» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

5 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 5 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Te kuptuarit ate qe don ti

Shko poshtė

Te kuptuarit ate qe don ti

Mesazh nga Kle@Love prej Wed 09 Jun 2010, 17:32

Shpesh here mundohemi te kuptojme ate qe duam ne gjithmone edhe nuk duam te kuptojme ate qe na thone
pse ndodh kjo gje ,,nuk duam nganjehere te pranojme realitetin edhe pse eshte i gabuar

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17625
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Te kuptuarit ate qe don ti

Mesazh nga Gjimnazistja prej Wed 09 Jun 2010, 19:23

Pergjithesisht njeriu gjithmone ka qene i prirur drejt mohimit dhe drejt justifikimit te nje gabimi dhe shume rralle ndodh qe nje njeri te pranoje gabimet. Dhe kur na kushton kaq shume pune pranimi i gabimeve imagjinoni c;mund te behet me pranimin e mendimit te te tjereve.
Mbase ndikon edhe krenaria vetjake, mbase edhe rrethanat por jo gjithmone i shohim gjerat ashtu sic jane, ndonjehere mbase krijojme nje bote tonen dhe nuk duam qe askush te na e cenoje, qofte edhe sikur thjesht me nje fjale.
Ose me pas mbetet alternativa e trete, nuk pranojme mendimin e te tjereve sepse i trembemi asaj cfare mund te humbasim, i trembemi reagimeve dhe mbase i trembemi edhe vetvetes.

firma.................................................................................................................................................................................
"Ne dukje qetesi sublime, nerva te tendosura, lodhje e perbindeshme njerezore, nje gerryerje e brendeshme qe te sakaton me tej, e megjithate..."
avatar
Gjimnazistja

Shteti : Ne hapsire!
Postime : 1550
Kyējet nė forum : 11156
Regjistruar mė : 24/12/2009
Profesioni : gjimnaziste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Te kuptuarit ate qe don ti

Mesazh nga Katilja prej Mon 17 Jun 2013, 14:30

un per vete sdua shum nga jeta thjesht tjetoj e qet e lumtur qoft me ate qe dua apo me njerzit qe njoh gjat jetes meja nis me kuptu ate qka dum ma merr mendja se kurr sdo dim cka do duam me tvertet

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7279
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Te kuptuarit ate qe don ti

Mesazh nga Kotelja prej Fri 21 Jun 2013, 09:26

Njeriu nuk duhet te kuptoje cfare te doje, sepse duke mos e njohur boten rreth vetes do te mund te kishte probleme. Njeriu duhet te luftoje per dije, per njohuri te reja. Vetem duke qene ne kete pozite mund te besh diferencen midis gjerave, mund te peshosh me mire gjerat e rendesishme dhe ato te parendesishme. Moskokeqarja nuk eshte zgjidhje e mencur. As guximi i tepruar jo. Te pakte jane shembujt kur guximtaret kane arritur majat dhe te shumta jane rastet kur te mencurit kane shkruar historine e vjeter dhe te re. Ne duhet te mundohemi te kuptojme gjithcka rreth nesh, sepse me e veshtira eshte te kuptojme boten individuale te njerezve. Perpiquni ti kuptoni njerezit, kur flasin me te ze te larte, me ze te ulet, kur buzeqeshin, kur qajne dhe kur heshtin.

firma.................................................................................................................................................................................
Mjauuu...!
avatar
Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3139
Kyējet nė forum : 13929
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Te kuptuarit ate qe don ti

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi