» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

5 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 5 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Kur kemi nevoje pėr shoqeri?

Shko poshtė

Kur kemi nevoje pėr shoqeri?

Mesazh nga Vizitor prej Thu 29 Apr 2010, 14:17

Kur kemi nevoje pėr shoqeri?

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kur kemi nevoje pėr shoqeri?

Mesazh nga Kushtrimi2 prej Thu 29 Apr 2010, 15:31

kemi shum nevoj per shoqri te sinqert kem nevoj per te u kshiluar per te festuar dhe ne gjithmon kem nevoj per shqri te mir te sinqert.
avatar
Kushtrimi2

Postime : 1625
Kyējet nė forum : 10792
Regjistruar mė : 18/02/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kur kemi nevoje pėr shoqeri?

Mesazh nga Mirja prej Thu 29 Apr 2010, 19:02

Gjith her kemi nevoj per shoqeri .ama per nje shoqeri te paster se jo si kjo e sodit veq interes
avatar
Mirja

Postime : 2269
Kyējet nė forum : 11301
Regjistruar mė : 28/03/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kur kemi nevoje pėr shoqeri?

Mesazh nga Kushtrimi2 prej Thu 29 Apr 2010, 19:45

kem shum nevoj per nje shoqri te sinqert si kojo siper
avatar
Kushtrimi2

Postime : 1625
Kyējet nė forum : 10792
Regjistruar mė : 18/02/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kur kemi nevoje pėr shoqeri?

Mesazh nga Vizitor prej Fri 30 Apr 2010, 10:16

Mirja shkruajti:Gjith her kemi nevoj per shoqeri .ama per nje shoqeri te paster se jo si kjo e sodit veq interes

pajtohem me fjalet e tua Mbreteresh Njeriu ka nevoi per Shoqeri te paster dhe te Sinqert

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kur kemi nevoje pėr shoqeri?

Mesazh nga Arjana prej Fri 30 Apr 2010, 14:31

kur kemi nevoj per shoqeri skan nevoj te tjeret te na shoqerojn ne
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 14974
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kur kemi nevoje pėr shoqeri?

Mesazh nga Interesant prej Fri 30 Apr 2010, 14:37

Per shoqerine kemi nevoj gjithehere, si ne gezim si ne hidherim. Shoqeria e denjte eshte ajo shoqeri qe ndan pjesen tjeter te jetes me ty, te mbeshtet atehere kur ke nevoj dhe te keshillon ne momentin kur gabon. Shoku/shoqe e vertete nuk eshte ai/ajo qe nuk te keshillon ne momentin kur eshte nevoja per keshille, dhe shok/shoqe e vertete nuk eshte ai/ajo kur nuk te qorton ne momentin kur duhet qortuar. Nuk eshte veshtir te gjesh shoqeri per defrim dhe kenaqesi, mund te gjesh sa te duash, por eshte veshtirr te gjesh nje mik/mike kur je me se ngushti dhe ke nevoj per ndihmen dhe perkrahjen e tij/saj. Pra varsisht cfar personi je vet e ke edhe shoqerine, nuk mund te jesh ti shume i mire e shoqeria yte te jete degjeneruese, dhe e kunderta, pra shoku eshte pasqyre e ytja.
avatar
Interesant

Shteti : Pejė
Postime : 4173
Kyējet nė forum : 13802
Regjistruar mė : 02/03/2008
Profesioni : Jurispodenca

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kur kemi nevoje pėr shoqeri?

Mesazh nga Vizitor prej Fri 30 Apr 2010, 16:30

Interesant shkruajti:Per shoqerine kemi nevoj gjithehere, si ne gezim si ne hidherim. Shoqeria e denjte eshte ajo shoqeri qe ndan pjesen tjeter te jetes me ty, te mbeshtet atehere kur ke nevoj dhe te keshillon ne momentin kur gabon. Shoku/shoqe e vertete nuk eshte ai/ajo qe nuk te keshillon ne momentin kur eshte nevoja per keshille, dhe shok/shoqe e vertete nuk eshte ai/ajo kur nuk te qorton ne momentin kur duhet qortuar. Nuk eshte veshtir te gjesh shoqeri per defrim dhe kenaqesi, mund te gjesh sa te duash, por eshte veshtirr te gjesh nje mik/mike kur je me se ngushti dhe ke nevoj per ndihmen dhe perkrahjen e tij/saj. Pra varsisht cfar personi je vet e ke edhe shoqerine, nuk mund te jesh ti shume i mire e shoqeria yte te jete degjeneruese, dhe e kunderta, pra shoku eshte pasqyre e ytja.

Pikerisht keshtu eshte
Per kete lloj shoqerie qe ka permend dhe interesanti kemi nevoj sot ,neser, gjithmon
.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kur kemi nevoje pėr shoqeri?

Mesazh nga Besi prej Fri 30 Apr 2010, 23:24

Ndoshta asnjehere.Shoqerimi i vazhduar me qenie te ndryshme rezulton teperisht i merzitshem dhe i pershtire,sepse,perderisa na largon nga vetvetja nuk na jep asgje si shperblim.Perderisa natyra na ka lene mes njerezve dallime te medha,qofte ne ate moral dhe ne ate intelektual,shoqeria i vendos te gjithe ne te njejtin nivel,duke mos marre parasysh ndryshueshmerine ose duke e zevendesuar me dallime artificiale.
Edhe e ashtequajtura shoqeri e mire,ka jo vetem mangesine qe na paraqet njerez,te cilet nuk mund t'i lavderojme dhe as t'i duam,por edhe ate qe nuk na lejon te jemi ashtu sic na ka bere natyra,duke na detyruar qe per te mos turbulluar harmonine me te tjeret,te tjetersohemi!

Ciceroni:"Nuk mund te mos jemi te lumtur,kur varemi vetem nga vetvetja dhe gjithcka e gjejme ne vetvete."
avatar
Besi

Postime : 1349
Kyējet nė forum : 10847
Regjistruar mė : 20/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kur kemi nevoje pėr shoqeri?

Mesazh nga deti prej Sat 01 May 2010, 17:26

Atehere kur kemi ndonje ide apo duam te marrim ndonje vendim te rendesishem, eshte mire qe te mirret edhe mendimi i shoqerise (miqeve te mire). Po nuk pati dicka me te mire se e jona, atehere veprojme vet.

Jo gjithmone, me shume njerez dijne me shume!
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13663
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kur kemi nevoje pėr shoqeri?

Mesazh nga Gjimnazistja prej Tue 04 May 2010, 20:17

Njeriu cdo moment ka nevoje per shoqeri, ka nevoje te ndihet i dashur dhe i vleresuar nga te tjeret, ka nevoje qe dikush ti tregoje se nuk eshte vetem, ka nevoje qe mbase dikush thjesht ta degjoje dhe te ndaje me te momentet me te lumtura dhe me te trishtuara, pa qene nevoja qe ta gjykoje. Ka nevoje qe dikush ti zgjase doren dhe jo thjesht ta meshiroje sic bejne shumica.
Njeriu cdo moment ka nevoje per shoqeri sepse keshtu i jep mundesi vetes te provoje ndjesi nga me te ndryshmet,duke pasuruar boten qe e rrethon dhe duke shmangur ne kete menyre mbylljen ne nje rreth vicioz qe ngushtohet cdo dite e me shume, ne nje bote te tijen, bardh e zi ku nuk ka vend per askend tjeter pervec tij.

firma.................................................................................................................................................................................
"Ne dukje qetesi sublime, nerva te tendosura, lodhje e perbindeshme njerezore, nje gerryerje e brendeshme qe te sakaton me tej, e megjithate..."
avatar
Gjimnazistja

Shteti : Ne hapsire!
Postime : 1550
Kyējet nė forum : 11066
Regjistruar mė : 24/12/2009
Profesioni : gjimnaziste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kur kemi nevoje pėr shoqeri?

Mesazh nga Arjana prej Tue 04 May 2010, 23:00

futemi ne forum per te biseduar
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 14974
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kur kemi nevoje pėr shoqeri?

Mesazh nga arlindi prej Sun 09 May 2010, 16:20

Kujdes shoki se paske hy per probleme ketu Stafi

arlindi

Postime : 4
Kyējet nė forum : 8969
Regjistruar mė : 15/04/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kur kemi nevoje pėr shoqeri?

Mesazh nga Kle@Love prej Sun 09 May 2010, 16:25

futem ne forum edhe kaloj kohen me kete shoqeri

shpresoj se shoqeria mos te jet ky lart

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17535
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kur kemi nevoje pėr shoqeri?

Mesazh nga Kushtrimi2 prej Sun 09 May 2010, 21:11

futem ne forum te kaloj kohen
avatar
Kushtrimi2

Postime : 1625
Kyējet nė forum : 10792
Regjistruar mė : 18/02/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kur kemi nevoje pėr shoqeri?

Mesazh nga anea prej Sun 09 May 2010, 21:17

...cdo here ...njeriu eshte qenje shoqerore dhe ka nevoje per nje shoqeri te mire....
avatar
anea

Shteti : prishtine
Postime : 147
Kyējet nė forum : 9255
Regjistruar mė : 02/03/2010
Profesioni : ekonomiste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kur kemi nevoje pėr shoqeri?

Mesazh nga Kushtrimi2 prej Sun 09 May 2010, 21:18

cdo her kur ka shoqri te sinqert
avatar
Kushtrimi2

Postime : 1625
Kyējet nė forum : 10792
Regjistruar mė : 18/02/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kur kemi nevoje pėr shoqeri?

Mesazh nga Vizitor prej Wed 12 May 2010, 10:56

Nevoje per shoqeri kemi kur na duhet dicka te plotesoje egon tone, te arrijme te realizojme dicka,te flasim thjesht per te bere llafe.Shoqeria nuk mund te egzistoje pa presionin e bujarise qe tjetri ta kerkon kur te vihet ne krah si mik/e, si shkembim ai/ajo do marr jo mundesine per te urdheruar po kenaqesine e munguar nga vetja te nje lavdie per te cilen punon shume ne te gjitha format.Nga pikepamja e tij ai/ajo punon per lavdi : shoqeria ia akordon ate me kenaqesi : ia shijon fytet e punes se kryetarit. kryetares.
Shpresoj ta kuptoni termin shoqeri tani.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kur kemi nevoje pėr shoqeri?

Mesazh nga Kle@Love prej Thu 13 May 2010, 18:54

Njeriu ka shum nevoje per nje shoqeri ,po te jete shoqeria qe din te rrespektoj edhe din te vleresoj ,jo te jet shoqeri me dy fytyra sepse nuk ja vlen duhet te jesh njesoj me shoqerin jo te besh dallime ,me pak fjale duhet te jet shoqeri e sinqerte

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17535
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kur kemi nevoje pėr shoqeri?

Mesazh nga Vizitor prej Sat 15 May 2010, 08:59

GJITHMON

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kur kemi nevoje pėr shoqeri?

Mesazh nga Katilja prej Mon 17 Jun 2013, 14:07

kur ndjejm se duhet tkemi pran dike qe na mbeshtet e na pranon ashtu siq jemi pa qen nevoja me ndryshu

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7189
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kur kemi nevoje pėr shoqeri?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi