» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

3 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 3 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Edhe fėmijėt kanė nevojė pėr qetėsi

Shko poshtė

Edhe fėmijėt kanė nevojė pėr qetėsi

Mesazh nga Vizitor prej Wed 12 May 2010, 14:51Edhe fėmijėt kanė nevojė pėr qetėsi

Edhe pse na duket e pabesueshme, fėmijėt nganjėherė kanė nevojė pėr qetėsi dhe relaksim, ndėrsa shembull i tyre pėr kėrkimin e qetėsisė duhet tė jenė prindėrit- rekomandojnė ekspertėt nga Qendra gjermane pėr edukatė shėndetėsore nė Koeln.
Prindėrit nuk duhet t’u blejnė fėmijėve tė tyre lojėra tė zhurmshme, si kuti
muzikore, sirena, bateri, trombė etj.
Ekspertėt rekomandojnė se pas njė dite tė ngarkuar, prindėrit duhet tė ndajnė
sė paku gjysmė ore relaks pėr gjithė familjen. Kėtė gjysmė ore, secili anėtar i
familjes mund ta shfrytėzojė nė mėnyrėn e vet, por me kusht qė ta kalojė nė qetėsi.
Fėmijėt shumė shpejtė do ta kuptojnė se prindėrit ngacmohen mė pak pas kėtij
pushimi dhe janė tė gatshėm qė t’i dėgjojnė ata.
Pushimin nga zhurma e ofrojnė edh ecjet e rregullta nėpėr pyje, ku fėmijėt
mund tė relaksohen duke dėgjuar zėrat e qetė tė natyrės.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi