» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

16 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 16 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


''Jam e Penduar qe Jetoj''

Shko poshtė

''Jam e Penduar qe Jetoj''

Mesazh nga SamkaQika prej Wed 12 May 2010, 23:05

Ket e kam nga revista Kosovarja me
pelqej shum edhe thash te jan shkruj edhe juve se shum intersant ish
Lexim te mir .


Per mua sot nuk ka kuptim asgje.
Mandje,nganjehere mendoj se jam njeri i pa dat , e qe nuk kam as me te
voglen arsyje per te jetua.E shooh qe as gja nuk me ka Mbetur,veq
kujtimeve te trishtuara, e qe ma helmojne jeten pak nga .Vendosa te
shkruja ket perjetim dhe Te ndaje kete dhembje qe kam ne te tejeret edhe
pse kujtimi i keq qe me ndodhi do te mbetet plake e pasherueshme
gjihere.Nuk dija kush ishte djali qe me blinteqdo dite
qokollate,Nuk dije e as qe kishe idene me te vogel se kush ishte po ai
njeri qe me percillte qdo hap teksa shkoja edhe dija nga shkolla.Shoqet e
mija njihnin.pornuk me tregonin gje per te,Nuk edija qelimin e tyre
,ani pse i konsideroja shoqet shum te mira. Djali qe me dergonte
qokollata nepermiet shoqeve te mia quhej Valoni.Ai vinte qdo dite ne
shkolla.Dhe me lindi nje sinpati ndaj tij.Me bente pershtypje spe
intersohej per mua,ngase nuk isha mesuar qe dikush te vepronte pas meje.
Shoqet e mia flisinin fjal te mira per te.Pas disa diteshe ato kish
Panikfikua te dinime ne kafe,por pa me treguar se ne at vend do te vinte
edhe Valoni.Une paraveresisht qellimeve te tyre, i konisderoja shqe te
mira Lenen e Alben,dhe kurr nuk pridja diqka te keqe nga to,Qdo gje qe
kisha e ndaja me to.Ate dite ,pasi perfundoj ora e fundit e mesimit ,u
nisem per ne vendin ku kishmi panifikuar te pinim kaffe.Aty, ulur ne nje
tavoline ,ne njeqoshe te resturantit,rrinte ulur Valoni,rreth 30
vjeq.Por,shoqet e mija thojshin se ai ishte 23 vjeqar.

Gjate gjithe ati takimi nuk fola asgje.Ndjeja
diqka thelle qe s'me linte te rrija rehat.Endjeja ngushte veten edhe
meri prisja te largohesha nga ai vendMe mahniti unaza me
Diamante


Valoni me
beri nje suprize.Ma kishte blere nje unaze,e cila dukeje se ishte shum e
shtrenjte.U mahnita nga shkelqimin i asaj unaze kjo me dha te kuptoj se
ishte biznesmen i madh ,kishte shum para.Veturen me te cilen na shpuu
deri ne qytet,e kishte para vetem ne enderr.Ndoshta keto ishin edhe
gjerat qe me terhoqen shum,sepse,si e re qe isha,u mashtrova lehte.

Valoni ia kishte marre Albes numrin e telefonit
tim edhe nuk me linte rehat.Frikeohesha nga familja se do e kuptonin se
diqka fshihja:Naten deri vone bisedonime me telefon.Me bente
pershtypje,sepse nganjehere zhdukej edhe nuk me therriste fare.E une
fillova te xhelozoja e te behesha merak...Ditet kaloni e une e doja
shume,derisa nje dite vendosem te krijonim lidhje.Valoni ndihej shum i
lumtur,ndersa une frikesohesha se mos po gaboj.Dhe,lidhja filloi te
funksiononte mire.Une fillova te dukesha krejt tjetre.spepse me blinte
rroba te shtrenta,parfume,si dhe gjera te tjeraqe kurr me pares s'i
kisha pasur.keshtu,kaluan muaj e lidhja jone frocohej gjithnje e me
shume.ndera ndihesha fajtore,ngas familja ime nuk dinte asgje per
lidhjen tone.insistoja shum here t'u tregoja,por Valoni me thoshte se
ende ka kohe..

Mallkimi
im perjetshem

Nje nate
ndodhi e paprituar.Shkuam ne ditelindjen e Lenes.U rregullova edhe
dukesha bukur.Pas atyre qasteve te paharruara ne ate ndeje,nuk e dija
vetem me ku jam ,ngase isha dehuar nga pijet e teperta.Kjo s'me kishte
ndodhur kurre me para.

Ata nante
shoqet e mia i kishin telefonuar babit tim edhe i kishtin thene se une
po te flika te to.Valoni,ashtu e dehura siq isha,me kishte derguar ne
banesen e ti.Aty kishte ndodhur ajo qe sot jam e penduar pse jetoj.

Te nesermen nuk dija veten se ku isha .Kur e
pasha Valinin afer,filloi te me 'i shjegonte gjerat.Fillova te qaje e te
mallkoja veten,ngase nuk e prisja ne gje te tille nga ai..Me t'u kthyer
ne shtepi i tregova nanaes,edhe pse edija se kjo do t'me kushtonte
shume.Ajo,pastaj,i tregoi babit,i cili edhe me perzuri nga shtepia.Nuk
dija nga t'ai mabja.i vetmi cak imi ishin shoqet e mia :Lena e Alba,te
cilat edhe me Moren ne qafe,sepse nuk me kishtin treguar se Valoni ishte
i martuar, mandje ishte babi i dy femijeve....
(oo zot qka jam lodh tu shkru hahaah jam mesu
me kopje e shum me shkru gishtat pum dhamin,ishalla nuk e lexoni se jam
lodh tu shkru per jve hahahahahaa Met verte shum intersante edhe e
dhimshme bre mjer na vajzat po shum ment e leta i kemi.....)

avatar
SamkaQika

Shteti : !!..Nuk Ėshtė Arritje Tė Bėsh 1000 Miq Pėr Njė Vit, Por Tė Bėsh Njė Mik Pėr 1000 Vjet...!!
Postime : 329
Kyējet nė forum : 9493
Regjistruar mė : 01/03/2010
Profesioni : Modele

http://www.Nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi