» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

1 Pėrdorues nė Linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 1 vizitor :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Picat nė Napoli janė pjekur nga drunjtė e varrezave

Shko poshtė

Picat nė Napoli janė pjekur nga drunjtė e varrezave

Mesazh nga BeLti prej Tue 18 May 2010, 11:49Gjykatat italiane dyshojnė se disa piceri nė qytetin e Napolit kanė pjekur picat nė furrat tė cilat kanė pėrdorur dėrrasat e arkivoleve tė gropuara nė varrezat lokale.
Gazeta italiane Il Giornale shkruan se hetuesit italianė kanė filluar t’i kontrollojnė mijėra piceri dhe furra tė vogla nė Napoli pas dyshimeve se pronarėt po pėrdorin drunjtė e arkivoleve pėr djegie.

“Pica, njėri prej simboleve tė Napolit, ėshtė rrezikuar pas dyshimeve se ajo po piqet me copa arkivoli,” shkruan Il Giornale.

Varrezat e Napolit janė vėnė nė shėnjestėr tė hajnave, tė cilėt vetėm vitin e kaluar kanė vjedhur rreth 5.000 vazo pėr lule nga varrezat. Sipas traditės, pica napolitane duhet tė piqet nė furrė guri me prush druri.
avatar
BeLti

Shteti : Mitrovicė
Postime : 235
Kyējet nė forum : 9697
Regjistruar mė : 24/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi