Ne ate momend
zemra ndali rrahjet, por kembet me ndalen te shtepia e saj. Hyra brennda
si nje i droguar. Perplasa shume njerez qe donin te me ndalonin. Vajta
te krevati ku ate e kishin veshur si nuse. O zot bertita me te madhe,
-nuk eshte e drejte qe nje vajze kaq e re te behet nuse e vdekur. Me pas
e qava me fjale. Shumica nisen te vajtonin me mua. Mbaj mend se i jam
lutur zotit te me merte edhe mua bashke me engjellin . Nuk e doja me
veten. Shume njerez u larguan bashke me mua nga mortja, e kuptuan se
familja ishte fajtorja e vetme per vendimin qe kishte mare ajo. Nje nate
me pare , kur te gjithe si te cmendur kishin nisur dhunen mbi te . dhe
ajo e stresuar dhe e trembur arriti ti jepte fund jetes se saj. Une
arrita ta kaloj kete dhimbje te madhe me ndimen e familjes qe e
falenderoj shume. E di se ne kete jete nuk do te dua kaq shume nje njeri
tjeter. Ajo ishte endrra ime. Me veprimin qe beri me dha te kuptoj se
me donte. Une ende jetoj me peshen e fajit qe nuk munda ta ndaloj dhe
sot do te kishim femijen tone. Per kete gje doja pyesja familjen e saj,
se besoj se ndonjerit prej tyre do ti bjere ne dore kjo histori: Sa te
pa shpirt paskeni qene! Ne vend te zemres paskeni patur gure! Mire neve
qe na shkaterruat jeten, po femija cfare kishte? Dua te pyes motren dhe
mamin e saj: a keni shpirt femre? Ti mami i saj nuk je ndjere mire kur
ke pritur te behesh me femijen tend? Ti, motra e saj. me kete ligesi qe
ke bere nuk do te behesh nene kurre. Zoti vonon por nuk harron. E di qe
ti ke mbetur rrugeve. Per shpirtin e asaj qe desha dhe dua une do tju
urrej gjithe jeten. Ne fakt ju meritoni tjeter gje, por une nuk jam
vrases. Te nderuar lexues, me shprese se historia ime do te pritet e
qete, pa lot e dhimje, ju uroj suksese ne jeten dhe fatin tim mos e
paste njeri, sepse vuajtjet qe kam kaluar zor se perballohen nga i
gjalli.

avatar
SamkaQika

Shteti : !!..Nuk Ėshtė Arritje Tė Bėsh 1000 Miq Pėr Njė Vit, Por Tė Bėsh Njė Mik Pėr 1000 Vjet...!!
Postime : 329
Kyējet nė forum : 9478
Regjistruar mė : 01/03/2010
Profesioni : Modele

http://www.Nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: ~*~Nje Histori Dashurie Shume e Hidhur!~*~

Mesazh nga Vizitor prej Wed 05 May 2010, 16:18

"Dashuri te prekshme!" me "~*~Nje Histori Dashurie Shume e Hidhur!~*~"

Keto dy tema bashkohen me respekt princesha

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: ~*~Nje Histori Dashurie Shume e Hidhur!~*~

Mesazh nga anea prej Wed 05 May 2010, 23:59

nuk ka dashuri te hidhur tek une..as nuk e qaj koken per te sepse jam ashtu qe terheq shume....pa modesti e them..........
avatar
anea

Shteti : prishtine
Postime : 147
Kyējet nė forum : 9165
Regjistruar mė : 02/03/2010
Profesioni : ekonomiste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: ~*~Nje Histori Dashurie Shume e Hidhur!~*~

Mesazh nga Arjana prej Thu 06 May 2010, 01:43

aman e ju na bet me lot e na lat pa gjume,thoni nje te qeshim tash
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 14884
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: ~*~Nje Histori Dashurie Shume e Hidhur!~*~

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi