» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

8 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 8 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Dashuria virtuale dhe dashuri e largesi.

Faqja 3 e 3 Previous  1, 2, 3

Shko poshtė

Re: Dashuria virtuale dhe dashuri e largesi.

Mesazh nga Kle@Love prej Tue 09 Jun 2009, 17:46

eshte nje ajer i paster qe te mungon ne jeten reale por nuk duhet pasur shume besim ne keto lidhje se njeriu do jetuar per te kuptuar si eshte ne te vertet.......thjeshte vete mire per dashurit adoleshenciale jo per ato kostrutive

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17619
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria virtuale dhe dashuri e largesi.

Mesazh nga vistor2 prej Sat 13 Jun 2009, 17:51

Mė duhet tė pranoj se nuk e di! Ai apo ajo qė mundohet ta pėrshkruaj dashurinė, thjesht gėnjen. Megjithatė mund tė vendosim njė paralele deri diku mes dashurisė sė vėrtetė dhe asaj virtuale. Ajo qė na tėrheq nė dashurinė e jetės reale ėshtė se njoftohemi me personin nė shkollė, punė, fakultet, qytet, autobus etj. Vėmendjen na e fiton pamja, zėri, ecja, buzėqeshja, flokėt, qėndrimi. Edhe pse nuk dimė shumė e ndjejmė tėrheqjen fizike.
Imagjinata e jonė, nėn ndikimin e dėshirave dhe kėrkesave tona bėn seleksionim nė bazė tė kritereve tė pamjes sė jashtme dhe krejt vetive tjera tė pėrmendura mė lartė. Pėr kėtė nė shumicėn e rasteve gjurmojmė edhe mė tej pėr t'u bindur se personi qė na tėrheq ėshtė i/e qėlluar ēfarė e kemi ėndėrruar pėrherė.
Nė dashuri virtuale me dike njoftohemi duke shkruar dhe pranuar porosi. Vėmendjen na e tėrheq stili i tė shprehurit, reflektimi i personalitetit tė dikujt. Kureshtja jonė shpejt kėnaqet ngase mė shpejtė mėsojmė pėr tė, nė bazė tė ideve, mendimeve tė thėna. Kėtu njihemi me personalitetin e brendshėm dhe zakonisht kėmbejmė porosi me shpirta tė ngjashėm si ne. Dhe e gjithė kjo nė bazė tė cilave kriteriume na bėnė tė dashurohemi nė tė? Pikėrisht sikurse edhe nė dashurinė e vėrtetė, nė bazė tė njė gjėje tė pa definuar, pėr tė cilėn din vetėm zemra. Imagjinata dhe fiksimi janė ato qė i mbushin zbrazėtirat mes rreshtave.

firma.................................................................................................................................................................................
Duhet tė shkruajmė e tė flasim me zemėr tė pastėr, me sinqeritet, me vetėdije kombėtare, me ndėrgjegje njerėzore, me mendje tė kthjellėt dhe me logjikė tė shėndoshė. Vetėm kėshtu thuhet e vėrteta dhe triumfon drejtėsia.

vistor2

Shteti : Kosovė
Postime : 260
Kyējet nė forum : 12171
Regjistruar mė : 16/11/2007
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria virtuale dhe dashuri e largesi.

Mesazh nga Naki prej Sat 13 Jun 2009, 18:45

Nuk pajtohem ne thenjen e pare tende Vjollca se nuk pershkruhet dashuria. Nese nuk pershkruhet ajo ka gjuhen e saj. Mire e thua kete pjesen e dyte se ajo nuk dihet si vjen dhe nga vjen.
Nuk po komentoj ne ket shkrim por ja po ve nje video e cila flet mjaft cka eshte dashuria. Ndoshta gjuha nuk kuptohet por gjuha e trupit dhe syrit flet mjaft. Shiqojeni

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19265
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria virtuale dhe dashuri e largesi.

Mesazh nga Aristogata prej Sat 13 Jun 2009, 18:51

mendoj se po ,duke par qe dashuria virtuale eshte nje fenomen i perhapur shum ne shoqerin e sotme.te dashurosh dike do te thot te te lind nje ndjenj e fuqishme per ate person ,nje ndjenj e till lind dhe permes virtualitetit ,ateher perse tja mohojm dashuris virtuale te drejten per tu qeajtur dashuri kur ndjenjat kryesojn,nese dashuria virtuale eshte jetgjat apo jetshkurter ky eshte nje problem qe i perket nje trajtimi tjeter por dashuria virtuale eshte po aq e vertet sa dhe dashuria reale
avatar
Aristogata

Shteti : Tirane
Postime : 683
Kyējet nė forum : 10696
Regjistruar mė : 08/06/2009
Profesioni : business lawyer

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria virtuale dhe dashuri e largesi.

Mesazh nga shaban cakolli prej Sat 13 Jun 2009, 18:54

nese eshte qellim i mirefillte dashuria neti eshte forme e persosur,me pare kane lindur dashuri duke publikuar ne revista qe ishte forme shume me e komplikuar.
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13962
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria virtuale dhe dashuri e largesi.

Mesazh nga Adonisi prej Sat 13 Jun 2009, 21:17

Ne internet jo, po permes internetit po, me ndonje femer.
avatar
Adonisi

Shteti : Ne zemer te shqiptaris
Postime : 947
Kyējet nė forum : 11535
Regjistruar mė : 03/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria virtuale dhe dashuri e largesi.

Mesazh nga Vizitor prej Sat 13 Jun 2009, 21:31

E sakte Adonisi

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria virtuale dhe dashuri e largesi.

Mesazh nga Adonisi prej Sat 13 Jun 2009, 21:43

arla shkruajti:E sakte Adonisi

Duhet te permisohet titulli i temes, sepse eshte parashtruar pyetja ne menyre jo te drejte.

Stafi, ne aksion.
avatar
Adonisi

Shteti : Ne zemer te shqiptaris
Postime : 947
Kyējet nė forum : 11535
Regjistruar mė : 03/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria virtuale dhe dashuri e largesi.

Mesazh nga Genci-fr prej Thu 30 Jul 2009, 12:57

pas botes virtuale gjithmon ekziston edhe bota reale duhet te punojm ne boten virtuale qe te gjejm mir ne boten reale.
normal qe ekzsiton mundesia e lindjes se dashuris per mes internetit, interneti esht nje indikator ku mundeson qe 2 persona te njoftohen per mes tij dhe kjo sdo te thot qe flasin ne internet nuk mund te dashurohen, e nese shtrohet pyetja sa realizohet kjo dashuri ateher eshte?

Genci-fr

Shteti : kosov
Postime : 467
Kyējet nė forum : 10508
Regjistruar mė : 02/06/2009
Profesioni : ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria virtuale dhe dashuri e largesi.

Mesazh nga Naki prej Thu 30 Jul 2009, 22:22

Po po eshte e mundur pse jo interneti ne nje menyre tash po zavendeson shkuesin Very Happy

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19265
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria virtuale dhe dashuri e largesi.

Mesazh nga Annika prej Thu 30 Jul 2009, 22:40

E vjetėr nė mėnyrė qė ka njė shpallje nė njė gazetė ėshtė bėrė tani nė internet dhe gjithēka ėshtė e mundur. Pyetja ėshtė: "A guxoj tė provoj?" ju mund tė merrni me fat dhe tė gjejnė njė tė tillė. 8) fest

firma.................................................................................................................................................................................
***Love does something and takes me there next to you...***
avatar
Annika
VIP

Shteti : nė mbarė botėn
Postime : 6751
Kyējet nė forum : 15304
Regjistruar mė : 20/06/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria virtuale dhe dashuri e largesi.

Mesazh nga Naki prej Thu 30 Jul 2009, 22:55

Annika shiqoje profilin tim dhe me bej nje mesazh 8)

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19265
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria virtuale dhe dashuri e largesi.

Mesazh nga Disconnect prej Thu 30 Jul 2009, 23:05

Mundesite Jan 30 % Une per vete Nuk Besoj Shume

firma.................................................................................................................................................................................
Nuk eshte i madh ai njeri qe di shume,por ai qe ka menduar shume

avatar
Disconnect

Shteti : Itali
Postime : 158
Kyējet nė forum : 10009
Regjistruar mė : 27/07/2009
Profesioni : Virg Mobile

http://www.peqini.org

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria virtuale dhe dashuri e largesi.

Mesazh nga Geri prej Thu 30 Jul 2009, 23:07

Nji lidhje ne Internet esht dicka e bukur per dy persona qe dashurohen.
Dashurija egzisto dhe vazhdon te egzistoje nepermjet Internetet kur 1 person qe nuk ka dashuruar noi her mund te bier shum shpejt ne dashuri me nji person ne Internet duke fol shpesh me ate.Por nji njeri duhet te boj kujdes ne kete bot Virtuale se ktu mund me gjet cdo lloj njerzish kush ta don te miren e kush bon gjoja ta don te miren,por gjithsesi kjo bot Virtuale esht e do ngel shum rrall munden me u taku te gjithe me njeri tjetrin.Por dashuria egzisto e mendoj qe egziston nji dashuri me ndienja te forta se largesia bo te veten

Mendimi ime
avatar
Geri
Admin

Shteti : Ne zemer te forumit
Postime : 7161
Kyējet nė forum : 16215
Regjistruar mė : 16/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria virtuale dhe dashuri e largesi.

Mesazh nga Disconnect prej Thu 30 Jul 2009, 23:10

Dashuria nepermjet nje ekrani 15/p Nuk besoj se eshte 100% e sinqert gjithsesi ekziston Mundesia te biesh ne dashuri edhe pse mund te zhgenjehesh Smile

firma.................................................................................................................................................................................
Nuk eshte i madh ai njeri qe di shume,por ai qe ka menduar shume

avatar
Disconnect

Shteti : Itali
Postime : 158
Kyējet nė forum : 10009
Regjistruar mė : 27/07/2009
Profesioni : Virg Mobile

http://www.peqini.org

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria virtuale dhe dashuri e largesi.

Mesazh nga Annika prej Thu 30 Jul 2009, 23:24

Naki shkruajti:Annika shiqoje profilin tim dhe me bej nje mesazh 8)


vap ok une provoj......... No pleas

firma.................................................................................................................................................................................
***Love does something and takes me there next to you...***
avatar
Annika
VIP

Shteti : nė mbarė botėn
Postime : 6751
Kyējet nė forum : 15304
Regjistruar mė : 20/06/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria virtuale dhe dashuri e largesi.

Mesazh nga Adonisi prej Tue 18 Aug 2009, 22:18

Edhe mundet! Gjithqka eshte e mundur.

firma.................................................................................................................................................................................
...
"Nga kompleksi i inferioritetit kombi shqiptar ka pesuar disa here disfata gjate historise dhe e ka viktimizuar vetveten"
avatar
Adonisi

Shteti : Ne zemer te shqiptaris
Postime : 947
Kyējet nė forum : 11535
Regjistruar mė : 03/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria virtuale dhe dashuri e largesi.

Mesazh nga krayzi prej Wed 19 Aug 2009, 14:11

Mundet.....eshte cdo gje e mundur dhe normale!
avatar
krayzi

Shteti : austri
Postime : 1464
Kyējet nė forum : 11398
Regjistruar mė : 11/07/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria virtuale dhe dashuri e largesi.

Mesazh nga Naki prej Wed 19 Aug 2009, 19:45

Ndoshta mundet eshte ajo thenja kurr mos thuaj kurre mirpo jane te rralla rastet qe kjo dashuri ka jete sepse sot cdo gje lidhet me interesin ka kaluar koha e asaj qe quhet dashuri... mendim personal nuk do te thote se kam te drejte !?

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19265
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria virtuale dhe dashuri e largesi.

Mesazh nga Kle@Love prej Thu 20 Aug 2009, 19:19

nuk mundem te them jo sepse nuk i dihet jetes se cfar do ndodhi apo jo nje shoqe e imja eshte martuar me njerin qe ka njohur edhe ka nje cun tani edhe jetoin te lumtur 8)

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17619
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria virtuale dhe dashuri e largesi.

Mesazh nga bexha prej Tue 05 Jan 2010, 00:31

vallaa se di veq mendojj qe dashuria osht mbi gjitha osht shum zor me pas te dashurin larg sidomos burrin xhelozia e shkatrron ni lidhjee e qekjo osht ekeqja e largesis sa do qe e duhenii xheloziaa e shkatrron ni lidhjee ky osht mendimi im po foli nga pervoja

bexha

Postime : 1
Kyējet nė forum : 9352
Regjistruar mė : 05/01/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria virtuale dhe dashuri e largesi.

Mesazh nga Naki prej Fri 26 Mar 2010, 08:47

Dashuria nuk njeh distancė, kėtė e dėshmon lejleku kroat
Njė lejlek mashkull dėshmoi edhe njė herė se distanca nuk ėshtė pengesė pėr dashurinė e vėrtetė, pasi ai fluturoi mijėra kilometra pėr t’iu kthyer partneres sė tij tė hendikepuar nė njė fshat tė Kroacisė, njoftuan mediat lokale.
Ky ėshtė viti i pestė me radhė qė lejleku me emrin Rodan, bėn udhėtimin epik prej 13.000 kilometrave nga Afrika e Jugut nė fshatin Brodski Varos, nė lindje tė Kroacisė, shkruan gazeta kroate “Jutarnji List”.
“Sivjet ai erdhi pak mė herėt”, thotė Stjepan Vokic, i cili kujdeset pėr lejlekun femėr, qė mban emrin Malena, e cila nuk mund tė fluturojė pasi gjuetarėt e plagosėn derisa fluturonte.
Rodan dukej shumė i rraskapitur nga udhėtimi, tha Vokic. Ēdo vit ēifti ka rritur njė tufė zogjsh tė rinj, tė cilėt Rodani i ka mėsuar tė fluturojnė pasi Malena nuk mund ta bėjė njė gjė tė tillė, rrėfen Vokic. As sivjet nuk pritet ndonjė ndryshim.
Nė gusht, Rodani dhe lejlekėt e rinj fillojnė tė bėhen gati pėr udhėtimin e gjatė tė dimrit pėr nė Afrikėn e Jugut, derisa Malena mbetet nė Brodski Varos derisa t’i kthehet partneri

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19265
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria virtuale dhe dashuri e largesi.

Mesazh nga Annika prej Fri 26 Mar 2010, 10:59

Kjo ėshtė njė histori e bukur e dashurisė e vėrtetė. Po Dashuria e vėrtetė nuk e di distancė. Dashuria ėshtė i pastėr dhe i thjeshtė

firma.................................................................................................................................................................................
***Love does something and takes me there next to you...***
avatar
Annika
VIP

Shteti : nė mbarė botėn
Postime : 6751
Kyējet nė forum : 15304
Regjistruar mė : 20/06/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria virtuale dhe dashuri e largesi.

Mesazh nga Morena prej Fri 26 Mar 2010, 14:47

Dashuria dhe Largesia me duken si antonime keto dy fjale kur i mendoj
thelle-thelle se jane shume te veshtira per te qendruar bashke ne te
njejten fjali dhe sidomos kur perballohesh me kuptimin dhe qellimin e
tyre.Per te egzistuar dashuria ne largesi mund te egzistoje por varet sa zgjat?
Ne te shumten e rasteve eshte shume e veshtire,....

firma.................................................................................................................................................................................
Nje i zgjuar ndryshon mendje...kurse budallai kurre...
Glitter Graphics

avatar
Morena

Shteti : Mrena per mrena rruzullit toksor
Postime : 133
Kyējet nė forum : 9605
Regjistruar mė : 26/11/2009
Profesioni : S'kam

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Dashuria Virtuale !

Mesazh nga vistor2 prej Fri 16 Apr 2010, 13:03

Kontrollova kategorin e dashurisė dhe nuk gjeta njė temė tė ngjajshme qė sot ėshtė shumė aktuale. Nėse egziston njė temė e tillė apo e ngjashme moderatorėt do dinė punen e tyre.
Pasi kjo temė ėshtė aktuale sot unė do tė doja tė kufizohemi nė 4 - 5 gjėrat themelore.
1. Mund ti thoni dikujt TĖ DUA edhepse nuk e shikoni dot nė sy?
2. Mund ta quani dashuri te vertetė?
3. Mund tė shpresoni se lidhja juaj do tė bėhet njė ditė realitet?
4. Mund ti besoni njė lidhjeje tė tillė ?
5. Ēfarė do tė beni nėse ai/ajo ju thotė lamtumirė?

firma.................................................................................................................................................................................
Duhet tė shkruajmė e tė flasim me zemėr tė pastėr, me sinqeritet, me vetėdije kombėtare, me ndėrgjegje njerėzore, me mendje tė kthjellėt dhe me logjikė tė shėndoshė. Vetėm kėshtu thuhet e vėrteta dhe triumfon drejtėsia.

vistor2

Shteti : Kosovė
Postime : 260
Kyējet nė forum : 12171
Regjistruar mė : 16/11/2007
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria virtuale dhe dashuri e largesi.

Mesazh nga Vizitor prej Fri 16 Apr 2010, 13:15

"Dashuria Virtuale !"
me
"Dashuri e largesi !!
KETO DY TEMA U BASHKUAN DHE MARIN KETE TITULL

Dashuria Virtuale dhe Dashuri e largesi!

Me respekt princesha

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Tema per sot eshte!

Mesazh nga Bella prej Sat 24 Apr 2010, 16:24

A mund te dashurohen dy njerez nepermjet internetit?[b]
avatar
Bella

Postime : 34
Kyējet nė forum : 9075
Regjistruar mė : 23/04/2010
Profesioni : Eksploratore e dashurise

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria virtuale dhe dashuri e largesi.

Mesazh nga Besi prej Tue 27 Apr 2010, 00:42

Po.Mendoj se mund te dashurohet njeriu permes internetit.Mos me beni pyetje me shume e kam perjetu une,apo e kam pare Very Happy


Edituar pėr herė tė fundit nga Besi nė Tue 27 Apr 2010, 00:47, edituar 1 herė gjithsej
avatar
Besi

Postime : 1349
Kyējet nė forum : 10931
Regjistruar mė : 20/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria virtuale dhe dashuri e largesi.

Mesazh nga Besi prej Tue 27 Apr 2010, 00:46

Naki shkruajti:Te njejten gje dhe une kam jetuar.... nuk po thellohem por mendimi im personal dashuria ne largesi eshte jeteshkurte

Nuk do thoja edhe une keshtu.Dashuria ne largesi na ben te kemi nevoje me shume dhe te mendojme me shume per ate...Ne dallim prej dashurise qe e kemi afer,e cila eshte sikurse dielli,te cilin e perjetojme ne cdo mengjes dhe mbremje dhe s'kem nevoj per te menduar per ate... Very Happy
avatar
Besi

Postime : 1349
Kyējet nė forum : 10931
Regjistruar mė : 20/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria virtuale dhe dashuri e largesi.

Mesazh nga Arjana prej Tue 27 Apr 2010, 01:22

normale te ndodh,besoj ne kete megjithse shum e veshtire per ta perjetuar e per ti rezistuar largesise
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 15058
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Dashuria virtuale...

Mesazh nga E Dashuruar prej Mon 07 Jun 2010, 11:00

Ju ftoi te shkruani komentet dhe perjetimet tuaj nese keni ndjer dashuri virtuale,nese keni nje te till qe thjeshte eshte me e komplikuar dhe me e fort per nga ndjenjat se sa dashuria reale.
si mendoni ju, ekzeston kjo ndjenje realisht apo eshte imagjinat qe krijohet nga ajo qe ti flete cdo dite me ate njeri.

si do e komentoni ju nje dashuri virtuale.
avatar
E Dashuruar

Shteti : Tetove
Postime : 2236
Kyējet nė forum : 11707
Regjistruar mė : 20/05/2010
Profesioni : Frizer (Salon Sun Shine)

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria virtuale dhe dashuri e largesi.

Mesazh nga deti prej Mon 07 Jun 2010, 13:57

Dashuria reale eshte krejt ndryshe prej dashurise virtuale.
Dashuria reale, sado e zbehte qe te jete, prapseprap eshte shume me e ngrohte se ajo virtuale, pa marre parasysh intenzitetin e saj. Vlera nuk eshte gjithmone tek forma, permbajtja eshte esenciale. Ky vleresim mund te behet vetem per gjerat qe i kemi afer, qe mund ti prekim dhe shijojme.
Dashuria virtuale sikur po i godet me teper te rinjt, ata qe nuk kane ndonje pervoje ne dashuri, ata qe dehen nga dashuria pa e shijuar mire, apo vetem nga aroma e saj.
Edhe dashuria virtuale mund te jete plot emocione, ndjenja nder me te ndryshmet, por edhe me shume paragjykime. Dashuria virtuale eshte me teper nje enderr e bukur, nje vegim qe sapo ti hapesh syte, tretet.
Ka edhe raste kur dashuria virtuale edhe behet realitet, por me teper ka zhgenjime brenda saj, mospajtime dhe deshtime.
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13747
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria virtuale dhe dashuri e largesi.

Mesazh nga Gjimnazistja prej Sun 13 Jun 2010, 20:18

Tema: "Dashuria virtuale" dhe tema : "Dashuri virtuale dhe dashuri e largesi" u bashkuan ne nje te vetme.

firma.................................................................................................................................................................................
"Ne dukje qetesi sublime, nerva te tendosura, lodhje e perbindeshme njerezore, nje gerryerje e brendeshme qe te sakaton me tej, e megjithate..."
avatar
Gjimnazistja

Shteti : Ne hapsire!
Postime : 1550
Kyējet nė forum : 11150
Regjistruar mė : 24/12/2009
Profesioni : gjimnaziste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria virtuale dhe dashuri e largesi.

Mesazh nga Elda prej Sun 13 Jun 2010, 22:14

Naki™ shkruajti:
Dashuria nuk njeh distancė, kėtė e dėshmon lejleku kroat
Njė lejlek mashkull dėshmoi edhe njė herė se distanca nuk ėshtė pengesė pėr dashurinė e vėrtetė, pasi ai fluturoi mijėra kilometra pėr t’iu kthyer partneres sė tij tė hendikepuar nė njė fshat tė Kroacisė, njoftuan mediat lokale.
Ky ėshtė viti i pestė me radhė qė lejleku me emrin Rodan, bėn udhėtimin epik prej 13.000 kilometrave nga Afrika e Jugut nė fshatin Brodski Varos, nė lindje tė Kroacisė, shkruan gazeta kroate “Jutarnji List”.
“Sivjet ai erdhi pak mė herėt”, thotė Stjepan Vokic, i cili kujdeset pėr lejlekun femėr, qė mban emrin Malena, e cila nuk mund tė fluturojė pasi gjuetarėt e plagosėn derisa fluturonte.
Rodan dukej shumė i rraskapitur nga udhėtimi, tha Vokic. Ēdo vit ēifti ka rritur njė tufė zogjsh tė rinj, tė cilėt Rodani i ka mėsuar tė fluturojnė pasi Malena nuk mund ta bėjė njė gjė tė tillė, rrėfen Vokic. As sivjet nuk pritet ndonjė ndryshim.
Nė gusht, Rodani dhe lejlekėt e rinj fillojnė tė bėhen gati pėr udhėtimin e gjatė tė dimrit pėr nė Afrikėn e Jugut, derisa Malena mbetet nė Brodski Varos derisa t’i kthehet partneriky postim mu duk shum i vecant sepse po ekzistojka edhe tek lejleket e jo me tek njerezit

mendimi im esht kur esht dashuri e vertet qe dashuron me thellesi te Zemres dhe me ndjenja qe rrjedhin nga thellesia e shpirtit
dashuria nuk njeh distanc dhe largesi
avatar
Elda

Postime : 780
Kyējet nė forum : 9678
Regjistruar mė : 12/06/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria virtuale dhe dashuri e largesi.

Mesazh nga Kle@Love prej Sun 13 Jun 2010, 22:53

Jan dy gjera te ndryshme dashuria ne realitet e degjon nga thellesia e zemres edhe e perjeton ndersa ne virtualitet dashuron nje imazh apo sjelljen qe ben ai person nuk besoj se ne virtualitet mundesh te biesh ne dashuri mundet te pelqej po dashuri jo

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17619
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria virtuale dhe dashuri e largesi.

Mesazh nga Vizitor prej Fri 02 Jul 2010, 16:36

Hmm jo dhe aq ndjenje e mire, jo dhe nje ide e mire per dashuri ne distanc, ka shume plobleme ka shume pytje qe nuk ju gjen dot pergjigjen ,un them se me mir se afer ska largesia eshte armiku me i madh per nje dashuri perfshir te gjitha mbrenda tradhetin zhgenjimin, xhelozin, mashtrimet, genjeshtrat duke menduar se keto nuk meren vesh nese je larg por qdo gje merret vesh me kalimin e kohes dhe ,tjetra nuk jemi me sikur ata te paret tan qe e kan mbajt dashurin me bes sa do larg kan qen ndoshta ne kohen e gjyshit tim kan qen ushtar per dy vite se kan pa te dashuren ose te fejuaren apo gruan dhe se kan tradhetuar ndesa sot kendohet kang tjeter akoma pa ta kthy shpinen te tradheton!

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria virtuale dhe dashuri e largesi.

Mesazh nga Arjana prej Fri 02 Jul 2010, 16:43

larg syrit mbrenda zemres jo larg zemres,mjaft e veshtire por me deshire e vullnet nuk esht e pa mundur te mbahet.
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 15058
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria virtuale dhe dashuri e largesi.

Mesazh nga Elhamiu prej Fri 02 Jul 2010, 17:38

qe te dyjat jan dashuri varet sesi bie ne dashuri ne fund do jen prap bashk

firma.................................................................................................................................................................................
Mua nuk me tremb vetmia e nates,
nuk me trembin as tingujt e ores ne qetesi,
kur prane te kam me tremb heshtja e fjales,
me tremb trishtimi ne qiellin plot me kaltersi.

... Nuk me trembin fjalet qe mund te thuhen diku,
jeta primitive ka qene dhe do te mbetet perhere,
trembem kur fjalet degjoj nga gjuha e nje miku,
trembem kur mendoj se s'me njohu asnjehere

Elhamiu

Postime : 2515
Kyējet nė forum : 12926
Regjistruar mė : 24/02/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria virtuale dhe dashuri e largesi.

Mesazh nga Katilja prej Sun 29 May 2016, 11:18

nuk zgjasin shum edhe nese takoheni drejtpersedrejti me njeri-tjetrin.Mos sot neser do te ndaheni,e them nga pervoja ime personale kte gje

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7273
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria virtuale dhe dashuri e largesi.

Mesazh nga deti prej Mon 30 May 2016, 09:02

...larg sysh, larg zemres...
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13747
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria virtuale dhe dashuri e largesi.

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 3 e 3 Previous  1, 2, 3

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi