» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

6 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 6 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Vesa e do martesėn me mėsitni

Shko poshtė

Vesa e do martesėn me mėsitni

Mesazh nga Vizitor prej Wed 28 Apr 2010, 16:17

Vesa e do martesėn me mėsitni

Kėngėtarja Vesa Luma ka thėnė nė njė intervistė tė fundit pėr tė pėrditshmen "Zėri” se
kėnga e saj mė e re “Amaneti” u dedikohet tė gjitha vajzave tė cilat martohen me mėsit.

Vesa sė fundi ka publikuar video-klipin “Amaneti” dhe ka thėnė se kjo ėshtė
pėr tė gjithė ata qė pėlqejnė tekstet tėrheqėse dhe qė kanė dėshirė tė
vallėzojnė gjatė gjithė verės nėn ritmet e muzikės.Siē shkruan edhe njė varg i kėngės, "...
ēikėn e shtėpisė nuk e gjen...", kėnga iu kushtohet “vajzave tė shtėpisė”, tė cilat zakonisht e gjejnė fatin e
jetės me anė tė mėsitnisė dhe fejohen e martohen me anė tė mėnyrave
tradicionale.Prezantuesjatelevizive e shndėrruar nė kėngėtare ka thėnė se edhe ajo ėshtė
bukur tradicionale.
“Kur vjen puna te fejesa dhe martesa, unė jam nga ato vajza qė preferojnė ta bėjnė atė sipas traditave familjare. Martesėne dua me tupan, valle popullore dhe me mėsitni”, ka thėnė ajo.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi