» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

10 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 10 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Shikimi i dashurisė!

Shko poshtė

Shikimi i dashurisė!

Mesazh nga Kle@Love prej Mon 01 Mar 2010, 17:35

Te dashurosh do te thote te kuptohesh pa folur me tjetrin...do te thote te mesosh sesi te respektohesh,dashuria eshte nje dhurate qe asnjehere nuk duhet refuzuar,pasi eshte nje nga me te bukurat qe mund te shpresojme dhe enderrojme.

Te dashurosh do te thote qe te kesh nje zemer qe rreh per tjetrin,per dike qe na jep lumturi dhe na ben te ndjehemi ne mirekuptim me veten dhe me jeten.
Dashuria eshte si nje qe dalngadale rritet dhe qe mund te venitet nqs nuk kujdesemi per te.
Dashuria eshte kjo ndjenje e bute qe e ben jeten kaq te bukur....
Te dashurosh do te thote te japesh gjithēka,pa kerkuar asgje si kembim,te duash do te thote te japesh pa llogaritur,te falesh gjithe dashurine...
Dashuria eshte nje ndjenje shpirti e mbushur me momente te veēanta,qe bejne te mundur njohjen e ēasteve magjike ne jeten tone..
Te dashurosh do te thote te falesh zemren dhe te jepesh i gjithi,teresisht e plotesisht me mendje dhe me trup,te dashurosh do te thote te mos kesh nga ndjenjat!
Dashuria eshte nje nga favoret me te bukura qe ekzistenca jone mund te na krijoje.....eshte butesia me e madhe qe njohim ne nje bote mizore!
E vetmja qe i ngjan dashurise eshte vete dashuria....
Te duash dhe te te duan eshte njelloj sikur te ndjesh diellin dy here,te ngrohesh nga te dyja anet...
Te dashurosh do te thote ti thuash tjetrit..."te dua jo vetem per ate qe ti je,por edhe per ate person qe ndjehem kur jemi bashke"!

si mendoni ju

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17442
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shikimi i dashurisė!

Mesazh nga benita krusha prej Tue 22 Mar 2011, 10:22

eh un te flas per dashurine nuk do me dilte i tere forumi Very Happy
klea ti ke folur vetem per anen pozitive te dashurise. un do shtoj diqka...
dhe do doja nje pergjegje te thjesht dhe te shkurter nga ti(mundesisht)
Pse egzistojne ndjenjat?
Pse njeriu vije ne kete bote i dashur nga dikush e me von ai dashuron dike dhe eshte ne gjendje te bej gjithqka, madje edhe ti genjeje e mashtroj njerzit qe te kan bere e rritur?
pse kur nuk jam me te ndihem e trishtuar?
a mos eshte ai qelesi i lumturis sime?
Pse shpesh edhe pasi qe dal me te ne shtepi kthehem e merzitur?
mos valle ai kenaqet kur me she te trishtuar?
Pse te nesermen me flet sikur nuk ka ndodhur asgje?
mos duhet tani dhe un te harroj hidherimin e djeshem dhe ta perqafoj njejt si dje?
pse jemi ne gjendje qe ne disa raste te japim shume e te mos marrim gje?
A mos valle ai eshte me i rendesishem se ne?

mendohu mir o femer dhe pergjigju ne koken tende... a ia vlen te mashtrosh prinderit per nje mashkull???
a ia vlen te mos e gezosh jeten kur ai seshte me ty?
a ia vlen qe lumturia jote te mvaret vetem prej ti???
a ia vlene qe per nje qast te embel ti harrosh 1000 trishtime qe te erdhen nga vet qelsi i lumturise tende???
a ia vlen te japesh jeten e te mos marresh as bile varrimin???
MOS HARRO TI JE E VEQANT DASHURIA NUK VLEN PO NESE NUK E DO VETEN SE PARI E PASTAJ TJERET. DUAJE VETEN QE TE TE DUAN
DASHURO ME ZEMER POR JO EDHE ATEHER KUR NUK IA VLEN
(KUJTOHU QE TI JE E VEQANTE DHE AI ZDO KETE KURR NJE VAJZ SI TI) DHE VERTET EDHE PAS ZHGENJIMEVE DO NDJEHESH ME MIRE SEPSE BINDESH QE TI JE ME E MIRE SE AI...
- ``DASHURIA NUK ESHTE GJITHMON E EMBEL NGANJEHERE DUHET TE INVESTOSH ME NERVA NE TE QE TE ARRIHET TJET SI ME PARE. PRANDAJ LEXOJE(STUDIOJE) NJERIUN PARA SE TA DUASH`` !!!

benita krusha

Shteti : Prishtine
Postime : 757
Kyējet nė forum : 8708
Regjistruar mė : 10/03/2011

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi