» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

10 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 10 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Shpirti binjak...

Shko poshtė

Shpirti binjak

Mesazh nga Vizitor prej Thu 29 Nov 2007, 14:09

E besoni se njeriu i pare ne toke ka qene nje qenie me kater kembe, kater duar, dy koka.Ka qene nje qenie perfekte ashtu i bashkuar, por beri nje mekat, dhe u ndeshkua rende.Si pasoje u desh qe njera pjese te ndahej nga tjetri.Njera pjese formoi mashkullin dhe tjetra femren.Njeri prej tyre u dergua ne cepin me te larget te botes.
Me qellim qe te kerkojne secili njeri - tjetrin gjate gjithe jetes se tyre.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpirti binjak...

Mesazh nga FeKo prej Thu 29 Nov 2007, 15:16

A thu a e kan gjet more ndonjehere?????????
avatar
FeKo

Shteti : Fushė Kosovė, Republika e Kosovės
Postime : 17
Kyējet nė forum : 11496
Regjistruar mė : 22/11/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpirti binjak...

Mesazh nga Vizitor prej Thu 29 Nov 2007, 16:01

Akoma vezhdojne kerkimet Feko.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpirti binjak...

Mesazh nga shaban cakolli prej Thu 29 Nov 2007, 17:23

ah,ky rrėfim i dhimbshėm qė fort u ngjajka shqiptarėve,ashtu na ndanė edhe ne,na quan nėpėr cepe tė larta,dhe mbetėm nė kėrkim tė njėri tjetrit plot mall,pritje dhe lot.Sikur tė mos ishte kjo ndarje,nuk do tė kisha mall,nuk do tė kisha lot,do tė isha aty ku doja tė isha,do tė i rrija pranė atyre qė mė digjet zemra tė u isha pranė.Eh,po a ebėnė kėtė mėkat shqiptarėt,apo mėkatoj dikush mbi ne,kėtė nuk e di,mallkuar qofshin mėkatarėt qė na lanė nė njė kėrkim kaq tė gjatė,nė njė pritje kaq tė gjatė,e na u ligėshtuan zemrat nga malli,pritja e loti.Sikur tė lirohesha nga disa gjėra,e tė vuhesha nė kėrkim tė gjatė tė gjeja njė shpirt me tė cilin duhej tė binjakzohesha,tė mos ndahesha mė kurrė,kurrė,kurrė,deri sa do tė na shkėlqente rrezja e fundit e diellit tė atdheut.Ah,jetė o jetė,sė paku qka mė duhesh mua,kur u nxiva i drojtur ,i nėpėrkėmbur,i ndaluar?????...........
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13785
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpirti binjak...

Mesazh nga bovari prej Thu 29 Nov 2007, 18:22

Une nuk besoj se egziston shpirti binjak jasht fleteve te mitologjise.
Po jap disa shembuj:
Po filloj nga nje specie e ēuditeshme merimanga ku qe ne momentin qe fillon aktivitetin jetesor eshte ne kerkim te pjeses tjeter ose me qarte te partnerit por ka diēka te ēuditeshme qe merimanga kerkon parnerin/en i/e saj/tij dhe vetem me ate partner ēiftezohet po pas ēiftezimit ēe do qe vetem nje nga parneret e vazhdon aktivitetin e jetes. Sad
Mbase kerkojn ekstremitet(gjymtyret) e tyre. vap

Ose nje lloj laraske qe ēdo vit ne te njejten shpelle me te njejtin partner mbase jan ne kerkim te shpirtit binjak ose e kan gjetur.
Une mendoj qe ka karaktere dhe menyra te menduari qe pershtaten dhe nuk besoj qe ka shpirt binjak.
firma.................................................................................................................................................................................
"""Jemi njerez te thjeshte ne kete bote,,kemi hyr ne rradhe ne kohen e duhur por presim kot,,se biletat ua kemi shitur te tjereve per nje shishe vodk""
avatar
bovari

Shteti : Istanbul
Postime : 685
Kyējet nė forum : 11919
Regjistruar mė : 03/07/2007
Profesioni : me libra ne dore akoma

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpirti binjak...

Mesazh nga Kotelja prej Sat 08 Dec 2007, 22:21

Une dhe vellai im jemi binjak. Perveq tij, me te cilin jam biologjikisht dhe shpirterisht nje, nuk besoj qe ekziston diku shpirti im binjak. Mendoj qe dy persona mund te pershtaten me njeri tjetrin, te mendojne njesoj, ti perceptojne gjerat njesoj, por kurrsesi te jene shpirterisht nje!
avatar
Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3139
Kyējet nė forum : 13746
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpirti binjak...

Mesazh nga deti prej Sun 09 Dec 2007, 10:27

Kotele, pajtohem me ty.
Edhe une kam dy vajza binjake dhe mund te them se tek ato e shoh shpirtin binjak. Eshte dicka e natyrshme ne te tilla raste. Ndersa dy persona tjere, sado qe mund te pershtaten, dhe te kene ngjashmeri cfaredo qofshin ato, shpirti i tyre nuk mund te jete binjak asesi.
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13570
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpirti binjak...

Mesazh nga Kotelja prej Mon 10 Dec 2007, 01:06

Deti uroj ti kesh me jete te gjate vajzat dhe te rriten te shendosha!!! Jam kurioze te di jane nje vezore apo jo ? Very Happy
avatar
Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3139
Kyējet nė forum : 13746
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpirti binjak...

Mesazh nga deti prej Mon 10 Dec 2007, 08:38

Flm Kotele.
Po, jane nje vezore dhe kjo eshte nje gje shume e bukur.

P.s.
Ne familje kemi tri kombinimet e mundshme te binjakeve:
dy vajza (une), vajze dhe djale (vellau im) dhe dy djem (djali i axhes).
Me rrespekt
deti
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13570
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpirti binjak...

Mesazh nga Torcida prej Wed 12 Dec 2007, 12:41

Nuk egziston shpirti bonjak. Ka ngjejshmeri por ska shpirt binjak.
avatar
Torcida

Shteti : Mitrovicė
Postime : 6
Kyējet nė forum : 11704
Regjistruar mė : 14/09/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpirti binjak...

Mesazh nga rebeka dervishaj prej Wed 12 Dec 2007, 13:23

Koleg Torcida,
Edhe une them ska shpirt binjak por ngjajshmeria eshte shume e lezetshme dhe binjaket i dua shume.
avatar
rebeka dervishaj

Shteti : Kosova
Postime : 3
Kyējet nė forum : 11619
Regjistruar mė : 13/10/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpirti binjak...

Mesazh nga Kotelja prej Wed 10 Sep 2008, 19:09

E vecanta e te qenit binjak eshte kur ndjen thelle ate qe ndodh me tjetrin, e perjeton ate qe perjeton edhe tjetri. Kjo eshte ndjenje e pazevendesueshme!!!

firma.................................................................................................................................................................................
Mjauuu...!
avatar
Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3139
Kyējet nė forum : 13746
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpirti binjak...

Mesazh nga dano prej Thu 11 Sep 2008, 16:59

Kotelja shkruajti:E vecanta e te qenit binjak eshte kur ndjen thelle ate qe ndodh me tjetrin, e perjeton ate qe perjeton edhe tjetri. Kjo eshte ndjenje e pazevendesueshme!!!
Problemi qendron qe ti mund te jesh njesoj me te por smund ta kuptosh nje kohesisht se cfar po i ndodh atij sepse ket gje lal e ka vetem Zoti ne dore mund te qelloje nje rast te cilin ti e ndjen edhe te duket sikur gjithmon e parandjen ate cka po i ndodh vellait apo motres tende binjake por gjithsesi sdo te thote qe kjo eshte e vertete sepse ket gje mund te ta beje edhe shejtani qe ti dukesh sikur po parashikon dicka qe po ndodh vellait tend edhe ti e di shume mire se cfar pasoja ka kjo gje me fal qe nderhyva kshu papritur por me ate qe di un kjo eshte verteta!! Very Happy
avatar
dano

Shteti : K S A
Postime : 110
Kyējet nė forum : 11287
Regjistruar mė : 29/01/2008
Profesioni : student

http://interesanti.all-forum.net/

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpirti binjak...

Mesazh nga dano prej Thu 11 Sep 2008, 17:01

arla shkruajti:E besoni se njeriu i pare ne toke ka qene nje qenie me kater kembe, kater duar, dy koka.Ka qene nje qenie perfekte ashtu i bashkuar, por beri nje mekat, dhe u ndeshkua rende.Si pasoje u desh qe njera pjese te ndahej nga tjetri.Njera pjese formoi mashkullin dhe tjetra femren.Njeri prej tyre u dergua ne cepin me te larget te botes.
Me qellim qe te kerkojne secili njeri - tjetrin gjate gjithe jetes se tyre.
Arla lal kjo qe thu nuk eshte aspakt e vertete sepse versjoni qe thu ti nuk ka argumente si fetare po ashtu edhe shkencore Very Happy
avatar
dano

Shteti : K S A
Postime : 110
Kyējet nė forum : 11287
Regjistruar mė : 29/01/2008
Profesioni : student

http://interesanti.all-forum.net/

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpirti binjak...

Mesazh nga Kotelja prej Wed 17 Sep 2008, 22:40

dano shkruajti:
Kotelja shkruajti:E vecanta e te qenit binjak eshte kur ndjen thelle ate qe ndodh me tjetrin, e perjeton ate qe perjeton edhe tjetri. Kjo eshte ndjenje e pazevendesueshme!!!
Problemi qendron qe ti mund te jesh njesoj me te por smund ta kuptosh nje kohesisht se cfar po i ndodh atij sepse ket gje lal e ka vetem Zoti ne dore mund te qelloje nje rast te cilin ti e ndjen edhe te duket sikur gjithmon e parandjen ate cka po i ndodh vellait apo motres tende binjake por gjithsesi sdo te thote qe kjo eshte e vertete sepse ket gje mund te ta beje edhe shejtani qe ti dukesh sikur po parashikon dicka qe po ndodh vellait tend edhe ti e di shume mire se cfar pasoja ka kjo gje me fal qe nderhyva kshu papritur por me ate qe di un kjo eshte verteta!! Very Happy
Pajtohem plotesisht me ty Dano, dhe e di mire qe kjo nuk ndodh gjithmone, por pikerisht pse ndodh rralle eshte shume e vecante dhe e forcon lidhjen me vellain ose motren binjake. Pa as me te voglin dyshim pajtohem qe vetem Zoti e di cfare ndodh me cdo gje dhe cdo ke! Thuhet dhe ESHTE E VERTETE qe as edhe nje flete nuk bie nga pema e saj ne toke pa vullnetin e Allahut! Smile

firma.................................................................................................................................................................................
Mjauuu...!
avatar
Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3139
Kyējet nė forum : 13746
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpirti binjak...

Mesazh nga Kotelja prej Wed 17 Sep 2008, 22:45

arla shkruajti:E besoni se njeriu i pare ne toke ka qene nje qenie me kater kembe, kater duar, dy koka.Ka qene nje qenie perfekte ashtu i bashkuar, por beri nje mekat, dhe u ndeshkua rende.Si pasoje u desh qe njera pjese te ndahej nga tjetri.Njera pjese formoi mashkullin dhe tjetra femren.Njeri prej tyre u dergua ne cepin me te larget te botes.
Me qellim qe te kerkojne secili njeri - tjetrin gjate gjithe jetes se tyre.

Nuk e besoj aspak arla!
Kurani, Bibla dhe Shkenca kane vertetuar (i referohem librit qe po e lexoj me po kete emer te shkruar nga nje freng Dr. Maurice Bucaille) se banoret e pare te botes jane Ademi dhe Hava (sipas Bibles Adami dhe Eva) dhe nga keta te dy bota eshte shumezuar, rritur dhe ka evoluar neper procese dhe etapa te ndryshme. Duket absurd fakti qe i kane derguar ne cepe te ndryshme te botes per ta kerkuar njeri tjetrin, kur koha ishte per jete a mos jete!

firma.................................................................................................................................................................................
Mjauuu...!
avatar
Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3139
Kyējet nė forum : 13746
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shpirti binjak...

Mesazh nga E Dashuruar prej Wed 02 Jun 2010, 17:02

Si mendoni ju egziston ky "fenomen" e keni gjetur ate dhe pse quhet shpirti binjak?
avatar
E Dashuruar

Shteti : Tetove
Postime : 2236
Kyējet nė forum : 11530
Regjistruar mė : 20/05/2010
Profesioni : Frizer (Salon Sun Shine)

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpirti binjak...

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi