» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

4 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 4 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Maēoku parashikoi vdekjen e 50 pacientėve

Shko poshtė

Maēoku parashikoi vdekjen e 50 pacientėve

Mesazh nga Vizitor prej Mon 15 Mar 2010, 10:31

Maēoku parashikoi
vdekjen e 50 pacientėve



Njė maēok i pazakontė nė njė shtėpi pleqsh nė
Rhode Island, ka aftėsi tė zbulojė se kur njė pacient do tė vdesė. Deri mė tash
ai e ka dėshmuar kėtė nė 50 raste.
Doktori David Dosa, geriatėr dhe asistent profesor nė
Universitetin Brown, tha se maēoku Oscar ka arritur njė lloj rekordi nė pesė
vitet e fundit. Ai rrallė shoqėrohet me njerėz, pėrveē se me ata tė cilėve u ka
ardhur “egjeli” afėr.Oscar ėshtė sjellė
nė qendrėn rehabilituese nė Providenca, e specializuar pėr kujdesin e njerėzve
tė vjetėr dhe tė cilėt vuajnė nga harresa, shkruan gazeta britanike
Telegraph.Sa herė qė mjekėt ia hapin
derėn dhe e dėrgojnė tek personi pėr tė cilin ata mendojnė se do tė vdesė sė
shpejti, ai shpesh i afrohet dikujt tjetėr dhe ia dėshmon medicinės se mjekėt
janė gabim.Dosa me kolegėt besojnė aq
shumė nė aftėsitė e Ockarit pėr t’i vėrtetuar rastet kur ai ngjitet nė shtratin
e dikujt, sa qė ata menjėherė thėrrasin familjarėt e atij personi pėr t’i
lajmėruar.


Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi