» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

7 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 7 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Feja: sa ndikon ne dashuri?

Shko poshtė

Feja: sa ndikon ne dashuri?

Mesazh nga E Dashuruar prej Fri 11 Jun 2010, 08:42

Sa ndikon feja ne zhvillimin e sidomos kurorezimin e nje dashurie?

Eshte e drejte qe dy te dashuruar per shkak te perkrahjes fetare duhet
te heqin dore/jane te detyruar te mbyllin ate dashuri?
Ku e di..ndoshta sepse familja nuk eshte dakord..mendoni nje nuse ne
nje shtepi myslimane e anasjelltas e shume probleme te tjera.

Si duhet vepruar ne situata te tilla?
avatar
E Dashuruar

Shteti : Tetove
Postime : 2236
Kyējet nė forum : 11623
Regjistruar mė : 20/05/2010
Profesioni : Frizer (Salon Sun Shine)

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Feja: sa ndikon ne dashuri?

Mesazh nga Besi prej Sat 12 Jun 2010, 23:51

Nese e dim se familja do ishte kategorikisht kunder nje lidhje te ketille dhe nese e njohim veten qe nuk kemi aq deshire te zjarreet dhe vullnet te celiket per t'i shkuar ne fund kesaj pune,eshte mire qe t'i largohemi ketyre lidhjeve,te mos lejojme te dashurohemi.
avatar
Besi

Postime : 1349
Kyējet nė forum : 10847
Regjistruar mė : 20/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Feja: sa ndikon ne dashuri?

Mesazh nga Arjana prej Sun 13 Jun 2010, 00:11

ishte dhe vazhdon te jete nje problem i madh per ne megjithse vitet e fundit po behen shum lidhje te tilla,une nje gje di qe ndjenjat smund ti urdherosh ti,kur do dike e do per ate qe eshte e ska lidhje feja ketu,fundja njerez jemi te gjithe e te respektohemi si te tille,mos ngaterrojme punet e fese me ate te dashurise,secila ka vendin e saj pa u bere shkas kunder dy personave
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 14974
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Feja: sa ndikon ne dashuri?

Mesazh nga ...MaShtruSja.. prej Sat 19 Jun 2010, 19:56

Per Mua Feja PenNgon Ne Dashurii .Po Kohev Te FunDiit Nuk Po Pengon Po Lejohen raste te tilla ne dashuri po shume rrall ndodh kjo Qdo Kush Respekton Fejen E Vette

firma.................................................................................................................................................................................
๑۩۩.۞.۩۩๑ ιт ιѕ ∂ιffι¢υℓт тσ gσ тσ тнє fυтυяє ωнєи тнє ραѕт ιѕ ѕтιℓℓ ρяєѕєит уσυя๑۩۞۩๑
avatar
...MaShtruSja..

Shteti : Ne.Stockholmi
Postime : 139
Kyējet nė forum : 8969
Regjistruar mė : 04/06/2010
Profesioni : Qe i jep kuptim jetes

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Feja: sa ndikon ne dashuri?

Mesazh nga mad prej Wed 23 Jun 2010, 06:21

Psikologėt dhe psikiatrit kanė qėndrime tė ndryshme nė lidhje me
psikozėn. Por nė kėto qėndrime, ata nuk janė pėrpjekur qė psikozėn apo
shpirtin e njeriut ta ndėrlidhin me fenė. Ata shpirtin e njeriut e
konsiderojnė si njė pėrmbledhje tė fenomeneve tė brendshme tė njeriut,
e cila ndikon thellė nė sjelljet dhe karakterin e tij. Kjo ndarje nė
mes fesė dhe shpirtit qėndron larg realitetit tė njohjes sė njeriut,
rėndėsisė dhe personalitetit tė tij. Por pėrkundėr kėsaj, njė pjesė e
psikologėve janė tė kėtij mendimit sė feja dhe shpirti apo psikika e
njeriut kanė marrėdhėnie tė pandara dhe koordi
nuara
avatar
mad

Shteti : Prishtin
Postime : 24
Kyējet nė forum : 8802
Regjistruar mė : 19/06/2010
Profesioni : Manaxher

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Feja: sa ndikon ne dashuri?

Mesazh nga Kle@Love prej Wed 23 Jun 2010, 09:33

Ky eshte nje problem shum i madh ne te gjithe boten jo vetem tek ne
nderhyn gjithmone feja ne dashuri ,,nuk munden dy zemra te nje feje te ndryshme te bashkohen ,sepse nuk jan te njejtes feje ,,pse vall mjafton te rrespektosh fene edhe te dish uzancat

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17535
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Feja: sa ndikon ne dashuri?

Mesazh nga Arjana prej Wed 23 Jun 2010, 15:49

Them qe feja nuk do ndikonte ne lidhje por ka nje rast qe po.
Ne rastin kur ai do ishte fondamentalist dhe do perpiqej qe fene e tij te ma impononte edhe mua atehere eshte e pamundur per mua te krijoj nje lidhje. Gjithsesi feja esht dicka personale,jan dy rruge besimtar ose jo besimtar,i cfar do lloj feje ne qofsh,ne dashuri nuk ka perse te hyj ne pune shume feja,pasi dashuria esht dicka magjike dhe personale,nese dashuron vertet me gjith shpirtit,ateher dashuria behet nje fe me vete.Kam degjur shume raste qe akoma ndodhin ndarje per shkak te fejes,per te rinjt sot nuk ka shume rendesi,cfar feje i perket njeriu i zemres,po prinderit kan mendim tjeter.Per mua si person ne dashuri kam krijuar fene time qe quhet Respekt dhe dashuri te perjetshme.
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 14974
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Feja: sa ndikon ne dashuri?

Mesazh nga E Dashuruar prej Thu 24 Jun 2010, 09:42

Per shum respekt per fen tjeter skam kunder fes krishtere por nuk do kisha mund te dashurohem ne fen tjeter arsyja e vetme eshte qe une personalisht e respektoj fen Islame per ate dhe dashurohem ne ate te fes ton.

firma.................................................................................................................................................................................
"All-llahu im, Ti je Falės, Bujar dhe e do faljen, ndaj mė fal mua”.
avatar
E Dashuruar

Shteti : Tetove
Postime : 2236
Kyējet nė forum : 11623
Regjistruar mė : 20/05/2010
Profesioni : Frizer (Salon Sun Shine)

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Feja: sa ndikon ne dashuri?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi