» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

6 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 6 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Lendon dashuria apo mungesa e saj?

Shko poshtė

Lendon dashuria apo mungesa e saj?

Mesazh nga Vizitor prej Wed 21 Apr 2010, 23:48

Dashuria eshte "Deshira e terheqjes" e cila bashkon dy njerez, nga terheqja fizike dhe sjellja.
Natyra e saj eshte paradoksale.
Tek i/e dashuri/ra kerkojme sjelljen e njejte me tonen dhe te kunderten.
Tjetren vetveten dhe e gjejme lehte se s'eshte njesoj si vetja.
Nese tjetri nuk na ngjan, o nuk e rishohim ne pasqyre e nuk e njohim ne
mendimet e ndjenjat tona dashuria nuk lind, por nuk mund ta duam edhe
ne se na ngjan shume, do ishte nje dublikimin yni!!
Do ishte nje (Ego) riperseritje e vetvetes.

Qe dashuria te kete jete te gjate duhet te rri gjithmone ne mes te ktheses, ku rrezikon renien e saj o rikthimin.
Ndaj duhet gjithmone te ruash ekuilibrin.
Dashuria eshte nje nga pasionet me te medha qe njeriu, mund te arrij te shijoj.
Lumturi e pakontrollueshme e cila ka nevoje cdo here te kete premtime, qe mos ta vras monotonia.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lendon dashuria apo mungesa e saj?

Mesazh nga Arjana prej Thu 22 Apr 2010, 01:05

qe te dyja pak a shume
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 14899
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lendon dashuria apo mungesa e saj?

Mesazh nga deti prej Thu 22 Apr 2010, 08:46

Une mendoj se lendon dashuria. Njeriu lendohet gjithmone nga ajo qe e ka e jo nga dicka qe nuk e ka.
Kufijt e tolerances ne dashuri jane shume te ndjeshem. Eshte shume veshtire qe te ruhet ekuilibri sepse jo gjithmone mendimet dhe ndjenjat mund te na pershtaten. Nje shperthim sado i vogel, qofte nje fjale e vetme apo nje veprim - lendon. Qe dashuria te jete me stabile dhe te mos vehet ne luhaje, patjeter se duhet te mesohemi edhe me durimin.
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13588
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lendon dashuria apo mungesa e saj?

Mesazh nga Bella prej Sat 24 Apr 2010, 16:36

Te dyja bashke!
avatar
Bella

Postime : 34
Kyējet nė forum : 8916
Regjistruar mė : 23/04/2010
Profesioni : Eksploratore e dashurise

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lendon dashuria apo mungesa e saj?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi