» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

7 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 7 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Modelet e familjes shqiptare sot.

Shko poshtė

Modelet e familjes shqiptare sot.

Mesazh nga Vizitor prej Sat 03 Apr 2010, 22:50

Shkojme mbrapa ne kohe dhe perqendrohemi tek familja shqiptare.Themeli i egzistences, kryefjala e nje shteti dhe premtimi i vazhdimesise se jetes se shendoshe te nje populli.U desh shume per te formuar nje familje te forte, solide, me moral te larte dhe krenare.Gjeja e pare qe i mesohej femijes ishte te nderonte vendin ku kishte lindur.Te mbronte token e vet, zakonet,traditat dhe vlerat.
Sot ne vitin 2010 , kemi familje dhe po periqen te ruhen vlerat e asaj familjeje, por kjo familje po krijon modele.Nje familje zgjedh te jete nje familje italiane, meson gjuhen italiane, shprehet ne gjuhen italiane ne pune , shkolle, shoqeri, preferon ushqimin italian, veshja te jete vetem italiane.
Modeli i familjes greke eshte po i njejti, madje dhe me i egzagjeruar.
Modeli i familjes amerikane, sepse nje Amerike eshte, ky vendi jone eshte kot eee?
Turp, turp, turp!

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi