» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

5 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 5 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Deshira momentit...

Faqja 17 e 18 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18  Next

Shko poshtė

Re: Deshira momentit...

Mesazh nga bora prej Wed 23 May 2012, 08:48

Te pi nje kapucino me njonin qe nuk ma var fare u bo kaq kohe qe i them per kete kapucino ose kafe. Smile
avatar
bora

Shteti : Diku nė Shqipėri
Postime : 1077
Kyējet nė forum : 10648
Regjistruar mė : 29/09/2009
Profesioni : Ing

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Deshira momentit...

Mesazh nga Naki prej Wed 23 May 2012, 16:16

Mos ke merak se kemi kohe edhe keto 100 vite te jetes qe na kan mbet do e pime kafen nje dite Very Happy

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19196
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Deshira momentit...

Mesazh nga bora prej Wed 23 May 2012, 16:26

Naki shkruajti:Mos ke merak se kemi kohe edhe keto 100 vite te jetes qe na kan mbet do e pime kafen nje dite

Me duket se doli nje Nostradamus tjeter qe e parashikoi qe do te jetojme dhe 100 vite. Pra jetegjatesia e njeriut po shkonka me shume se cka qene aktualisht.
avatar
bora

Shteti : Diku nė Shqipėri
Postime : 1077
Kyējet nė forum : 10648
Regjistruar mė : 29/09/2009
Profesioni : Ing

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Deshira momentit...

Mesazh nga jehonaa prej Wed 23 May 2012, 17:23

Te ike ne gjume ngase me dhemb koka !
avatar
jehonaa

Shteti : ....
Postime : 254
Kyējet nė forum : 7034
Regjistruar mė : 13/05/2012

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Deshira momentit...

Mesazh nga Katilja prej Mon 18 Feb 2013, 12:13

tjem diku pran dikujt

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7204
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Deshira momentit...

Mesazh nga Geri prej Mon 29 Apr 2013, 20:46

Sikur ne forum te ishen te gjithe ata Antaret qe ishen para 2-3 vjetesh , ehh Ē'kishte lezet tani qe i kujtoj sesi me vjen
avatar
Geri
Admin

Shteti : Ne zemer te forumit
Postime : 7161
Kyējet nė forum : 16146
Regjistruar mė : 16/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Deshira momentit...

Mesazh nga deti prej Tue 30 Apr 2013, 12:52

Te ishim te gjithe si para 2-3 vitesh.
Edhe une ndjej nostalgji per kohen e para 2-3 viteve ne forumin tone. Jane anetaret ata qe i japin jete dhe e mbajne forumin gjalle. Te mos hidherohen anetaret aktualė sepse edhe keta te sotmit jane te mire. Forca HAPESIRA E QIEJVE SHQIPTARE!
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13678
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Deshira momentit...

Mesazh nga albi prej Wed 01 May 2013, 13:31

te ket antar ne online
avatar
albi
Moderator

Shteti : mitrovice
Postime : 3377
Kyējet nė forum : 12213
Regjistruar mė : 09/07/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Deshira momentit...

Mesazh nga Majlinda prej Wed 01 May 2013, 21:46

deti shkruajti:Te ishim te gjithe si para 2-3 vitesh.
Edhe une ndjej nostalgji per kohen e para 2-3 viteve ne forumin tone. Jane anetaret ata qe i japin jete dhe e mbajne forumin gjalle. Te mos hidherohen anetaret aktualė sepse edhe keta te sotmit jane te mire. Forca HAPESIRA E QIEJVE SHQIPTARE!
Edituar nga stafi.
Jasht temes dhe replik me qellime personale.
Edituar nga Naki
avatar
Majlinda

Postime : 323
Kyējet nė forum : 12285
Regjistruar mė : 12/10/2007
Profesioni : oficere

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Deshira momentit...

Mesazh nga Eidisi prej Wed 01 May 2013, 23:32

Qe njerezit te behen njerez edhe mos te mbesi kafsha se u prish bota Very Happy

firma.................................................................................................................................................................................
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Dduhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet. Tė gjitha postimet e postuara kėtu shprehnin kėndvėshtrimin e autorit dhe jo tė stafit tonė (pėrveq ne rastet kur autor ėshtė ndonjėri nga stafi)
avatar
Eidisi
Admin

Shteti : Europe
Postime : 280
Kyējet nė forum : 6302
Regjistruar mė : 10/01/2013
Profesioni : Duke rritur Cunin

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Deshira momentit...

Mesazh nga Vizitor prej Fri 03 May 2013, 22:07

Te jem me dike.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Deshira momentit...

Mesazh nga albi prej Fri 03 May 2013, 23:11

te ishin shoqeria e vjeter ne online
avatar
albi
Moderator

Shteti : mitrovice
Postime : 3377
Kyējet nė forum : 12213
Regjistruar mė : 09/07/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Deshira momentit...

Mesazh nga Vizitor prej Sat 04 May 2013, 20:29

Qe deshirat te jene te mujshme te realizoheshin,jo te ngelin vetem deshira..

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Deshira momentit...

Mesazh nga Eidisi prej Sun 05 May 2013, 09:27

Te iki te marr diell sot dita shum e bukur Very Happy

firma.................................................................................................................................................................................
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Dduhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet. Tė gjitha postimet e postuara kėtu shprehnin kėndvėshtrimin e autorit dhe jo tė stafit tonė (pėrveq ne rastet kur autor ėshtė ndonjėri nga stafi)
avatar
Eidisi
Admin

Shteti : Europe
Postime : 280
Kyējet nė forum : 6302
Regjistruar mė : 10/01/2013
Profesioni : Duke rritur Cunin

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Deshira momentit...

Mesazh nga deti prej Mon 06 May 2013, 11:02

Te mos behem "molle sherri" per forumin...
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13678
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Deshira momentit...

Mesazh nga albi prej Mon 06 May 2013, 15:13

je jem ne ks
avatar
albi
Moderator

Shteti : mitrovice
Postime : 3377
Kyējet nė forum : 12213
Regjistruar mė : 09/07/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Deshira momentit...

Mesazh nga Eidisi prej Tue 07 May 2013, 19:58

Te ndryshoj koha se na kalbi shiu

firma.................................................................................................................................................................................
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Dduhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet. Tė gjitha postimet e postuara kėtu shprehnin kėndvėshtrimin e autorit dhe jo tė stafit tonė (pėrveq ne rastet kur autor ėshtė ndonjėri nga stafi)
avatar
Eidisi
Admin

Shteti : Europe
Postime : 280
Kyējet nė forum : 6302
Regjistruar mė : 10/01/2013
Profesioni : Duke rritur Cunin

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Deshira momentit...

Mesazh nga Vizitor prej Tue 07 May 2013, 22:16

Ta kuptoj se per ke jetoj.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Deshira momentit...

Mesazh nga Eidisi prej Thu 09 May 2013, 02:26

Te iki me pushime

firma.................................................................................................................................................................................
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Dduhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet. Tė gjitha postimet e postuara kėtu shprehnin kėndvėshtrimin e autorit dhe jo tė stafit tonė (pėrveq ne rastet kur autor ėshtė ndonjėri nga stafi)
avatar
Eidisi
Admin

Shteti : Europe
Postime : 280
Kyējet nė forum : 6302
Regjistruar mė : 10/01/2013
Profesioni : Duke rritur Cunin

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Deshira momentit...

Mesazh nga Kotelja prej Mon 13 May 2013, 22:31

Te vizitoj Pragen.

firma.................................................................................................................................................................................
Mjauuu...!
avatar
Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3139
Kyējet nė forum : 13854
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Deshira momentit...

Mesazh nga albi prej Mon 13 May 2013, 23:22

te tekoj nje person
avatar
albi
Moderator

Shteti : mitrovice
Postime : 3377
Kyējet nė forum : 12213
Regjistruar mė : 09/07/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Deshira momentit...

Mesazh nga Geri prej Tue 14 May 2013, 17:22

Asnji gjo me rendesi , thjesht pak qetesi .
avatar
Geri
Admin

Shteti : Ne zemer te forumit
Postime : 7161
Kyējet nė forum : 16146
Regjistruar mė : 16/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Deshira momentit...

Mesazh nga Erisa prej Tue 14 May 2013, 17:26

Ndonje Abone? Neutral

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Erisa
Admin

Shteti : Albania
Postime : 300
Kyējet nė forum : 9180
Regjistruar mė : 01/06/2010
Profesioni : Ekonomi / Financ

http://www.hapesira.forumotions.net/

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Deshira momentit...

Mesazh nga Geri prej Tue 14 May 2013, 17:30

Erisa shkruajti:Ndonje Abone?

Do ndonje Librez Veterani
avatar
Geri
Admin

Shteti : Ne zemer te forumit
Postime : 7161
Kyējet nė forum : 16146
Regjistruar mė : 16/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Deshira momentit...

Mesazh nga Vizitor prej Tue 14 May 2013, 21:41

Te fshi diqka qe kam ne mendje.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Deshira momentit...

Mesazh nga Erisa prej Wed 15 May 2013, 00:42

Mad Te beja nje xhiro me autobuzin e unazes danc

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Erisa
Admin

Shteti : Albania
Postime : 300
Kyējet nė forum : 9180
Regjistruar mė : 01/06/2010
Profesioni : Ekonomi / Financ

http://www.hapesira.forumotions.net/

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Deshira momentit...

Mesazh nga PRINCO prej Wed 15 May 2013, 11:41

te takoj dike ne forum..

firma.................................................................................................................................................................................
Bėhu ambicioz i diturisė, falės fisnik i shoqėrisė, rob falėnderues i Perėndisė, i dėgjueshėm nė kohė tė pleqėrisė.
Aty ku ska MORAL, Ligji nuk ka vler........
avatar
PRINCO

Shteti : Mbi token E ZOTIT
Postime : 188
Kyējet nė forum : 9394
Regjistruar mė : 18/02/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Deshira momentit...

Mesazh nga E_Bukura prej Wed 15 May 2013, 11:41

Te jem sa me shpejt ne pushime me te dashurit e mi
avatar
E_Bukura

Shteti : Prishtinė
Postime : 7
Kyējet nė forum : 10794
Regjistruar mė : 21/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Deshira momentit...

Mesazh nga PRINCO prej Wed 15 May 2013, 12:01

Te ari kenaqsin dhe lumturin te kesaj dite..

firma.................................................................................................................................................................................
Bėhu ambicioz i diturisė, falės fisnik i shoqėrisė, rob falėnderues i Perėndisė, i dėgjueshėm nė kohė tė pleqėrisė.
Aty ku ska MORAL, Ligji nuk ka vler........
avatar
PRINCO

Shteti : Mbi token E ZOTIT
Postime : 188
Kyējet nė forum : 9394
Regjistruar mė : 18/02/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Deshira momentit...

Mesazh nga albi prej Wed 15 May 2013, 15:43

te shkoj ne KS
avatar
albi
Moderator

Shteti : mitrovice
Postime : 3377
Kyējet nė forum : 12213
Regjistruar mė : 09/07/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Deshira momentit...

Mesazh nga Vizitor prej Wed 15 May 2013, 21:38

Te pushoj shpirtin nga puna.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Deshira momentit...

Mesazh nga deti prej Thu 16 May 2013, 09:59

Qe puna te mos ma ze peng kohen
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13678
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Deshira momentit...

Mesazh nga Eidisi prej Thu 16 May 2013, 19:55

Qe te na ndryshoj koha se na mbyti shiu

firma.................................................................................................................................................................................
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Dduhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet. Tė gjitha postimet e postuara kėtu shprehnin kėndvėshtrimin e autorit dhe jo tė stafit tonė (pėrveq ne rastet kur autor ėshtė ndonjėri nga stafi)
avatar
Eidisi
Admin

Shteti : Europe
Postime : 280
Kyējet nė forum : 6302
Regjistruar mė : 10/01/2013
Profesioni : Duke rritur Cunin

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Deshira momentit...

Mesazh nga Vizitor prej Sat 18 May 2013, 15:52

Nje Dolli per shendetin e Armiqeve.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Deshira momentit...

Mesazh nga albi prej Sat 18 May 2013, 17:06

qe ta takoj violen
avatar
albi
Moderator

Shteti : mitrovice
Postime : 3377
Kyējet nė forum : 12213
Regjistruar mė : 09/07/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Deshira momentit...

Mesazh nga Geri prej Sat 18 May 2013, 18:07

Nje kafe , se shum mbazdite e bukur esht sot.
avatar
Geri
Admin

Shteti : Ne zemer te forumit
Postime : 7161
Kyējet nė forum : 16146
Regjistruar mė : 16/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Deshira momentit...

Mesazh nga Vizitor prej Sat 18 May 2013, 22:22

Te Fle tani Me Arushin Tim.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Deshira momentit...

Mesazh nga Geri prej Sat 18 May 2013, 22:24

Te fle dhe un me arushen time
avatar
Geri
Admin

Shteti : Ne zemer te forumit
Postime : 7161
Kyējet nė forum : 16146
Regjistruar mė : 16/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Deshira momentit...

Mesazh nga albi prej Sun 19 May 2013, 00:07

te me lajmrohet njona
avatar
albi
Moderator

Shteti : mitrovice
Postime : 3377
Kyējet nė forum : 12213
Regjistruar mė : 09/07/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Deshira momentit...

Mesazh nga Vizitor prej Sun 19 May 2013, 12:54

Geri shkruajti:Te fle dhe un me arushen time

Ta hangshin macet ate Arushen tate
Deshira ime tani eshte te dal xhiro kohe me djell sote

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Deshira momentit...

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 17 e 18 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18  Next

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi