» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

7 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 7 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


A jeni dakort qe parlamenti shqiptar te miratoje ligjin e homoseksualeve??

Shko poshtė

Jeni dakort per ligjin e homoseksualeve??

PO
 
JO
 
 
 
Shiko rezultatin

A jeni dakort qe parlamenti shqiptar te miratoje ligjin e homoseksualeve??

Mesazh nga Arjana prej Thu 10 Jun 2010, 16:18

Europa se pranonka shqiperine po su martuan homoseksualet mes tyre
Sala e tha fjalen e tij ...po ne ,ju, ata, ato a jemi te gjithe dakort per miratimin e ketij ligji ne shqiperi???
Do heshtin shqiptaret pasi te shohin dy meshkuj qe ecin krah per krah te perqafuar ose dy femra qe mbajne duart bashkuar tek shkojne rruges??Apo do te shkelin ligjin e do tu bien ne qafe te pafajshmeve qe ecin te qete ,e qe jane brenda rregullores ligjit dmth...
Do ta kuptoje shqiperia e shqipetaret pas vendosjes se ketij ligji se ne mesin e tyre ka dhe HOMESEKSUALE te cilet deshirojne te jene te qete e te martohen ???Apo eshte e frikshme dhe e turpshme qe per tu hapur rruga per viza shqiptareve duhet te pranojne fyerjen dhe njollosjen e identitetit shqiptar??
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 14980
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A jeni dakort qe parlamenti shqiptar te miratoje ligjin e homoseksualeve??

Mesazh nga Genci-fr prej Sat 12 Jun 2010, 02:10

esht nje gje shum e veshtir per te dhen nje mesazh se a esht dashtur te lejohet ky ligj apo jo..>>nese ne postojm nje mesazh pro apo kunder nuk duhet te ndihet askush i ofenduar sepse secili e ka mendimin e vet....>>>andaj un mendimin tim do ta jap por pak me von jo tani...

Genci-fr

Shteti : kosov
Postime : 467
Kyējet nė forum : 10430
Regjistruar mė : 02/06/2009
Profesioni : ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A jeni dakort qe parlamenti shqiptar te miratoje ligjin e homoseksualeve??

Mesazh nga E Dashuruar prej Sat 12 Jun 2010, 10:57

Ky ishte aspekti seksual i mospranimit te ketij fenomeni.

Aspekti moral eshte se asnjehere jeta njerzore nuk eshte zhvilluar ne kete forme te lidhjes.Eshte e pamoralshme kur burri tradheton gruan e tij me nje femer jashte martese e jo me nje mashkull.

Aspekti rigjenerues
Nuk ka rigjenerim te rraces njerzore prej dy homoseksualeve.Eshte nje vdekje e njerzimit.

Aspekti mjeksor
Marredheniet midis dy sekseve te njejta sjellin semundje te ndryshme per shkak se ne anus jane shumica e mikrobeve te njeriut.sado qe te mbrohen me prezervative prape do vuaje nga kapsllleku ose diereja.lol

Aspekti mendor dhe shpirteror
Keni pare homoseksuale qe flasin si femra.ta veshtirosin grate qe kane mustaqe e jo me burrat si femra.Kane nje lloj sjellje qe sdi cfare emri ti ve por vetem njerzore nuk eshte ajo sjellja e tyre.

Aspekti historik
Ne historine njerzore burri dhe gruaja kane qene gjithmone lidhesit e familjes, ne rastet kur kjo lidhje eshte devijuar eshte degjeneruar shoqeria dhe kane ardhe fatkeqesi natyrore sic eshte rasti i permendjes se populli te Lutit.

Aspekti fetar
Si do dalin keto njerez para Zotit me kte lloj sjellje me kete degjenerim te vetes se tyre.me kete devijacion skandaloz qe djalli i ka cuar deri aty sa mos te duan te pranojne natyralitetin e tij te lidhjes burre grua.

Futja ne Europe
Ka disa mendime qe duhet te jesh mendje hapur, te mos diskrimonosh te tjeter mirepo keto kane disa caqe.Diskriminimi me i madh i qeneis njerzore qofte ajo femer apo mashkull eshte homoseksualizmi.Eshte nje diskirminim per femren sepse burri zgjedh mashkullin para femres.Kaq mashkullore qnken bere femrat e sotme apo burrat e soptem jane bere shume femeror.I mallkofte Zoti thote profeti Muhamed a.s ato femra qe kerkojne ti ngjajne burrave dhe ato burra qe kerkojne ti ngjajne femrave.

Europa o njerez nuk eshte parajsa.Shume prej nesh duhet te kerkojne te jene popull dinjitoz dhe vital.Mos na fusin ne Europe me ***** perpjete por me ballin lart.Pak vajza shqiptare kane shkuar ne rruget e Europes dhe ne sot themi pse keto u bene kurva duke shitur trupat e tyre.Po ka gje me te keqe sa te shesesh nje mentalitet kunder nje vepre te gabuar si homoseksualizmi duke hyre ne Europe.Eshte nje lloj prostuticioni mental, emocional dhe allogjik.

Europa o njerez nuk e ka celesat e lumturise njerzore nuke ka moralin dhe dinjitetin qe duhet te kete njeriu.Perkundrazi vlerat e saj jane degjeruese.Te pakten ti ruajme disa karakteristika qe kemi si popull .Mos na humbi morali dhe vlerat dhe te azhornohemi si homoseksuale ne Europe.Europa dhe perendimi po kupton se rruga e konservatorizmit e ruan shoqerine me mire se rruga e liberalizmit produktet te cilat europa ka vite qe i shijon si gjera te turpshme.

Une i bej thirrje Ne emer te Zotit te gjitheve qe mos e pranojme te keqen te behet pjese e jona sepse ne do jemi pastaj qe do vuajme pasojat e saj tek femijet, te afermit dhe shoqeria jone.
Une ju bej thirrje qe ta ruajme nderin dhe moralin ti ruajme virtytet dhe karakterin tone dhe mos bejme strptizem shpirti dhe trupit tone pse kete gje na e kerkojne te tjetet duke na e shkembyer me disa reforma qe shqiperia do kthehet ne nje koloni ekonomike.
avatar
E Dashuruar

Shteti : Tetove
Postime : 2236
Kyējet nė forum : 11629
Regjistruar mė : 20/05/2010
Profesioni : Frizer (Salon Sun Shine)

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A jeni dakort qe parlamenti shqiptar te miratoje ligjin e homoseksualeve??

Mesazh nga Arjana prej Sat 12 Jun 2010, 11:01

Un personalisht nuk kam asgje kunder homoseksualeve.......nuk bejne keq askujt.eshte e drejta e tyre ta perdorin trupin e tyre si te deshirojne...
por te arrijme deri ne legalizimin e tyre me duket vertet e tepert.......c'do gje ka nje kufi.
ne duhet ti pranojme ata ne shoqeri ashtu sic jane ,por dhe ata duhet te pranojne qe kjo shoqeri ka rregulla te percaktuara nga zoti dhe maxhoranca e shoqerise ,me duket teper te pretendojne qe te legalizohet trasgresiviteti tyre.
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 14980
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A jeni dakort qe parlamenti shqiptar te miratoje ligjin e homoseksualeve??

Mesazh nga Naki prej Sat 12 Jun 2010, 11:32

Deshti apo nuk deshti paralamenti eshte nje kusht per europe.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19187
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A jeni dakort qe parlamenti shqiptar te miratoje ligjin e homoseksualeve??

Mesazh nga Besi prej Sat 12 Jun 2010, 11:37

Sikur te varej nga une,kategorishte JO.Dhe jo vetem kete,por edhe disa gjera tjera jashte natyres qe po legalizohen ne vendin tone.

Per mendimin tim njeriu me permasa normale nuk bene dicka te ketille,dhe perderisa nuk eshte normal,ai duhet quar tek vendi dhe jo t'i lejohet kjo...
avatar
Besi

Postime : 1349
Kyējet nė forum : 10853
Regjistruar mė : 20/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A jeni dakort qe parlamenti shqiptar te miratoje ligjin e homoseksualeve??

Mesazh nga Naki prej Sat 12 Jun 2010, 11:44

Besi , normal se askush nuk e do nga ne kete fenomen te ri mirpo eshte e drejta e perdorimit te trupit te personit. Njeashtu nese mendojme qe Shqiperia te jete pjese e Europes gjithashtu edhe Kosova ne nje te ardhme atehere duhet zbatuar edhe ligjet apo kushtet qe ajo i kerkon.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19187
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A jeni dakort qe parlamenti shqiptar te miratoje ligjin e homoseksualeve??

Mesazh nga Erisa prej Sat 12 Jun 2010, 12:51

Homoseksualizme eshte nje fenomen qe nuk eshte vetem tek njerezit por dicka qe eshte konstaktuar edhe te kafshet.
Dua te them qe nje fenomen te tille e kan edhe librat, cregullime gjenetike e jo mendore sic tha edhe Besi.

Jam pro ligjit pasi eshte dicka qe njeriu e ka te lindur.
Duam apo sduam ne. Personalisht me duket dicka absurde por ja qe eshte dicka e njohur edhe nga shkence.
avatar
Erisa
Admin

Shteti : Albania
Postime : 300
Kyējet nė forum : 9171
Regjistruar mė : 01/06/2010
Profesioni : Ekonomi / Financ

http://www.hapesira.forumotions.net/

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A jeni dakort qe parlamenti shqiptar te miratoje ligjin e homoseksualeve??

Mesazh nga Erisa prej Sat 12 Jun 2010, 12:58

Rekapitullim – kush hynė nė Evropė?

Evropa si bartėse e civilizimit dhe kulturės futet nė vendet tjera. Ballkani, sot, nuk ėshtė prodhues i civilizimit, por konsumues, mirėpo homo sapiensi ka vėshtirėsi ta pranojė botėn, qė ėshtė nė kundėrshtim me bindjet e tija tradicionale, mijėvjeēare. Sipas tij botė morale ėshtė vetėm ajo qė njehė ai. Nuk pranon atė qė ekziston botėrisht, me shekuj, edhe pse e dinė se nuk ėshtė njė paraqitje sporadike. Sipas tij homoseksuali duhet ta dashurojė njė grua. Ky pretendim ėshtė i njėjtė, si, kur kėrkohet nga heteroseksuali tė dashurojė njė burrė. Sipas tij vlerė kanė vetėm njerėzit qė riprodhohen, vetėm ata qė kryejnė detyrat e evolucionit, kontributi nė shoqėri nuk ėshtė me rėndėsi. Ai din shumė mirė, sigurisht njeh njerėz tė tillė, qė do tė kishte qenė mė mirė tė mos ishin riprodhuar fare.

Natyra nuk funksionon sipas rregullave tė shumicės

Sipas botėkuptimit tė tij natyra prodhon vetėm pėrsosmėri: as nuk linden fėmijė me sėmundje, as siamez me dy koka, as bineq tė ngjitur, as gra me organe gjenitale mashkullore, por me gjinj; as me dymbėdhjetė e mė shumė gishta nė dorė apo nė kėmbė, as tė verbėr, as tė shurdhėr, as me tė meta fizike e psikike, as imbecil, por linden vetėm burra dhe vetėm gra!!! Sipas homofobit natyra ka parashikuar orientimin seksual kategorik. Kjo, mirėpo, nuk ėshtė e vėrtetė, sepse homoseksualizmi ekziston edhe te kafshėt e padjallėzuara!

Homo sapiensi me qėndrim homofob ka, mirėpo, vetėm njė problem tė madh perceptimi: ai kėrkon nga natyra perfeksion vetėm te orientimi seksual. Teket tjera tė qelizave dhe gjeneve nuk janė tė rėndėsishme. Sipas shkencės ēdo njeri ka 100-200 defekte gjenetike, mutacione. Kjo ėshtė arsyeja pse nuk jemi tė pėrsosur dhe pse me ligj nuk mund tė penalizohet preferencat seksuale nė mes tė rriturve…dhe jemi ashtu si jemi me shumė gjini dhe ka ardhur koha ta pranojmė realitetin!

Homofobi ėshtė pajtuar me deformimet fizike qė mund tė shkaktojė natyra dhe nuk revoltohet, respektivisht nuk mund t“i ndalė, ndoshta fajėson tė pafajshmin: Zotin, por nė anėn tjetėr, nė aspektin shpirtėror, mendon se preferenca seksuale e njeriut mund tė mbikėqyret ose me ligj ose tė ndryshohet me dhunė! Ai qysh si fėmijė ka parė dhe mėsuar se dhuna nėnshtron, dreson, sipas tij riedukon njeriun dhe mendon se kėshtu zgjidhen problemet e jetės.

Ka mijėra vjet qė ky problem nuk u zgjodh as nga religjioni, as nga politika! Sepse nė fakt nuk ishte problem, por shumica konsideron perversion ēdo gjė qė nuk ėshtė sipas shijes, normės sė saj.

Ai ėshtė i bindur se njeriu me dėshirė pėrcakton preferencėn seksuale, e nuk lindet me tė ose nuk shpėrthen mė vonė, nė moshė tė pubertetit pėr shembull. Thua se kur ai kishte katėr vjet, pesė apo gjashtė dinte se ēfarė preferencė seksuale kishte!!!

Homofobi ka edhe njė problemė tjetėr tė madh: orientimin objektiv dhe pranimin e realitetit:

ai ėshtė i bindur se njerėzit devijojnė. Me dėshirė! Ai donė t“i tregojė tjetrit se si duhet tė jetojė, pėrndryshe ai pezmatohet, revoltohet dhe bėhet i rrezikshėm! Homofobi thotė me mburrje, nė vend se tė skuqet nga turpi: “nuk jam i gatshėm ta toleroj jetėn tėnde sipas dėshirės tėnde! Trupi jot ėshtė edhe imi!” Kush ėshtė kėtu homoseksual, ai i vėrteti apo ky qė dėshiron tė posedoj dhe tė kontrollojė trupin e tjetrit!? E liria individuale? Nė shoqėri jo moderne vlen vetėm pėr shumicėn! Shoqėria moderne dėshmohet me trajtimin e pakicave, tė ēdo lloji: kombėtar, fetar apo tė orientimit seksual…

Ngjasimet

Kur djali i pėrngjan nėnės fizikisht, nuk konsiderohet perversion. As kur bija i pėrngjan t“atit. Edhe nėse ata marrin shijen e prindit tė gjinisė sė njėjtė, nuk ėshtė perversion, por nėse natyra siē nuk na pėlqen neve, shumicės, transferon preferencėn seksuale tė nėnės te djali apo t’ atit te bija, atėherė kėtė pėrfundon racionaliteti i homo-sapiensit! Ai pranon se natyra mund tė devijojė njeriun vetėm fizikisht, por sipas tij, natyra nuk shkakton kurrė njė ndryshim te preferenca seksuale! Natyra apo Zoti gabon vetėm fizikisht, por jo shpirtėrisht!

Sipas tij ėshtė tragjike dhe amorale nėse dikush flenė me atė qė dėshiron, tė moshės madhore, kuptohet, e jo me atė qė dėshiron patrioti imagjinar. Edhe sulltanėt kanė pasur hareme me djem, mirėpo kjo nuk ishte homoseksualizėm, por pedofili, e cila duhet luftuar nė mėnyrė konsekuente. Nė Arabinė Saudite martohet plaku 80 vj. me njė vogėlushe 10 vjeēe se me ligjet e kėtij shteti nuk parashihet mosha minimale pėr martesė, pra pedofilia lejohet, por edhe atje ndalohet homoseksualiteti. Shkurt e shqip, ndalohet dashuria ne mes tė rriturve tė sė njėjtės gjini, por jo me fėmijėt! E Vatikani? Njė ditė do tė kemi njė papė homoseksual, siē ėshtė normale tė ketė edhe priftėrinj homoseksual…

Nėse moralisht kjo botė nuk ėshtė e ēmendur, atėherė ėshtė e perverse tej pėr tej, prej vendi nė vend, prej shteti nė shtet, sepse perverse konsiderohen veprat e tjetrit, jo tė vetat!

A jemi gati ne ta pranojmė homoseksualizmin?

Nėse shtrohet pyetja nė kėtė mėnyrė, atėherė kjo tregon se ne jemi tė egėr!

Nuk ėshtė me rėndėsi a jemi ne gati tė pranojmė atė qė ekziston nė ilegalitet, ( ku e kemi dėbuar ne me paragjykimet ataviste) sepse nė kėtė rast do tė flitej pėr primitivizmin dhe mostolerancėn tonė, por pyetja kryesore ėshtė, nė mjedisin tonė, ballkanik, a janė tė gatshėm bashkėqytetarėt tanė homoseksual ta jetojnė jetėn pa komplekse dhe tė japin kontributin e tyre nė shoqėri?

Nėse ata kanė frikė tė madhe, dėshmon pėr agresivitetin tonė dhe tregon se ne shumė pak kemi lėvizur nga vendi!

Vendnumėrimi

Ne punojmė me kompjuter, ngasim makina, fluturojmė me aeroplan, pėrdorim mikroskop, studiojmė teket e gjeneve dhe qelizave, por tė gjykuarit duhet ta ruajmė ashtu siē e kemi mėsuar nga analfabetėt, kur mjet i vetėm i komunikacionit ishte gomari! Pra, homo sapiensi shfrytėzon ēdo komoditet tė kohės moderne, por me xhelozi ruan botėkuptime primitive, madje me kėto edhe krenohet dhe e vėshtron si detyre patriotike! E kush e autorizoi?

Emancipimi dhe autorizimi

Kuvendet shqiptare janė tė autorizuara pėr emancipimin e kombit. Shteti shqiptar nuk ka pėr detyrė t“u tregojė njerėzve se ē“ka duhet t“u pėlqejė atyre, por pakicės t“i garantojė tė drejtėn individuale dhe lirinė e ekzistencės.

Niveli i civilizimit sot tregohet me kushtetutė. A jemi gati ta pranojmė atė qė ekziston apo tė jetojmė nė hipokrizi? A jemi gati tė tolerojmė atė qė nuk ėshtė si ne? Demokracia pėr shumicėn dhe pėrjashtime i pakicės, nuk ėshtė demokraci, por diskriminim! Kombi shqiptar ka pėrvojė dhe din sa i keq ėshtė diskriminimi!

Hipokrizia

Ne nuk mund tė bėhemi hipokrit dhe ta ndalojmė vetėm “perversionin”, por duhet t“i ndalojmė edhe ata qė ishin tė tillė dhe “helmojnė” rininė tonė. Si mund tė kuptohet intelektuali qė krenohet me homoseksualėt, biseksualėt e lesbiket e vdekura?

Ai lexon dhe jep mėsime e krenohet me kėta homoseksualėt, biseksual apo lesbike, si: Leka i Madh, Julius Gaius Cesar, Aristoteli, Sokrati, Platoni, Demosteni , Luigji i XIII Francė, Lord Byron dhe Ali Pashė Tepelena, Frederiku i Madh, Frederiku i II, Haroun Al Rashid, kalif i Bagdadit (750- 800), Khair ed-Din, vdiq nė Algjeri nė vitin 1546 , Omar Kajami Persi, vdiq mė 1122… Elisabeta I e Anglisė, Atatyrk e shumė tė tjerė…

Homofobi dėgjon muzikė kėnduar nga homoseksualėt, lesbiket apo biseksualėt apo shikon filma tė aktorėve homoseksual, biseksual apo lesbike, si psh:

David Bowie, James Dean, Marlene Dietrich, Cary Grant, Rock Hudson, Peter Ēajkovski, Frédéric Chopin, Franz Schubert, Richard Wagner, Johannes Brahms, George Michael, Edith Piaf, Madona, Samantha Fox, Elton John, Greta Garbo, Jodie Foster, Gianna Nannini…e shumė tė tjerė…

Homo sapiensi lexon librat, krenohet me autoritetet homoseksuale e biseksuale, citon ata dhe mburret se i ka lexuar: Ai mburret me kėta homoseksual, lesbike apo biseksual, si psh.: Safo, poete greke 600 vjet para Krishtit, Madame de Stael, Franēoise Sagan, Simone de Beauvoir, Johan W. von Goethe, Miguel de Cervantes, Wilhelm von Humboldt, Leonardo da Vinci, Voltaire , Frederico Garcia Lorca, Thomas Mann, Michelangelo, Botticelli, Eugčne Delacroix, Honoré de Balzac ,Salvador Dali, Francis Bacon, Louis Aragon, Jules Verne, Franēois Mauriac, Arthur Rimbaud, Bertolt Brecht, Tenessee Williams, Michel Foucault, Paul Verlaine , Gustave Flaubert, Francis Bacon, Roland Barthes, Oscar Wilde, Thomas Mann, Marcel Proust, Jean-Jacque Rousseau, Jean-Paul Sartre, Oscar Wilde, Shakespeare, James Cook, Buffalo Bill… Cornelia Scheel, bija e ish presidentit gjerman e shumė tė tjerė…

Hipokrizia e homofobit nuk pėrfundon kėtu: ai vishet edhe me rrobe, natyrisht nėse ka mundėsi, tė qepura nga homoseksualėt, si : Wolfgang Joop, Giorgio Armani, Yves Saint-Laurent, Jean-Paul Gaultier, Dolce & Gabanna, Calvin Klein etj.etj.etj…

Homofobi, qė vuan nga hipokrizia radikale, sillet si paraardhėsi i homo sapiensit: si homo erectus. Pra si intelektual i kalibrit tė madh ēmon, respekton, adhuron, mrekullohet dhe ēmendet me veprat e homoseksualėve e biseksualėve tė vdekur apo me homoseksualėt e biseksualėt e kombeve tjera, por i urren deri nė vdekje homoseksualet e gjallė nė kombin e vet dhe, kjo quhet hipokrizi radikale, e pafytyrė!

Kush ka kėtu probleme dhe pėr ēfarė devijimi tė homo sapiensit mund tė flitet, kur ai dashuron, adhuron tė vdekurit? A mund tė konsiderohet kjo nekrofili?

Si tė zhduken homoseksualizmi?

Homoseksualėt mund tė zhduken, nėse meshkujt lindin djem dhe gratė lindin vajza, pa u pas pėrzier kromozomet e tyre, derisa fekondimi ndodh nė kėtė mėnyrė klasike, do tė ketė edhe befasi dhe pėrzierje tė tilla gjinore! Ēdo njeri le ta “kultivojė kopshtin e vet”, ky ėshtė stacioni i civilizimit tė sotėm…Ne nuk mund ta ndryshojmė Evropėn, por Evropa na ndryshon neve…

Aty ku akoma mendojnė se fuqia e intelektit ėshtė nė “drejtpėrdorimin” e organeve gjenitale, emrat e autoriteteve tė lartpėrmendur flasin pėr diēka tjetėr dhe shtrohet pyetja: pse Zoti apo natyra stolis, shpėrblen me inteligjencė gjeniale pikėrisht ata qė nuk janė si ne shumica?

Sepse gjenet dhe qelizat nuk funksionojnė sipas dėshirės sė mazhorancės!

Pėr personalitetet tjera homoseksuale, biseksuale dhe lesbike mund tė konsultohet libri i: Michel Larivičre : Dictionnaire des homosexuels et bisexuels célčbres (éditions Delétraz)
avatar
Erisa
Admin

Shteti : Albania
Postime : 300
Kyējet nė forum : 9171
Regjistruar mė : 01/06/2010
Profesioni : Ekonomi / Financ

http://www.hapesira.forumotions.net/

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A jeni dakort qe parlamenti shqiptar te miratoje ligjin e homoseksualeve??

Mesazh nga Kle@Love prej Sat 12 Jun 2010, 15:44

Une jam kunder keti ligji ,,I madhi Zot krijoi dy gjini mashkullore edhe feminore edhe duhet rrespektuar kjo jo te krijohet nje popullsi burre me burre edhe grua me grua ,,Politikanet nuk e kan idene se cfar pasojash munden te ken keta njerez mbrapa ,,ata din te mbajne vetem karrigen edhe presidentet din te thone po nuk shohin mbrapa asnje nga keta se sa dem ju shkakton njerezimit

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17541
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A jeni dakort qe parlamenti shqiptar te miratoje ligjin e homoseksualeve??

Mesazh nga Elda prej Sat 12 Jun 2010, 19:19

jemi apo nuk jemi dakord Parlamenti vendos epo ndoshta nuk ndodh nje gje e till dhe mbrenda ne Parlament
avatar
Elda

Postime : 780
Kyējet nė forum : 9600
Regjistruar mė : 12/06/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A jeni dakort qe parlamenti shqiptar te miratoje ligjin e homoseksualeve??

Mesazh nga Arjana prej Sat 12 Jun 2010, 20:16

nese mendojme se Shqiperia i ka zgjedhur tera problemet dhe i vetmi qe na mundon esht si do hyme ne Europe atehere do perulemi e do pranojme kete kusht qe na kane vene,por kjo sdo te thote qe i zgjodhem problemet tona si shtet,kam friken se po ta pranojme si ligj do hapen probleme te tjera e me te komplikuara
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 14980
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A jeni dakort qe parlamenti shqiptar te miratoje ligjin e homoseksualeve??

Mesazh nga Naki prej Sat 12 Jun 2010, 20:18

Arjana, nuk mund te jemi te izoluar nga Europa yllo. Homoseksualizmi nuk ka lindur sot dhe nuk mund te jemi ne me te menqur se ata duhet ta pranojme nese duam bashkimin europian. E di dhe jam shume dakord me ty se veshtire do te pranohet ne popullat sidomos tek moshat e vjetra dhe ato te mesme por me kalimin e kohes do jete nje gje fare e thjeshte.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19187
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A jeni dakort qe parlamenti shqiptar te miratoje ligjin e homoseksualeve??

Mesazh nga Kle@Love prej Sat 12 Jun 2010, 20:21

Probli eshte se po te aprovohet si ligj do filloj nje lufte njerezimi edhe jam e bindur se ne jemi shum te mbyllur si shtet mos mendoni se jemi akoma te lire te mendojme qe edhe kjo gje mundet te ndodh ,,jam dakort me ty Naki ,,por te them kete qe nuk do te aprovohet nga njerezimin edhe do plasi sherr mosmarrveshje me njerezimin

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17541
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A jeni dakort qe parlamenti shqiptar te miratoje ligjin e homoseksualeve??

Mesazh nga Naki prej Sat 12 Jun 2010, 20:24

Ēdo qudi zgjat tri dite ose nje jave na veq gati moti kemi filluar kete hemoseksualizem por jo me gjinin e njete po e di ku po mendoj

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19187
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A jeni dakort qe parlamenti shqiptar te miratoje ligjin e homoseksualeve??

Mesazh nga Kle@Love prej Sat 12 Jun 2010, 20:33

Mendoj se do jet shum e veshtire qe te aprovohet kjo gje un jam gjithmone kunder kesaj sepse eshte prishur bota skemi cfar te bejme eshte nje realitet i ri ku njeriu kerkon emocione te ndryshme ne kete menyre

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17541
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A jeni dakort qe parlamenti shqiptar te miratoje ligjin e homoseksualeve??

Mesazh nga Besi prej Sat 12 Jun 2010, 20:35

Arjana shkruajti:nese mendojme se Shqiperia i ka zgjedhur tera problemet dhe i vetmi qe na mundon esht si do hyme ne Europe atehere do perulemi e do pranojme kete kusht qe na kane vene,por kjo sdo te thote qe i zgjodhem problemet tona si shtet,kam friken se po ta pranojme si ligj do hapen probleme te tjera e me te komplikuara

Pa lexuar reagimet e te tjereve.Te them te lumte per kete shkrim,sidomos per rreshtine e pare.Shqiperia se bashku me Kosoven,i kane edhe 999 probleme te cilat duhet t'i zgjidhine dhe ne fund duhet menduar per homoseksualizmin.Kjo me duket absurde dhe jam kunder.
avatar
Besi

Postime : 1349
Kyējet nė forum : 10853
Regjistruar mė : 20/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A jeni dakort qe parlamenti shqiptar te miratoje ligjin e homoseksualeve??

Mesazh nga vistor2 prej Sun 13 Jun 2010, 08:00

Si mund tė jesh pro nje gjėje qė as kafsha nuk e bėn, Ēfar tė shkruaj? Kush do tė mė degjoj mua ose ju? Ajo qė ėshtė pregaditur tė bėhet ndoshta do tė bėhet. Pasi nuk po mundemi tė heqim vizat, te hymė ne BE, nuk jam dakord se ėshtė kusht tė hysh nė BE homoseksualizmi ku sa unė kam njohuri vetėm 4 apo 5 shtete tė BE-sė kanė kėtė ligj. Dy gjėra do ti kemi tė sigurta. Posa tė miratohet ky ligj Shqipėrinė do ta vėrshojne homot e shteteve fqinje. E dyta edhe kafshėt do vjellin nga ne ēfar do tė shofin.
Po i bie fund me njė thėnje - bytha e tyre ėshtė le te fusin ēfar tė donė, mė falni nė shprehje, e unė ata/ato i konsideroj mė te ultė se kafshėt dhe dasht Allahu kurr syt mos ua pafsha.

firma.................................................................................................................................................................................
Duhet tė shkruajmė e tė flasim me zemėr tė pastėr, me sinqeritet, me vetėdije kombėtare, me ndėrgjegje njerėzore, me mendje tė kthjellėt dhe me logjikė tė shėndoshė. Vetėm kėshtu thuhet e vėrteta dhe triumfon drejtėsia.

vistor2

Shteti : Kosovė
Postime : 260
Kyējet nė forum : 12093
Regjistruar mė : 16/11/2007
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A jeni dakort qe parlamenti shqiptar te miratoje ligjin e homoseksualeve??

Mesazh nga Katilja prej Fri 21 Jun 2013, 12:09

jo  nnjerzit e till se meritojn me jetu phuuuuuuu less shif moj vigannin e ledrin vulaj qe tmarrin qef ndersa pdr shifni mor monika bellucin megan foks e uuuuupu pfff i urrej njerzit e tilll

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7195
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A jeni dakort qe parlamenti shqiptar te miratoje ligjin e homoseksualeve??

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi