» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

12 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 12 vizitorė

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Familja, dilema me e dhimshme apo zgjidhja e imponuar nga paaftesia ndaj vehtes.

Shko poshtė

Familja, dilema me e dhimshme apo zgjidhja e imponuar nga paaftesia ndaj vehtes.

Mesazh nga Arjana prej Mon 14 Jun 2010, 16:18

Ne zymtesine e perballjes se perditshme me fenomene shoqerore te coroditura nga amullia perverse te zgjidhjes se marrdhenieve me vehten,.. ka pesuar nje krisje jo te vogel, ''familja,'' e cila ka qene qeliza e shoqerise sipas ideollogjise se shkuar...dhe po kthehet sot ne makthin me te madh te kesaj shoqerie ne tranzicjon...

Duke dashur here pas here te sensibilizoj kete fenomen, si nje nga traumat qe po peson sot kjo dukuri....te mund te cfaqim mendimin tone, se si e mendojme zgjidhjen....

Ta kthejme temen ne nje diskutim sa me serioz per te transmetuar dhe me humor mendimet tona
....
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 14902
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Familja, dilema me e dhimshme apo zgjidhja e imponuar nga paaftesia ndaj vehtes.

Mesazh nga E Dashuruar prej Mon 14 Jun 2010, 16:34

Te pergezoj per temen Arjana

Po pergjigjem temes.Familia ngel per mua personalisht pjesa me e rendesishme e jetes time ajo ka prioritet e para dhe pastaj vin gjerat e tjera si puna shoqeria etj.Shkaterrimet familjare qe pesojn sot shum njerez jane mos aftesit e njerit-tjetrit per ta mbajtur ate egoizmi individual i njerzve jo vetem kaq por dhe nganjeher detyrimi per te krijuar nje familie nga ana e prinderve. Nuk duhet par si detyrim ose si detyre por ajo qe duhet te te japi kenaqsi ne jete ajo qe te ploteson pjesen me te madhe te jetes cdo gje zevendesohet por njerzit me te afert familia asnjeher

firma.................................................................................................................................................................................
"All-llahu im, Ti je Falės, Bujar dhe e do faljen, ndaj mė fal mua”.
avatar
E Dashuruar

Shteti : Tetove
Postime : 2236
Kyējet nė forum : 11551
Regjistruar mė : 20/05/2010
Profesioni : Frizer (Salon Sun Shine)

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Familja, dilema me e dhimshme apo zgjidhja e imponuar nga paaftesia ndaj vehtes.

Mesazh nga Kle@Love prej Mon 14 Jun 2010, 17:29

Familja eshte tabani kryesor ku ti kthehesh gjithmone e perplasesh sado pa aftesi mos te kete ne familje por gjithmone kthehesh tek ai taban qe te don edhe e din qe sta kthen shpinen asnjehere ,,

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17463
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Familja, dilema me e dhimshme apo zgjidhja e imponuar nga paaftesia ndaj vehtes.

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi