» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

13 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 13 vizitorė

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Sallatė ruse me fileta peshku

Shko poshtė

Sallatė ruse me fileta peshku

Mesazh nga E Dashuruar prej Tue 01 Jun 2010, 21:31

Pėrbėrėsit:
* Patate, 4-5 kokrra mesatare
* 5-6 karota
* njė kavanoz tranguj turshi
* 2 filxhan kafeje fasule
* njė filxhan kafeje me ullinj
* 1 limon
* tre vezė
* 1-2 gogozhare (speca tė kuq)
* 2 filxhanė bizele
* fileta peshku, gjysmė kilogrami
* majdanoz dhe piper i zi.

Ziejmė fasulet, karotat, patatet dhe bizelet veē e veē. Karotat dhe patatet i presim nė kubikė. Vezėve tė ziera u marrim vetėm tė bardhėn tė cilėn e presim nė kubikė, ullinjtė i pastrojmė nga farat dhe i presim.
Gjithashtu presim dhe trangujt dhe gogozharet. Filetat e peshkut i presim nė kubikė dhe i skuqim me gjalpė. Marrim fasulet, bizelet, vezėt, patatet, karotat dhe ullinjtė i pėrziejmė me gogozharet dhe trangujt e pastaj me peshkun. Shtojmė kripėn, majdanoz tė grirė dhe njė limon tė shtrydhur.
Shtojmė majonezėn dhe pėrziejmė masėn. E vendosim nė pjatancė dhe sipėr e mbulojmė me majonezė tjetėr duke e zbukuruar me ullinj, limon dhe gogozhare.
Nė tė dy ekstremet e pjatės vendosim nė njėrėn kokėn dhe nė tjetrėn bishtin e peshkut. Kėshtu pjatanca tė jep idenė e njė peshku.
Pėrgatitja e majonezės: Njė filxhan ēaji me vaj ulliri, 2 vezė, pak kripė, 1 limon dhe pak sheqer. Pėrgatitet me mikser. Vendosim vezėt, lėngun e limonit, pak kripė sheqerin dhe pak vaj. Pėrzihet duke i hedhur pak vaj dhe limon sa tė mpikset.
avatar
E Dashuruar

Shteti : Tetove
Postime : 2236
Kyējet nė forum : 11551
Regjistruar mė : 20/05/2010
Profesioni : Frizer (Salon Sun Shine)

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi