» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

3 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 3 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Ju Pelqen nje Burre/Gru i/e Martuar , si dhe diferenca e viteve,si Do te Vepronit?

Shko poshtė

Ju Pelqen nje Burre/Gru i/e Martuar , si dhe diferenca e viteve,si Do te Vepronit?

Mesazh nga Te-Li prej Fri 11 Dec 2009, 15:01


Te-Li

Shteti : Belgjikė
Postime : 448
Kyējet nė forum : 10144
Regjistruar mė : 27/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ju Pelqen nje Burre/Gru i/e Martuar , si dhe diferenca e viteve,si Do te Vepronit?

Mesazh nga Naki prej Sat 12 Dec 2009, 20:37

Mendoj se ne dashuri mosha nuk luan rendesi une ketu do thoja mashkulli mund te kete deri ne 10 vite + dallim nuk di cka mendojne femrat

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19184
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ju Pelqen nje Burre/Gru i/e Martuar , si dhe diferenca e viteve,si Do te Vepronit?

Mesazh nga bora prej Sat 12 Dec 2009, 22:15

per mendimin tim diferenca e moshes nuk luan fare rrol ne dashuri po jam i nje mendimi me nakin deri ne 10 vite diference
une nuk flas mga eksperienca se e martume nuk jam po vetem me te degjume e kam
avatar
bora

Shteti : Diku nė Shqipėri
Postime : 1077
Kyējet nė forum : 10636
Regjistruar mė : 29/09/2009
Profesioni : Ing

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

per Melin dhe te gjithe te tjeret

Mesazh nga Te-Li prej Sun 13 Dec 2009, 17:08

mela shkruajti:per mendimin tim diferenca e moshes nuk luan fare rrol ne dashuri po jam i nje mendimi me nakin deri ne 10 vite diference
une nuk flas mga eksperienca se e martume nuk jam po vetem me te degjume e kam

Ju e nderuara Mela me se miri do na jepni pergjigje ne kete teme meqense qenke e pamartuar ndonese te martuarat e te martuerit ndoshta mund te shkruajne fjali "deshirore" perderisa kane kryer kete obligim por qe edhe keta e argumentojne me mire nga pervoja bashkeshortore se si eshte me se miri!?

Ju mela, nese keni 2 oferta cilen do e zgjidhnit perderisa njeri djalosh eshte i moshes tende e tjetri 10 vite me i vjeter se sa ju!?

me rrespekt
teli

Te-Li

Shteti : Belgjikė
Postime : 448
Kyējet nė forum : 10144
Regjistruar mė : 27/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ju Pelqen nje Burre/Gru i/e Martuar , si dhe diferenca e viteve,si Do te Vepronit?

Mesazh nga Vizitor prej Mon 14 Dec 2009, 21:45

per mendimin tim ska rendesi mosha fare kryesorja me pas respekt per njeri tjetrin toleranc dhe paqe ne jete

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ju Pelqen nje Burre/Gru i/e Martuar , si dhe diferenca e viteve,si Do te Vepronit?

Mesazh nga Drini prej Mon 14 Dec 2009, 21:47

Meqe edhe martesa eshte bere interes dhe shume rralle dashuri, them se paraja - pasuria ka vlere, kurse mosha s'ka aspak rendesi...
avatar
Drini

Shteti : Republika e Korruptuar e Kosoves
Postime : 1629
Kyējet nė forum : 11762
Regjistruar mė : 01/04/2009
Profesioni : Inxhinier Mekanik/Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ju Pelqen nje Burre/Gru i/e Martuar , si dhe diferenca e viteve,si Do te Vepronit?

Mesazh nga Morena prej Tue 15 Dec 2009, 13:15

Per mendimin tim dhe pak nga eksperienca ime, them qe diferenca ne moshe eshte shume e mire ne nje mardhenie.

firma.................................................................................................................................................................................
Nje i zgjuar ndryshon mendje...kurse budallai kurre...
Glitter Graphics

avatar
Morena

Shteti : Mrena per mrena rruzullit toksor
Postime : 133
Kyējet nė forum : 9524
Regjistruar mė : 26/11/2009
Profesioni : S'kam

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ju Pelqen nje Burre/Gru i/e Martuar , si dhe diferenca e viteve,si Do te Vepronit?

Mesazh nga Te-Li prej Thu 14 Jan 2010, 13:28

Morena shkruajti:Per mendimin tim dhe pak nga eksperienca ime, them qe diferenca ne moshe eshte shume e mire ne nje mardhenie.

u pajtova me kete qe na e shkroi Morena

Te-Li

Shteti : Belgjikė
Postime : 448
Kyējet nė forum : 10144
Regjistruar mė : 27/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ju Pelqen nje Burre/Gru i/e Martuar , si dhe diferenca e viteve,si Do te Vepronit?

Mesazh nga Genci-fr prej Thu 14 Jan 2010, 20:25

un nuk pajtohem me kete qe u pajtuat te 2 me larte?

Genci-fr

Shteti : kosov
Postime : 467
Kyējet nė forum : 10427
Regjistruar mė : 02/06/2009
Profesioni : ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ju Pelqen nje Burre/Gru i/e Martuar , si dhe diferenca e viteve,si Do te Vepronit?

Mesazh nga Te-Li prej Thu 14 Jan 2010, 20:49

nese nuk pajtohesh, na e trego mendimin tend genc, tema eshte e hapur!

Te-Li

Shteti : Belgjikė
Postime : 448
Kyējet nė forum : 10144
Regjistruar mė : 27/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ju Pelqen nje Burre/Gru i/e Martuar , si dhe diferenca e viteve,si Do te Vepronit?

Mesazh nga Vizitor prej Thu 14 Jan 2010, 21:16

Nga njera ane te jete diferenca ne moshe eshte mire sepse meson nga tjetri/tjetra.Degjon mendime me te pjekura, merr keshilla pozitive, por nga ana tjetra eshte pikerisht mosha qe luan rol ne mosmarreveshjet ne mes.Shpesh hasim ne shprehjet : ti je shume larg botes time, nuk mund te kuptosh ate sepse kohet kane ndryshuar.Shpesh partneri/partneria ndien pasiguri me teper ne vetvete me pretekstin se mund te ndodhi ndonje ndarje pikerisht nga mosha.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ju Pelqen nje Burre/Gru i/e Martuar , si dhe diferenca e viteve,si Do te Vepronit?

Mesazh nga Geri prej Thu 14 Jan 2010, 21:40

Mendoj qe jo me shum se 6 vjet diferenc burri nga Gruaja
avatar
Geri
Admin

Shteti : Ne zemer te forumit
Postime : 7161
Kyējet nė forum : 16134
Regjistruar mė : 16/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ju Pelqen nje Burre/Gru i/e Martuar , si dhe diferenca e viteve,si Do te Vepronit?

Mesazh nga Genci-fr prej Thu 14 Jan 2010, 21:46

Te-Li shkruajti:nese nuk pajtohesh, na e trego mendimin tend genc, tema eshte e hapur!
po TE-LI- nuk mendoj qe kam me shtuar diqka per veq asaj qe tha arla sepse egjitha u uptu sepse nag mosha rrin ndarja per shkak te diferences se botrav te dy personave sepse ne diferencen e tyre ne mosh edeh boten e kan ndryshe.

Genci-fr

Shteti : kosov
Postime : 467
Kyējet nė forum : 10427
Regjistruar mė : 02/06/2009
Profesioni : ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ju Pelqen nje Burre/Gru i/e Martuar , si dhe diferenca e viteve,si Do te Vepronit?

Mesazh nga Vizitor prej Sat 16 Jan 2010, 09:54

Mendoj se 3-5 vite por jo me shum

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ju Pelqen nje Burre/Gru i/e Martuar , si dhe diferenca e viteve,si Do te Vepronit?

Mesazh nga deti prej Sat 16 Jan 2010, 10:11

5-10 - ideale (eshte pervoja ime dhe nuk ka ku shkon me mire)
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13666
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ju Pelqen nje Burre/Gru i/e Martuar , si dhe diferenca e viteve,si Do te Vepronit?

Mesazh nga Besi prej Sat 16 Jan 2010, 10:25

Ne te shumten e rasteve eshte nje diferenc e moshes ne mes te nje ēifti te martuar apo edhe te atyre qe jane ne lidhje.Zakonisht femra eshte me e re,per te pakten dy vite ne mos edhe me shume.Femrat 19-20 vjeē perveē ne raste te rralla nuk krijojn lidhje me meshkuj te kesaj moshe,gjithnje kerkojne te jete te pakten dy-tre vite me i madh,sepse femrat pernga natyra jane me te dobeta dhe mashkullin e shohin si mburoj-mbrojtes dhe kete e gjejn me leht te nje mashkull i cili eshte per disa vite me i madh.Pak a shume eshte njejt edhe per meshkujt.Me me deshir krijojne lidhje me nje femer me te re per disa vite,sepse ato te moshes se tyre apo me te moshuara ne shume raste nuk i bejn te ndihen mire,sepse meshkujt per nga natyra nuk pranojne qe te jene te barabart me femrat,gjithnje duan te duken perpara dhe pak me nalt se femrat. Per keto arsye them se diferenca ne mosh nga 3 deri ne 6 apo 7 vjet eshte e mire dhe e pranuheshme per te dy gjinit,veēse gjithnje femra te jete me e e re.
avatar
Besi

Postime : 1349
Kyējet nė forum : 10850
Regjistruar mė : 20/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ju Pelqen nje Burre/Gru i/e Martuar , si dhe diferenca e viteve,si Do te Vepronit?

Mesazh nga Elhamiu prej Sat 16 Jan 2010, 11:59

oo mosha nuk njef dashuri
por them si princesha, sdo jet diq madhor burri apo mashkul jan tamam

firma.................................................................................................................................................................................
Mua nuk me tremb vetmia e nates,
nuk me trembin as tingujt e ores ne qetesi,
kur prane te kam me tremb heshtja e fjales,
me tremb trishtimi ne qiellin plot me kaltersi.

... Nuk me trembin fjalet qe mund te thuhen diku,
jeta primitive ka qene dhe do te mbetet perhere,
trembem kur fjalet degjoj nga gjuha e nje miku,
trembem kur mendoj se s'me njohu asnjehere

Elhamiu

Postime : 2515
Kyējet nė forum : 12845
Regjistruar mė : 24/02/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ju Pelqen nje Burre/Gru i/e Martuar , si dhe diferenca e viteve,si Do te Vepronit?

Mesazh nga Te-Li prej Sat 16 Jan 2010, 12:37

[quote="elhamiu"]oo mosha nuk njef dashuri
por them si princesha, sdo jet diq madhor burri apo mashkul jan tamam[/quote]

u

une s'do e doja nje plake 50+ kurrsesi, por te njejten kohe edhe nje te mitur!

Te-Li

Shteti : Belgjikė
Postime : 448
Kyējet nė forum : 10144
Regjistruar mė : 27/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Ju Pelqen nje Burre/Gru i/e Martuar si Do te Vepronit?

Mesazh nga E Dashuruar prej Sun 30 May 2010, 10:50

Cfar Kishit Boo ne kete Rast..?
avatar
E Dashuruar

Shteti : Tetove
Postime : 2236
Kyējet nė forum : 11626
Regjistruar mė : 20/05/2010
Profesioni : Frizer (Salon Sun Shine)

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ju Pelqen nje Burre/Gru i/e Martuar , si dhe diferenca e viteve,si Do te Vepronit?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi