» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

3 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 3 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Pse njeriu nuk eshte ashtu siē paraqitet?

Shko poshtė

A BEHENI NDONJE HERE AI/AJO QE NUK JENI ?

Mesazh nga SamkaQika prej Mon 01 Mar 2010, 20:11

Pėrshendetje...!!!

A BEHENI NDONJE HERE AI/AJO QE NUK JENI ?


Mirė Pres Mendimin e Juaj ReSpekt...
avatar
SamkaQika

Shteti : !!..Nuk Ėshtė Arritje Tė Bėsh 1000 Miq Pėr Njė Vit, Por Tė Bėsh Njė Mik Pėr 1000 Vjet...!!
Postime : 329
Kyējet nė forum : 9655
Regjistruar mė : 01/03/2010
Profesioni : Modele

http://www.Nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse njeriu nuk eshte ashtu siē paraqitet?

Mesazh nga Genci-fr prej Tue 02 Mar 2010, 11:58

po shpesh her ndodh qe njeriu ehst ai qe nuk esht per aryse se jeta te te jep sprova te ndryshme dhe shpesh her ndodh qe ti te mos jesh ti por tjeter personalitet/....

Genci-fr

Shteti : kosov
Postime : 467
Kyējet nė forum : 10511
Regjistruar mė : 02/06/2009
Profesioni : ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse njeriu nuk eshte ashtu siē paraqitet?

Mesazh nga Kushtrimi2 prej Tue 02 Mar 2010, 12:07

jo asnji her un jom as si jom dhe ashtu sillem ne jet.
avatar
Kushtrimi2

Postime : 1625
Kyējet nė forum : 10879
Regjistruar mė : 18/02/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse njeriu nuk eshte ashtu siē paraqitet?

Mesazh nga Gjimnazistja prej Tue 02 Mar 2010, 14:45

Mendoj se te qenurit apo jo vetvetja ne disa raste varet nga rrethanat dhe sa te imponon mjedisi te jesh apo te mos jesh ai/ajo qe je .

firma.................................................................................................................................................................................
"Ne dukje qetesi sublime, nerva te tendosura, lodhje e perbindeshme njerezore, nje gerryerje e brendeshme qe te sakaton me tej, e megjithate..."
avatar
Gjimnazistja

Shteti : Ne hapsire!
Postime : 1550
Kyējet nė forum : 11153
Regjistruar mė : 24/12/2009
Profesioni : gjimnaziste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

vetvetja

Mesazh nga anea prej Tue 02 Mar 2010, 14:53

..nganjehere me imponohet te dal nga vetvetja, por te jem e sinqert , ne ato raste kurr nuk ndihem mire edhe nese dal fitimtare ...keshtu qe, per t'u ndier mire edhe me pastaj, preferoj te jem vetvetja ...
avatar
anea

Shteti : prishtine
Postime : 147
Kyējet nė forum : 9342
Regjistruar mė : 02/03/2010
Profesioni : ekonomiste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Pse njeriu nuk eshte ashtu siē paraqitet?

Mesazh nga Arjana prej Thu 10 Jun 2010, 23:23

Ajo cfarė e bėn njeriun te mos jetė ashtu sic paraqitet ėshtė interesi i tij personal dhe kuptimi i gabuar i realitetit.

Njeriu ka aftėsinė tė pėrshtatet sa pėr sy e faqe...

Pra nėse nuk mendojmė pėr pasojat e mundshme qė mund tė ndodhin gjatė kryerjes sė punes, tė ndonjė mendimi apo gjatė tė ecurit nė rrugė atėherė realiteti ėshtė ajo cka ndodh nė fund...

NJERIU ĖSHTĖ ASHTU SIC MENDON VETĖ AI dhe JO ASHTU SIC MENDOJMĖ NE PĖR TĖ?
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 15061
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse njeriu nuk eshte ashtu siē paraqitet?

Mesazh nga Kle@Love prej Fri 11 Jun 2010, 00:03

Sepse njeriut kur ti hy vetja ne cef te modh harron se cfar eshte edhe si eshte ,,mundohet te ndryshoje te dali nga vetvetja e ti edhe te vazhdoj te eci deri aty ku ka interesin

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17622
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse njeriu nuk eshte ashtu siē paraqitet?

Mesazh nga E Dashuruar prej Fri 11 Jun 2010, 07:58

Kush tha qe njeriu nuk esht si te paraqitet,ke lloj lloj njerzish normale,por ka edhe njerez qe what you see,is what you get
avatar
E Dashuruar

Shteti : Tetove
Postime : 2236
Kyējet nė forum : 11710
Regjistruar mė : 20/05/2010
Profesioni : Frizer (Salon Sun Shine)

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse njeriu nuk eshte ashtu siē paraqitet?

Mesazh nga Besi prej Mon 14 Jun 2010, 00:17

Sepse te gjithe duan te jene te mire,te mencur,te dijtur,te miresjelshem,te moralshem.Bota virtuale u ofrone kete mundesi qe se paku para dikujt-dikujte te paraqiten sic duan,Por jo para cdo kujte...Sepse,ka njerez qe lexojne ne mes fjaleve dhe intuiten e kan te zhvilluar ne maksimum dhe e ndiejne kete ere,sic e ndien eren e gjakut peshkaqeni ne nje largesi te madhe.
avatar
Besi

Postime : 1349
Kyējet nė forum : 10934
Regjistruar mė : 20/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse njeriu nuk eshte ashtu siē paraqitet?

Mesazh nga Elda prej Mon 14 Jun 2010, 12:17

Sepse mvaret nga karakteri qe ka njeriu dhe shum her edhe paragjykojn te tjeret une them se miresjellja esht gjithmon kur ti paraqitesh si vet-vetja dhe tregon at miresjelljen tende qe ke gjithmon e jo vetem sa te dukemi per shkrime
avatar
Elda

Postime : 780
Kyējet nė forum : 9681
Regjistruar mė : 12/06/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse njeriu nuk eshte ashtu siē paraqitet?

Mesazh nga Interesant prej Mon 14 Jun 2010, 12:24

Sepse mendon qe nese je dikush tjeter e jo vetja je me origjinal, gje qe ky person fillimisht tradheton veten dhe jeten e parimet e tija , e indirekt edhe gjithe shoqerine qe e rrethon. Njerez te tille jane ata qe kan deshtuar ne jete dhe i duhet nje mask per ta mbuluar realitetin e hidhur qe posedon, dhe gjendjen drastike te identitetit qe ka krijuar me gjera negative nga te cilat nuk mund te dal ndoshta kurr.
avatar
Interesant

Shteti : Pejė
Postime : 4173
Kyējet nė forum : 13889
Regjistruar mė : 02/03/2008
Profesioni : Jurispodenca

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse njeriu nuk eshte ashtu siē paraqitet?

Mesazh nga E Dashuruar prej Mon 14 Jun 2010, 13:06

Sepse njeriu nga natyra e tij eshte i pangopur me virtyte dhe aftesi, e duke mos i pas te gjitha , mundohet te genjeje te tjeret ( pak edhe veten ) se eshte i perkryer. Kjo mendoj une se eshte arsyeja pe njeriu nuk paraqitet ashtu sic eshte, por hiqet si me i persosur
Apo e kam gabim
avatar
E Dashuruar

Shteti : Tetove
Postime : 2236
Kyējet nė forum : 11710
Regjistruar mė : 20/05/2010
Profesioni : Frizer (Salon Sun Shine)

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse njeriu nuk eshte ashtu siē paraqitet?

Mesazh nga Vizitor prej Sat 19 Jun 2010, 14:50

Ndonjeher ju perzihen ndjenjat e njeriut dhe nuk din me si te perballohen me realitetin ,dhe e provojn nese do ju hec nje gje e till te paraqiten si nje person tjeter ose me shkurt te imitojn nje personazh qe nuk jan vet ata pikerisht jan disa persona qe kan kerku te fshihen llogaria e tyre dhe na jan prezantu me nje psodenim tjeter dhe me nje imazh tjeter por kan harru se gjurmet e tyre jan akoma ketu dhe eshte shume e thjesht ta dim ne eshte ai ,ajo qe paraqitet ,kot mundohen te hedhin pluhur syve tan por ne te kundrten ju hedhin pluhurin syve te vet , qe nje qit do te harrojn ne te vertet se cilet jan!

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse njeriu nuk eshte ashtu siē paraqitet?

Mesazh nga Gjimnazistja prej Sat 19 Jun 2010, 15:07

Sepse nje nder gjerat te cilave njeriu i eshte trembur pothuajse gjithmone, eshte vetvetja, njeriu trembet nga fakti se mos ndoshta po te paraqitet ashtu sic eshte nuk do te kete pelqimin e mases, mbase ndikon edhe mosnjohja e vetvetes, te mos arrish te njohesh vetveten do te thote te mos kesh parime ne jete, te mos kesh nje rruge qe do te ecesh dhe te dish te ngrihesh pavaresisht rrezimeve, dhe te mos kesh nje personalitet per te plotesuar, por te perfitosh duke genjyer fillimisht vetveten dhe me pas te tjeret, dhe e keqja eshte se me i lenduar se personi qe e ben dicka te tille nuk eshte askush.

firma.................................................................................................................................................................................
"Ne dukje qetesi sublime, nerva te tendosura, lodhje e perbindeshme njerezore, nje gerryerje e brendeshme qe te sakaton me tej, e megjithate..."
avatar
Gjimnazistja

Shteti : Ne hapsire!
Postime : 1550
Kyējet nė forum : 11153
Regjistruar mė : 24/12/2009
Profesioni : gjimnaziste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse njeriu nuk eshte ashtu siē paraqitet?

Mesazh nga Arjana prej Sat 19 Jun 2010, 15:12

Pershtatshmeria e njeriut ne boten qe e rrethon nuk eshte siperfaqesore.....por mbijetese e kete e gjen me te theksuar e te zberthyer ne ligjet perkatese te biologjise,,, per pershtatshmerine me ambjentin rrethues...dhe nuk esht e thene qe cdo njeri pershtatet ka dhe njerez qe sa do te perpiqen nuk munden kurre... ky esht individualitet i gjithsecilit,nje njeri kur e ben dicka per sy e faqe kuptohet qe ne shikim ose me sakte ndihet me zemer qe ska pike deshire apo e ka cdo gje me hile.Pastaj nese flitet per dallimin virtalitet,,,realitet ,, besoj se ka ndryshim,personalisht per mua ska pike ndryshimi pasi njeriu nese esht real ne realitet esht i njejte e ne virtualitet,Njeriu esht nje qenie kaq shum dimensionale saqe as shkenca nuk mund ta zbertheje,deri diku ai e njeh vetveten kurse te tjeret mund te mos e njohin fare,,,te tjeret njohin ate te dukshmen por e padukshmja esht gjeja me interesante tek njeriu..esht njesoj si te shohesh nje frut nga jashte pak a shum i bukur i shendetshem por brenda tij mund te jete nje krimb qe mund ta kete kalbur,Pra si perfundim nuk ka rendesi sa te njohin te tjeret ty por cfare u jep ti te tjerve ne kuptimin figurativ qe ata te krijojne nje pershtypje precize per ty,,,,
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 15061
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse njeriu nuk eshte ashtu siē paraqitet?

Mesazh nga Katilja prej Sat 22 Jun 2013, 09:41

sepse jeta edhe njerzit qe e rrethojn ben qe jo tgjith tjen ashtu siq duken

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7276
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse njeriu nuk eshte ashtu siē paraqitet?

Mesazh nga Kotelja prej Sun 23 Jun 2013, 22:11

Njeriu vendos mure mbrojtese rreth vetes, sepse nuk e perballon dot rrjedhen e natyres dhe botes jashte tij. Ne njeren ane, mendoj se njeriu nuk duhet te jepet ne teresi, ashtu si eshte, sepse raporti me njerez dhe rrethana te ndryshme ben qe ai te jap ne secilin raport vetem nga nje copez te tijen dhe jo gjithe qenien e tij. Ne anen tjeter, nga nje tjeter kendveshtrim, mendoj se njeriu duhet te jete me trim dhe ta mposhte brishtesine e tij. Njeriu duhet ta ngrise zerin, permes argumenteve te forta, per problemet qe e percjellin shoqerine tone. Njeriu duhet te flas me zerin e arsyes dhe te zemres. Njeriu duhet te guxoje ta shpalose boten e tij te brendshme, dhe jo te ndjeke gjithmone instiktin e turmes. Bota brenda nesh eshte nje oqean i pafund, qe pret te zbulohet nga ne. Kjo nuk do te thote te shpalosim sekretet tona, por te nxjerrim ne pah vecantite dhe atributet tona. Sepse nga aty buron gjithcka qe na perfaqeson neve.

firma.................................................................................................................................................................................
Mjauuu...!
avatar
Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3139
Kyējet nė forum : 13926
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse njeriu nuk eshte ashtu siē paraqitet?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi