» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

7 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 7 vizitorė

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Gėnjeshtarėt e internetit

Shko poshtė

Gėnjeshtarėt e internetit

Mesazh nga Kle@Love prej Fri 26 Mar 2010, 17:19

Janė tė shumtė meshkujt qė gėnjejnė nė “Facebook”, “Twitter”, “My Space” etj., por edhe femrat nuk mbeten pas. Ja gėnjeshtrat mė tė zakonshme. “Mė shumė se njė herė kam folur me persona tė cilėt ulnin vitet e moshės dhe vinin nė profilet e tyre fotografi tė personave tė tjerė. Pesėdhjetėvjeēarė qė hiqeshin sikur ishin tridhjetė, meshkuj qė shtireshin si femra etj.”, shkruan Marisa nė njė forum. “Njė ditė mė kėrkoi qė tė takoheshim. Pas shumė lutjesh unė pranova, por thjesht pėr kuriozitet dhe ē’tė shihja. Siē e kisha parashikuar, nuk ishte ai i fotos, madje ishte shumė mė i shėmtuar. Si tė mos mjaftonte kjo, zotėria na ishte edhe i martuar. Ma tha duke mė kėrkuar falje dhe ajo qė mė ēuditi mė shumė ishte fakti se gjithēka e bėnte pėr t’u argėtuar, sepse e dinte qė ishte i shėmtuar dhe me atė fotografi arrinte tė bėnte pėr vete shumė femra”, shkruan ajo.

Duke u bazuar te njė studim amerikan i publikuar prej pak kohėsh nė revistėn “Scientific American”, mė shumė se 90 pėr qind e njerėzve qė regjistrohen nė njė sit takimesh online gėnjejnė kur japin tė dhėna rreth profilit tė tyre. Femrat rrėzojnė nga pesha 2 deri nė 9 kilogramė, ndėrsa meshkujt nuk tregojnė asnjėherė tė vėrtetėn se sa para fitojnė, nėse janė shkolluar ose jo dhe me ēfarė merren nė jetėn e pėrditshme. Qėllimi ėshtė pak a shumė i njėjti: tė jenė mė seksi dhe mė tėrheqės nga ē’janė nė tė vėrtetė. Ja njė listė me gėnjeshtrat mė tė zakonshme qė i tregojnė meshkujt dhe femrat njėri-tjetrit nė internet:

1) Jam e dobėt dhe shumė simpatike

Pėrkthimi: Kam qenė e dobėt dhe shumė bukuroshe, por para 15 vjetėsh. Nuk e kam pranuar kurrė idenė qė mund tė ndryshoj dhe pavarėsisht se nė sajtet e takimeve online kam lexuar qė gjithmonė duhet tė tregoj tė vėrtetėn dhe tė prezantohem ashtu siē jam, mendova tė hiqesha tjetėr njeri. Ndoshta, pasi tė jemi njohur mė mirė dhe tė kemi filluar ta vlerėsojmė njėri-tjetrin, partnerit as qė do t’i kujtohen 10 kilet e mia tė tepėrta (sigurisht, i kam shtuar pasi kam dalė nė fotografi).

2) Jam i gjatė, brun dhe shumė simpatik

Pėrkthimi: Jam njė njeri i zakonshėm, me gjatėsi mesatare dhe pamje normale. Asgjė mė pak, asgjė mė shumė, pra nuk jam ndonjė tip qė bie nė sy. Ky ėshtė pėrkthimi ekzakt. 52,6 pėr qind e meshkujve, ka bėrė tė ditur “Medical News Today”, gėnjejnė nė internet kur flasin pėr gjatėsitė e tyre, njėsoj si 39 pėr qind e femrave. Kėshtu, nėse brenda vetes nuk jeni ende tė sigurt qė personi me tė cilin keni komunikuar ka thėnė ose jo tė vėrtetėn, ose nė krahasim me tė tjerėt ka gėnjyer shumė pak, mund ta quani veten me fat, sepse edhe ajo gėnjeshtėr “e vogėl” do tė harrohet pas pak kohėsh.

3) Jam 29 vjeē

Pėrkthimi: Eh sikur! E di qė jam shumė i vjetėr pėr sajte tė tilla dhe nėse nuk shkruaj qė jam mė pak se 30 vjeē, atėherė nuk do tė nxjerr asgjė nė dritė. E kush dėshiron tė lidhet me njė burrė qė i ka kaluar tė 40-at? Shpresoj qė tė arrij tė nxjerr ndonjė vajzė nė takim, sepse atėherė i gjithė mundi do tė mė shkonte dėm.

4) Kam shumė prirje, veē tė tjerash jam drejtor i pėrgjithshėm i njė faqeje tė suksesshme interneti

Pėrkthimi: Kam hapur njė aktivitet online, shes kompjuterė tė cilėt i rregulloj vetė me paratė qė mė japin prindėrit e mi. Pjesėn mė tė madhe tė kohės e kaloj nė internet, duke parė faqe tė ndryshme pornografike, ose duke imagjinuar njė jetė alternative nė “Second Life”.

5) Jam e ndjeshme, e zgjuar dhe bėj shumė shaka

Pėrkthimi: Jam shumė e ndjeshme, madje nė njė pikė tė paimagjinueshme, dhe mė pėlqen ideja qė tė tjerėve mund t’u dukem intelektuale.

6) Gjėrat mė shkojnė mirė, po fitoj goxha para

Pėrkthimi: Kėtė herė e ndiej qė kam zgjedhur numrat e duhur, do tė fitoj goxha para.
Alternativa: Shumė shpejt gjėrat do tė ndryshojnė, kam nė kokė njė ide gjeniale pėr tė fituar para online me porno.

7) Nuk po tė vė nė lojė

Pėrkthimi: Jam shumė ironik, por mė pėlqen edhe sarkazma qė jeton nė shpirtin tim. Jam krenar pėr veten time.

8) Dua tė tė njoh, mos presim mė qė tė takohemi

Pėrkthimi: Edhe syri dėshiron pjesėn e tij dhe nėse nuk je siē thua, unė pėrse duhet tė vazhdoj tė humbas kohė me ty? Dėshiroj tė shoh nėse je po aq e bukur sa nė foton e profilit.

9) Sapo kam mbyllur njė lidhje qė zgjaste prej vitesh dhe tani po kėrkoj vetėm tė njoh njerėz tė rinj

Pėrkthimi: Sapo i kam dhėnė fund njė historie qė zgjaste prej vitesh. Ndihem i shkatėrruar dhe tani dua thjesht tė shijoj jetėn, pa ndonjė angazhim. Problemi ėshtė se nėse shprehem kėshtu, nuk do tė bėj figurė tė mirė dhe nuk do tė mė pėrgjigjet askush.

10) Mes interesave tė mia janė: tė shkoj nėpėr koncerte, tė ha mirė dhe tė pi shumė mirė

Pėrkthimi: Zakonisht me miqtė shkojmė nė lokalet ku kėrcehet, na pėlqen tė japim shfaqe me muzikėn tekno. Nė darkė nuk mė pėlqen tė gatuaj ose tė dal tė ha diēka: nėse jam vetėm, blej diēka tė gatshme, ndonjė shishe birrė tė ftohtė, televizor dhe pastaj gjumė

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17457
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Gėnjeshtarėt e internetit

Mesazh nga Katilja prej Tue 04 Jun 2013, 08:32

9) Sapo kam mbyllur njė lidhje qė zgjaste prej vitesh dhe tani po kėrkoj vetėm tė njoh njerėz tė rinj

Pėrkthimi:
Sapo i kam dhėnė fund njė historie qė zgjaste prej vitesh. Ndihem i
shkatėrruar dhe tani dua thjesht tė shijoj jetėn, pa ndonjė angazhim.
Problemi ėshtė se nėse shprehem kėshtu, nuk do tė bėj figurė tė mirė dhe
nuk do tė mė pėrgjigjet askush.

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7111
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi