» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

3 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 3 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Makarona me speca dhe patėllxhanė

Shko poshtė

Makarona me speca dhe patėllxhanė

Mesazh nga E Dashuruar prej Tue 01 Jun 2010, 21:27


Pėrbėrėsit:
* 1.2 kg makarona
* 1 kokėrr qepė e prerė hollė
* 1 spec i kuq i prerė hollė
* 1 spec i verdhė i prerė hollė
* 2 patėllxhanė tė prerė hollė
* ½ kg domate tė prera hollė
* 2 lugė majdanoz, gjysmė filxhani vaj ulliri, 1 majė luge me spec djegės e kripė

Gatimi:
1. Nė njė tigan kaurdisni qepėn. Shtoni specat, domatet, patėllxhanėt, specin e djegės dhe pak kripė.
2. Lėreni masėn tė ziejė derisa tė mpikset.

3. Nė njė tenxhere zieni makaronat.
4. Kur tė jenė gati, hidhuni sipėr salcėn e pėrgatitur.
5. Gatimi shėrbehet duke e spėrkatur me majdanoz tė prerė hollė.
avatar
E Dashuruar

Shteti : Tetove
Postime : 2236
Kyējet nė forum : 11710
Regjistruar mė : 20/05/2010
Profesioni : Frizer (Salon Sun Shine)

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi