» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

13 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 13 vizitorė

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


E-mailet!

Shko poshtė

lule E-mailet!

Mesazh nga Bella prej Mon 26 Apr 2010, 10:15

A do ishte me bukur sikur njerezit te shkruanin me shpesh e-mail dhe jo te chatonin??? pirat
avatar
Bella

Postime : 34
Kyējet nė forum : 8919
Regjistruar mė : 23/04/2010
Profesioni : Eksploratore e dashurise

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

lule Re: E-mailet!

Mesazh nga Drini prej Mon 26 Apr 2010, 10:17

Edhe emaili edhe chati jane menyra te bukura komunikimi
avatar
Drini

Shteti : Republika e Korruptuar e Kosoves
Postime : 1629
Kyējet nė forum : 11687
Regjistruar mė : 01/04/2009
Profesioni : Inxhinier Mekanik/Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

lule Re: E-mailet!

Mesazh nga Bella prej Mon 26 Apr 2010, 14:22

Une mendoj se e-mailet jane komunikim me i bukur, sepse shkruan e shpreh ate qe deshiron pa te nderprere mendimet bashkebiseduesi pirat
avatar
Bella

Postime : 34
Kyējet nė forum : 8919
Regjistruar mė : 23/04/2010
Profesioni : Eksploratore e dashurise

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

lule Re: E-mailet!

Mesazh nga deti prej Mon 26 Apr 2010, 14:47

Nje shkrim permes e-maili sigurisht se do te jete me i bukur. Bukurine e ka ne ate se gjate shkrimit te tij nuk e kemi kohen e limituar. Ate qe e shkruajme e mendojme me mire dhe fare ne fund mund ta rishikojme edhe nje here per gabimet e mundshme ortografike apo teknike. Pastaj eshte edhe nje e vecantė tjeter. Komunikimi ne kete menyre patjeter se i ka edhe vonesat e mundshme, e qe pikerisht kjo mund te na beje me te padurueshem dhe me kureshtarė, gje qe eshte e bukur.
Komunikimi ne chat te imponon nje tempo dhe nje dinamizem me te madh. Mendimet mund te jene te ēthurura dhe te larmishme dhe varet shume prej bashkebiseduesit.
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13591
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

lule Re: E-mailet!

Mesazh nga Bella prej Mon 26 Apr 2010, 14:51

Wow, ke folur shume bukur! Te pergezoj! Edhe une jam shume dakord me ty!
avatar
Bella

Postime : 34
Kyējet nė forum : 8919
Regjistruar mė : 23/04/2010
Profesioni : Eksploratore e dashurise

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

lule Re: E-mailet!

Mesazh nga Drini prej Mon 26 Apr 2010, 17:15

Bella shkruajti:Une mendoj se e-mailet jane komunikim me i bukur, sepse shkruan e shpreh ate qe deshiron pa te nderprere mendimet bashkebiseduesi

Mendimi im kishte te bente me ate se derisa kemi komunikim ne mes vehte cdo gje eshte ne rregull dhe nuk e nencmova as njeren dhe as tjetren menyre te komunikimit. Une mendoj se permes chatit na jepet mundesia e kembimit te me shume fjaleve edhepse te limituar ne kohen e formulimit te fjalise, gje te cilen ne email dergese nuk e kemi, ngase po shkruajtem shume dhe gjate do te jete monotone per lexuesin....Ne chat (msn) eshte komunikimi me i ngrohte dhe me i afert...
avatar
Drini

Shteti : Republika e Korruptuar e Kosoves
Postime : 1629
Kyējet nė forum : 11687
Regjistruar mė : 01/04/2009
Profesioni : Inxhinier Mekanik/Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

lule Re: E-mailet!

Mesazh nga Besi prej Wed 28 Apr 2010, 00:21

Aftesia e njeriut shihet ball per ball,ose permes chatit,sepse koha eshte e kufizuar dhe aty shihet shumecka dhe eshte me reale.E-mailli,ne te shumten e raste eshte me fallco,lote krokodilli.
avatar
Besi

Postime : 1349
Kyējet nė forum : 10775
Regjistruar mė : 20/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

lule Re: E-mailet!

Mesazh nga Arni-y prej Wed 28 Apr 2010, 00:40

Unė personalisht preferoj e-mailin mė shumė, ndoshta edhe vetėm e-mailin.
e-maili pėr mua ėshtė "postieri" - ku me gjysėm zemrė pres letėr nga personi qė mė parė i kam shkruar!
avatar
Arni-y

Shteti : Shkup i Emathisė sė Illyrisė
Postime : 222
Kyējet nė forum : 9167
Regjistruar mė : 12/04/2010
Profesioni : student: i Fakultetit tė Arteve Dramatike - aktrim

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

lule Re: E-mailet!

Mesazh nga Katilja prej Sat 08 Jun 2013, 11:18

ma mir chat i harroj emailet snuk kujtesa bo tvetten

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7117
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

lule Re: E-mailet!

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi