» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

3 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 3 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Saimir Murati - Vargje dhe Vaje Mergimi...

Shko poshtė

Saimir Murati - Vargje dhe Vaje Mergimi...

Mesazh nga Gjak-Shqiptari prej Mon 15 Mar 2010, 21:51

Ne vijim te kesaj teme, do te kisha shume deshire tju sillja disa vargje ne poezi te shkruara nga Saimir Murati.

Lexim te kendshem.
avatar
Gjak-Shqiptari

Postime : 7
Kyējet nė forum : 8996
Regjistruar mė : 15/03/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Saimir Murati - Vargje dhe Vaje Mergimi...

Mesazh nga Gjak-Shqiptari prej Mon 15 Mar 2010, 21:52

Saimir Murati - IKIN VITET !...


Qė kur mora rrugėt e kurbetit,
vazhdimishtė jam i vetmuar!
Ikin vitet njėri pas tjetrit,
e unė rri duke i numėruar!

Sa vite kanė kaluar,
qė nuk kthehem nė shtėpi?!
Kush e di edhe sa kanė pėr tė kaluar,
e unė as qė jam nė dijeni!

Njė ditė kėtu nė kurbet,
mė bėhet e gjatė sa njė muaj!
Malli shpirtin po ma tret,
e vetmia mė bėn tė vuaj!

Sa herė qė muaji kalon,
mendoj se u bė njė vit!
Lotėt pa reshtur mė pikojnė,
e s'mė thahen nga sytė!

Ē'do herė qė mė shkon mendja,
atje, nė vedlidjen time.
Pėrplot mė mbushet zemra,
me plagė e hidhėrime!

Nėse do tė kishte zemra krahė,
si zog shtegtar do tė fluturonte!
Do tė mė braktiste mua sa mė parė,
e nė vedlindje do tė shkonte!!!...

Londėr,Tetor.2003
avatar
Gjak-Shqiptari

Postime : 7
Kyējet nė forum : 8996
Regjistruar mė : 15/03/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Saimir Murati - Vargje dhe Vaje Mergimi...

Mesazh nga Gjak-Shqiptari prej Mon 15 Mar 2010, 21:54

Saimir Murati - INTERRNIMI !...


Sa shumė mall qė kam nė zemėr,
sot qė larg prindėrve po jetoj!
Pėr ē'do natė i shoh nė ėndėrr,
e ē'do ditė pėr ta mendoj.

Dita ditės malli mė shtohet,
pėr prindėrit qė ndodhen larg!
Jeta e shkretė po mė shkurtohet,
si cigarja, pak nga pak!

Horizontin e kėsaj jete,
njė perde e errėt ma mbuloi!
S'kalohet jeta nėpėr kurbete,
por ja qė fati mė dėnoi!

Shumė larg tyre mė largoi,
nuk mė la tė jetoja i qetė!
Ē'do tė drejtė ma mohoi,
mė interrnoi nė kurbetė!!!...

Londėr, dt.7.Maj.2004
avatar
Gjak-Shqiptari

Postime : 7
Kyējet nė forum : 8996
Regjistruar mė : 15/03/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Saimir Murati - Vargje dhe Vaje Mergimi...

Mesazh nga Kle@Love prej Tue 16 Mar 2010, 00:04

I nderuar Saimir ne rralle te pare mire se erdhe te uroj tja kalosh sa me mire ne kete face web edhe te falenderoj per keto poezi te bukura komplimente nga ana ime edhe rrespekte nga une

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17463
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Saimir Murati - Vargje dhe Vaje Mergimi...

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi