» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

10 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 10 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Mallkimet e dashurisė.

Shko poshtė

Mallkimet e dashurisė.

Mesazh nga Kle@Love prej Mon 01 Mar 2010, 17:34

Ka njerez qe kane fat te keq ne dashuri "s'u ecen"- sic thuhet. Te duket sikur je vec nje mm larg lumutrise se shume kerkuar dhe aq te perfolur, se kete rradhe uragani qe shkaterron cdo gezim eshte larg. Por pikerisht atehere kur s'e pret te ndodh serish dicka qe pret ne mes filmin e lumturise. Eshte si te kesh ngecur ne nje rreth vizioz, cdo gje perseritet.
Kjo s'eshte normale! Mund te ndodhe qe mos te funksionoje lidhja, por jo te prishet kur te duket vetja se je duke notuar ne qiellin e shtate. Kaq shume fat i keq ne dashuri nuk eshte i mundur. Jeton me ate pyetjen pse nuk funksionoi edhe kete here, pse nuk po funksionon ende. " Cfare kam bere qe po meritoj dicka te tille? " . Te kerkosh lumturine nuk eshte krim, eshte e drejte legjitime.

Dhe ketu hyjne ne loje esoterizmat . "Te kane mallkuar!"; "Te kane zene hakat". I keni degjuar? Me duket personalisht budallik me brire. Por ka qe e shpjegojne keshtu. Te ka mallkuar dikush te cilit i ke bere keq( edhe pse pa vetedije), dikush nga nje lidhje e pare qe e ke lenduar jashte mase, qe e ke zhgenjyer, dikush qe ta ka zili, etj.

Mund te tingelloje makabre e gjitha, po sa me shume nuk te ecen ne dashuri, aq me shume i pyet veten sa e vertete fshihet pas kesaj.

Eshte e mundur qe, ofshamat, mallkimet, mendimet dhe energjia negative e dikujt , te arrijne te na prekin aq sa te influencojne jeten tone, duke bere te na ece ters?

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17442
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mallkimet e dashurisė.

Mesazh nga Katilja prej Sun 07 Jul 2013, 14:28

[b]Zonja Lumturi...

S'tė kam shkruar kurrė ndoshta.... ndoshta sepse kurrė se kam njohur fytyrėn tėnde tė vėrtetė. Shpesh kam bėrė njė takim me vetveten nė pasqyrė dhe, kam vėnė re qė s’jam aq e shėmtuar
sa tė mė trembėsh kėshtu,apo tė mė lėsh kaq menjanė. Tė kam ndjekur shumė,tė betohem se ka pasur netė qė kam ecur vetėm drejt hapave tė t’u dhe vetėm dėshtova. Kam ecur shumė shpejt pėr tė tė arrirė,por
ti ke njė hap kalorėsi dhe ja mbathje aq shpejt sa i zhdukje gjurmėt. Jam gjakosur rrugėve tė kėtij qyteti vetėm pėr njė pėrqafim tėndin dhe nė fund...VETPĖRQAFOHESHA. Ti mė ke refuzuar gjithnjė...Por tani mjaft mė,tė premtoj qė s'do tė tė kėrkoj mė, s'do tė lutem mė tė mė kthehesh...djalli t’a marrė kam dhe unė krenarinė time, pas kaq shumė poshtėrimeve do tė tė lė tė qetė. Nėse njė ditė tė kujtohem...EJA...ti e di mirė ku tė mė gjesh. Gjithesesi ti do jesh e lumtur,dhe pa mu... E unė pa ty mund tė jem thjesht MIRĖ... Pas tė gjithave shpresoj qė njė ditė tė takohemi, pse jo edhe tė jetojmė bashkė...!!!
[/b]

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7096
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mallkimet e dashurisė.

Mesazh nga epanjohura prej Fri 18 Apr 2014, 23:57

E kush do ta donte nje njeri si unė?
qe nga nje vajze e kujdesėshme dhe e dashur, ne sekondė tregohem e pasjellshme apo dhe egoiste ...
Ne nje moment dua qe te gjithe te me kenė xhan dhe t'i kem afer ,ne nje moment tjeter s'dua as qe te me hedhin syte.
Ndonjehere kam deshire te flas , te flas gjate gjithe kohes, t'iu them gjithė budalliqet qe me vijne ndermend , dhe po ne ate ēast me shume mundesi i dergoj ne djall te gjithe dhe dua te rri vetem.
Ndonjėherė urrej sii jam! E kush do te mund te harxhonte gjithe energjite dhe dashurine e tij me dike si une?..dikė qė pėrpiqet tė jetė e pėrpiktė,qė dhe ndodhė t'a teproj,por pa ligėsi nė shpirtė.
Thjeshtė s'di te jem nje person me i mire apo ndryshe... Dhe pas gjithēkaje, sa here qe trajtoj dike ashtu,ndihem aq keq sa nuk pushoj se qari..
Madje nuk mundem te them edhe nje "ME FALĖ" e pastaj gjithmone eshte vone.
Ata thuajse largohen . . .ose ndodhė tė largohen edhe kur nuk kam fajė. Sepse s'arrijnė tė kuptojnė dikė si unė!

xxxx

epanjohura

Shteti : Kosove
Postime : 753
Kyējet nė forum : 5630
Regjistruar mė : 30/01/2014

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mallkimet e dashurisė.

Mesazh nga deti prej Mon 21 Apr 2014, 16:05

Mallkimet e dashurise! sa ironike me duket kjo.
Dashuria lind nga "une" dhe "ti". Pra ne jemi ata qe e krijojme ate. Ne e bejme ate te duket e bukur apo e shemtuar. Nga ne varet jetegjatesia e saj.
Ne e krijojme urrejtjen mes veti, xhelozine dhe hakmarrjen. Per deshtimet tona pse duhet ngushlluar veten duke e fajsuar dashurine?
Ajo mund te jete e madhe, e vetme dhe mbase e perjetshme nese kemi mirekuptim dhe tolerance mes veti.
Nje dashuri e deshtuar mund ta hudhim pas shpine dhe ta kerkojme dashurine e re. Kur ta gjejme ate do ta harrojme te paren duke e zevendesuar me te dyten me shprese se kemi mesuar nga gabimet tona dhe se kjo do zgase me shume...
Monologu nga e panjohura tingellon sikur vet ajo ende nuk e ka njohur dashurine. Kunderthenjet dhe dilemat qe i ka perbrenda do zhduken me  njohjen e dashurise se vertete.
Ne emer te dashurise mund te falim por kurrsesi te mallkojme dike.
Ky eshte mendimi im.
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13570
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mallkimet e dashurisė.

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi