» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

5 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 5 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Elvira dashuria zgjati 3 vjet Mesazh

Shko poshtė

Elvira dashuria zgjati 3 vjet Mesazh

Mesazh nga Vizitor prej Fri 19 Mar 2010, 09:45

Elvira dashuria zgjati 3 vjet


Elvira Diamanti ka mbėrritur e pėrpiktė nė orar. Ėshtė trukuar lehtė,
krehur me kujdes.

Nė fakt, sa herė e kam takuar kam vėnė re, se nuk i
shpėrfill detajet. Gjithnjė nė ekuilibėr, nė pėrputhje mes tė jashtmes dhe sė
brendshmes. Asnjėherė ekstravagante, asnjėherė e pavėmendshme….
Dukeni mirė; e bukur, elegante, e veshur me shije… Kjo do tė thotė
se funksionon klisheja sipas tė cilės aktore = bukuri?

Nuk e kam
parė ndonjėherė veten kėshtu. Gjithsesi, me kohėn ka ndryshuar edhe raporti im
me pasqyrėn. Tek e fundit jam shumė e kujdesshme pėr pamjen time, e vėmendshme.
Tashmė mė ėshtė bėrė shprehi. Qysh prej moshės 18-vjeēare, duke mos qenė mė
njeri anonim, mė ėshtė bėrė natyrė e dytė kujdesi edhe ndaj pamjes. Duke qenė se
publikun e vlerėsoj preferoj tė ruaj, nė njė mėnyrė apo njė tjetėr, imazhin qė
tė tjerėt kanė pėr mua.

Tė tjerėt! Sartri thotė: Ferri janė tė tjerėt…
Mendimi im
ėshtė se tė tjerėt kanė rėndėsi pėr sa kohė ēdo gjė qė mendojmė, reflektohet. E
brendshmja jonė transmetohet. Ndaj tjetri ėshtė si njė pasqyrė. Sipas meje, “tė
tjerėt” nuk janė Ferri.


Kur keni filluar ta ndjeni mbi vete vėmendjen mashkullore? Kur keni
filluar tė ndiheni femėr?

Feminiliteti nuk ėshtė njė pikė qė ta
zbulojnė tė tjerėt. Gjithsesi mendoj se vėmendjen mashkullore mbi mua e kam
zbuluar vonė.

Modesti?!

Jo. Me tė vėrtetė.
Njėfarėsoj, jam rritur me vonesė. Nė familje mė kanė trajtuar gjithnjė si tė
vogėl. Isha mė e vogla nė fakt. Mė pėlqente tė luaja edhe kur isha e rritur.
Kisha njė oborr dhe kisha kafshė. Merresha me to, nė njė kohė kur shoqet e mia
pikasnin vėshtrimet e djemve. Kisha edhe njė qengj. Rudi quhej… Ndaj them se jam
rritur me vonesė… Edhe nė vit tė parė gjimnaz, kur vajzat fillojnė e zbulojnė
feminilitetin, unė s’e ndjeja. Isha aq e vogėl, e dobėt krahasuar me shoqet e
mia, sa kisha frikė se nuk do tė vihesha re. Ato bėnin flokėt me bigudi dhe unė
thjesht pėrpiqesha t’i imitoja…

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi