» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

15 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 15 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Cfare eshte premtimi per ju?

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Shko poshtė

Cfare eshte premtimi per ju?

Mesazh nga shaban cakolli prej Fri 16 Nov 2007, 08:54

Fjalėn premtim unė e kuptoj si fjalė tė shejtė,premtim qė kur tė ipet duhet tė zotohet.Njeriu sipas meje mė mirė ėshtė tė mos premtoj fare,se tė premtoj dhemė pas tė shkelė premtimin e dhėnė.Psh,unė nuk dua tė kem hidhėrime me miq dhe i them po su hidhėrove do tė tregoj diqka,por mė premto mė parė.Nėse mė premton,ndjehem se nuk ėshtė hidhėruar.Njerėzit mė parė kanė sakrifikuar,por nuke kanė shkelur premtimin.

Thuani ju mendimin tuaj:Si e kuptoni,dhe ēka ėshtė pėr ju premtimi?
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13806
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare eshte premtimi per ju?

Mesazh nga majlo prej Fri 16 Nov 2007, 12:24

P R E M T I M I
Eshte genjeshtra me e madhe!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

majlo

Shteti : Tetovė
Postime : 111
Kyējet nė forum : 11841
Regjistruar mė : 07/08/2007
Profesioni : 12112

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare eshte premtimi per ju?

Mesazh nga Elsa prej Fri 16 Nov 2007, 12:34

varet kush e jep premtimin por ke te drejte majlo ne 80% them se je i sakt.
avatar
Elsa

Shteti : Ferizaj
Postime : 30
Kyējet nė forum : 11884
Regjistruar mė : 27/07/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare eshte premtimi per ju?

Mesazh nga Vizitor prej Fri 16 Nov 2007, 13:55

Premtimi eshte nje fjale e dhene, e thene nga nje njeri dhe mbajtja e fjales se dhene, eshte per ne besa.Premtimi eshte premtim e nese behet nje i tille sigurisht qe duhet mbajtur, kur nuk je i zoti ta mbash, athere mos e thuaj fare.
Shpesh ndodh qe per te treguar nje gjest fisnik ose miredashes ne premtojme, ndoshta dhe dicka qe eshte e pamundur te realizohet.Ndoshta me vone ne zhgenjehemi duke menduar se premtimi nuk u mbajt nga dhenesi i tij/saj.

Premto dicka qe mundesh ta besh, dhe ka per tu kryer.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare eshte premtimi per ju?

Mesazh nga Sanije prej Fri 16 Nov 2007, 15:43

Pajtohem me kolegen time elsen varet kush e premton por ne gjeneralen eshte genjeshter
avatar
Sanije

Shteti : Lipjan - Kosovė
Postime : 16
Kyējet nė forum : 12006
Regjistruar mė : 12/06/2007
Profesioni : Police Officer

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare eshte premtimi per ju?

Mesazh nga bovari prej Fri 16 Nov 2007, 22:49

Premtimin qe e jap une e mbaj dhe i besoj vetes po ke te tjeret nuk me ka ndodh qe te besoj asnjehere fjaleve qe me jepen pa i pare te mbajtura.Ama nese shikohet ne pergjithesi sot interesat jan ne plan te pare dhe per hir te ketyre te fundit nuk eshte e veshtire qe te mos mbahet premtimi.Dmth ēdo kush sipas ritjes qe ka pasur i jep vlere fjales.
Nese nevojitet te kthej pergjigje per kete pyetje shkurt mund te them qe une pervete premtimin e shoh diēka te shtrenjt,mbase ngaqe ēdo gje dhe situate e kam kaluar pa perdorur mashtrime por nga kjo kam mesuar se jo te gjithe jan si une dhe sipas rregullave te lojes qe me ofrohet e luaj dhe une,sipas vendit behet dhe kuvendi Smile

firma.................................................................................................................................................................................
"""Jemi njerez te thjeshte ne kete bote,,kemi hyr ne rradhe ne kohen e duhur por presim kot,,se biletat ua kemi shitur te tjereve per nje shishe vodk""
avatar
bovari

Shteti : Istanbul
Postime : 685
Kyējet nė forum : 11940
Regjistruar mė : 03/07/2007
Profesioni : me libra ne dore akoma

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare eshte premtimi per ju?

Mesazh nga majlo prej Mon 19 Nov 2007, 11:37

Pershendetje
Po tek ti Bovari te gjitha qenkan te shenjta!! e pse keshtu?

majlo

Shteti : Tetovė
Postime : 111
Kyējet nė forum : 11841
Regjistruar mė : 07/08/2007
Profesioni : 12112

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare eshte premtimi per ju?

Mesazh nga bovari prej Mon 19 Nov 2007, 20:23

Majlo po dihet qe premtimi quhet edhe virtyt dhe virtytet jane te shenjta. fest
Pastaj persa i perket shkrimit une po bej pak letersi ene ti ma prish krejt duke ma thy hevesin Razz pastaj ti mos u bej xheloz pse une e mbaj premtimin e ti thua qe eshte genjeshter king .

firma.................................................................................................................................................................................
"""Jemi njerez te thjeshte ne kete bote,,kemi hyr ne rradhe ne kohen e duhur por presim kot,,se biletat ua kemi shitur te tjereve per nje shishe vodk""
avatar
bovari

Shteti : Istanbul
Postime : 685
Kyējet nė forum : 11940
Regjistruar mė : 03/07/2007
Profesioni : me libra ne dore akoma

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare eshte premtimi per ju?

Mesazh nga Naki prej Tue 20 Nov 2007, 10:29

bovari shkruajti:premtimi quhet edhe virtyt dhe virtytet jane te shenjta.

No comment bovari. Per ate une kurr nuk premtoj gje ja le kohes.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19109
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare eshte premtimi per ju?

Mesazh nga shaban cakolli prej Tue 20 Nov 2007, 16:38

majlo,ndoshta ti mendon se do te vejme ne thumb,jo,perkundrazi une te qmoj,por nuk mund te themi se premtimi eshte genjeshter.Premtimi eshte i shejte,por po nuk mund u pregaditem ne te e mbajme,prap premtimit nuk i humbet shejteria,por neve!
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13806
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare eshte premtimi per ju?

Mesazh nga Kotelja prej Sat 24 Nov 2007, 04:06

Evidence e perjetshme e cmendurise se perkohshme!!!
Premtimi eshte fenomen probabil, ku gjasat per te ndodhur dhe per te mos ndodhur jane te barabarta!
avatar
Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3139
Kyējet nė forum : 13767
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare eshte premtimi per ju?

Mesazh nga Kotelja prej Sat 24 Nov 2007, 04:11

Paksa e ekzagjeruar por keshtu e shoh une danc
avatar
Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3139
Kyējet nė forum : 13767
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare eshte premtimi per ju?

Mesazh nga bovari prej Sun 02 Dec 2007, 17:50

Nje pjese e postuesve pak si te ngateruar dhe te lekundur pergjigjen per premtimin dmth e mendojne se premtimi eshte genjeshter por e shkruajn duke lene nje shteg hapur"edhe eshte genjeshter edhe nuk eshte" a e dini kur eshte kulmi i genjeshtres dhe falimentimi i njeriut?!
Eshte kur edhe vete njeriu genjeshtren qe thote e beson si te vertet!!

firma.................................................................................................................................................................................
"""Jemi njerez te thjeshte ne kete bote,,kemi hyr ne rradhe ne kohen e duhur por presim kot,,se biletat ua kemi shitur te tjereve per nje shishe vodk""
avatar
bovari

Shteti : Istanbul
Postime : 685
Kyējet nė forum : 11940
Regjistruar mė : 03/07/2007
Profesioni : me libra ne dore akoma

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare eshte premtimi per ju?

Mesazh nga Guest prej Sun 02 Dec 2007, 20:48

shpresoj te mos te mbetet per jet kjo gje kotelja
e mos ta shohesh keshtu

Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare eshte premtimi per ju?

Mesazh nga Kotelja prej Tue 25 Dec 2007, 09:47

Ja qe keshtu e shoh une danc
avatar
Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3139
Kyējet nė forum : 13767
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare eshte premtimi per ju?

Mesazh nga Naki prej Tue 25 Dec 2007, 12:25

Kotelja shkruajti:Evidence e perjetshme e cmendurise se perkohshme!!!
Premtimi eshte fenomen probabil, ku gjasat per te ndodhur dhe per te mos ndodhur jane te barabarta!
keshtu dhe eshte por "probably" eshte me mire te jemi te kujdeshem disa here te mendojme e mos te premtojme ose si thote populli "Mos e lpi ate qe ke pshty" !

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19109
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare eshte premtimi per ju?

Mesazh nga Guest prej Tue 25 Dec 2007, 15:37

pre,timi per mua esht shum i rendesishem ja se kur te premtoi ja e bej at pun ja nuk ekzistoi por ka shum qe premtojn e nuk ju duket asgje ajo pun mir e ka bovari dikush edhe prem,timin e ben kah interesi se ,ua me ka then dikush nje premtim e nuk dul asgje sepse ka harruar krejt me duket


Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare eshte premtimi per ju?

Mesazh nga Naki prej Tue 25 Dec 2007, 16:17

gurbetqarja shkruajti:
pre,timi per mua esht shum i rendesishem ja se kur te premtoi ja e bej at pun ja nuk ekzistoi por ka shum qe premtojn e nuk ju duket asgje ajo pun mir e ka bovari dikush edhe prem,timin e ben kah interesi se ,ua me ka then dikush nje premtim e nuk dul asgje sepse ka harruar krejt me duket

ku eshte ai premtimi qe ma ke dhene oooooooo ku eshte a Mad Mad Mad Mad Mad Mad

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19109
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare eshte premtimi per ju?

Mesazh nga Anna prej Tue 25 Dec 2007, 17:12

premtimi eshte jepe dhe mos embaj aj eshte premtimi tek shqipatret sod ,per sode ,.
avatar
Anna

Shteti : Zvicerr
Postime : 252
Kyējet nė forum : 11865
Regjistruar mė : 29/07/2007
Profesioni : amvise

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare eshte premtimi per ju?

Mesazh nga Kotelja prej Tue 25 Dec 2007, 19:05

Ana i ke gjeneralizuar paksa gjerat. Jo te gjithe shqiptaret japin premtime te rreme. Pastaj mos harro qe bota na njeh si njerez te beses. Nuk ka mal pa derra themi ketej nga une.
avatar
Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3139
Kyējet nė forum : 13767
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare eshte premtimi per ju?

Mesazh nga bovari prej Wed 26 Dec 2007, 00:14

Kotelja mos u habit kur degjon qe shqiptaret nuk e mbajn premtimi se edhe ne shqiptaret i kemi disa me maska morale qe i kemi per te mos na marre kush mesysh vetite dhe traditat shqiptare qe kemi!Me qarte njerezit e harruar nga koha moderne e sheshit skenderbej ose(nene tereza) e mbaj premtimi,e ata qe lehin ne ēdo dere qe u hidhet nje kore buke nuk e mbajn.po per fat te keq shqiptaret kur dalin jasht kufijve shumica zhvishen nga cdo veti qe kishin ne shqiperi edhe tradite edhe veti vetem se ua ka zene rota bishtin se nuk nderrrojne pasaporten se po te munden e bejne se gjuhen keta njerez te kesaj klase e kan azgjesuar.Dhe jane te shumte moter neper bote shqiptaret e humbur ne kohe dhe vetvete gje qe te le per te deshiruar per vetine qe shqiperia njihet ne letersite boterore (besa).Prandaj edhe thuhet qe shiptaret nuk mbajn me premtime.

firma.................................................................................................................................................................................
"""Jemi njerez te thjeshte ne kete bote,,kemi hyr ne rradhe ne kohen e duhur por presim kot,,se biletat ua kemi shitur te tjereve per nje shishe vodk""
avatar
bovari

Shteti : Istanbul
Postime : 685
Kyējet nė forum : 11940
Regjistruar mė : 03/07/2007
Profesioni : me libra ne dore akoma

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare eshte premtimi per ju?

Mesazh nga Naki prej Wed 26 Dec 2007, 10:15

Kjo eshte e vertet se "maskat"jane prezente por nuk jane te dhimbshme kur vine nga filloristet sepse ata edhe nuk dine mire ta bejne... cka tu bejme rangut te intelektualve kur ata jane dominues ne numer.
Mua me ka ra rasti ta takoj nje person qe vertet kishte emer dhe mezi prita ta takoja ngase ishte vertet i rangut te larte te kultures. Qe ne takimin e pare pa dashje u kuptua se eshte i mratuar dhe ka jete te lumtur bashkshortore dhe se siq tha miku "djali ju ka be per martese..." mbeta i shtanguar. Nuk kuptoj si njeriu sot eshte ne gjendje te beje kilometra e kilometra per te plasuar "genjeshtren" e cila genjeshter duhet ta mbaj premtimin.
Pason pyetja jeton premtimi gjate ketu?

Mire tha kotelja Jo te gjithe shqiptaret japin premtime te rreme... fukarai dhe filloristi nuk genjen per ate rangohet nga keta kategori me logjike te ulet Very Happy

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19109
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare eshte premtimi per ju?

Mesazh nga bovari prej Wed 26 Dec 2007, 11:07

Naki: Po mos i shiko gjerat kaq ne detaje se mbase ka arsye ai/ajo qe e ndjen te nevojshme te genjeje dhe per kete ka raste qe marrin parasysh edhe kilometra ose edhe ne ambientin ku jane fundja nje emocion i ri gjithnje egziston ne njerezit te cilet kan komplekse me vetveten gje qe mesa kam degjuar qe ne shqiperi eshte masive.
Me vjen vertet keq qe te paska ndodhur diēka e tille dhe eshte e dhimbshme nje situate siē e ke paraqitur ti ,veēanerisht kur te ndodh me njerez te ngritur ne lartesine e kepuceve por te ulet kur shkelin ne ēorape dhe falenderoj zotin qe nuk me ra rene ne koke diēka e tille. Nejse shume letersi jasht temes bera me duket por serish e mbroj ate qe kam thene qe shqiptaret po mundohen te ndryshohen dhe kur ne kalojm nje periudhe te tille ndryshimi nga popujt e civilizuar jemi aktor te nje komedie sepse luajm me virtyte.
Mos u merzisni me keto qe ndodhin pasi jan pjese ose viktimat e kohes qe shqiperia po kalon,do rregullohet nje dite Smile

firma.................................................................................................................................................................................
"""Jemi njerez te thjeshte ne kete bote,,kemi hyr ne rradhe ne kohen e duhur por presim kot,,se biletat ua kemi shitur te tjereve per nje shishe vodk""
avatar
bovari

Shteti : Istanbul
Postime : 685
Kyējet nė forum : 11940
Regjistruar mė : 03/07/2007
Profesioni : me libra ne dore akoma

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare eshte premtimi per ju?

Mesazh nga Naki prej Wed 26 Dec 2007, 13:05

bovari shkruajti:Naki: Po mos i shiko gjerat kaq ne detaje se mbase ka arsye ai/ajo qe e ndjen te nevojshme te genjeje dhe per kete ka raste qe marrin parasysh edhe kilometra ose edhe ne ambientin ku jane fundja nje emocion i ri gjithnje egziston ne njerezit te cilet kan komplekse me vetveten .....
ke te drejte moter por perse mbahet premtimi me genjeshtra? A mos valle ketu eshte ai niveli i larte i ulte ne shkollim? Nje fillorist une e ceka eshte real dhe permenton ate qe ka mundesi ta bej pastaj varet nga partneri/partnerja, miku/mikja e pelqen propozimin apo jo. Nese pelqehet duke i ditur te gjitha rrethanat dhe realitetin ateher thyerja e tyre mund te quhet premtim i rrjeshem. Se di sa jam i kjarte.
Une nisem nga vetvetja nese jap premtimin dhe ate e thej per arsye te mbuloj genjeshtrat ateher jam shume i bundur se lendoj me shume pra lendoj dy here partneren ose te dashuren.
Une po e them me shume siguri se premtimi sot eshte njefar menyer sa per te justifikuar dhe per te fituar nje pike besimi sepse njerzit qe nuk kane besim kerkojne premtimet.
Nga eksperienca ime mund te them se kam dalur me nje konkluzion se kur ipen premtimet nga disa tipa njerzish pa dalluar gjini dhe intelektualitet jane vetem entuziasist qe kan per qellim nje qeshteje te caktuar. Apo ndoshta eshte njefar lloji i efurizmit te momentit.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19109
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare eshte premtimi per ju?

Mesazh nga Albanian_Girl prej Wed 26 Dec 2007, 13:53

Se pari ju pershndes,
Naki edhe ti edhe bovari jeni shume real ne shkrimin dhe jam dakord me juve deshta te shtoj edhe dicka ketu.
Mendimi im eshte qe me se miri mos te premtohet fare se nuk i dihet jetes si rrjedh dhe rrethanat si jane. Por nese premtohet duhet te menohet shume se dikush llogarite ne premtimin tend edhe munde te kete pasoja te medha dhe zhgenjime shume te madhe. Premtimi dhe besa jane te nje vlere pra dihet se kure te jepe besen (premtimin) dmth shume se mundet edhe te shkoje koka nese nuke e mbane prandaje mire eshte qe te mose premtohet sa eshte e mundure pa arsye te forte.
Per mua njerzit qe premtojne dhe nuk e mbajne ate jane keta tipa nga te dy gjinit.
- Kur flet genjen
- Kur i besohet dicka tradhton
- Kur premton nuk e mban premtimin e tij/saj
- Kur eshte ne situata te veshtira, sillet keq me njerez

Ju faleminderit
avatar
Albanian_Girl
Moderator

Shteti : Parajse
Postime : 237
Kyējet nė forum : 11843
Regjistruar mė : 23/12/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare eshte premtimi per ju?

Mesazh nga Xia prej Wed 26 Dec 2007, 14:01

Ēfaredo qe thote apo ben nje person tjeter ka mundesi te interpretohet pozitivisht apo negativisht domethene me simpati dhe mirekuptim, ne dashuri ose me dyshim dhe kritike, ne urrejtje ose zili.Premtimi sot eshte vetem fjale.

Xia

Postime : 7
Kyējet nė forum : 11427
Regjistruar mė : 22/12/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare eshte premtimi per ju?

Mesazh nga sevi prej Wed 26 Dec 2007, 14:14

Xia shkruajti:Ēfaredo qe thote apo ben nje person tjeter ka mundesi te interpretohet pozitivisht apo negativisht domethene me simpati dhe mirekuptim, ne dashuri ose me dyshim dhe kritike, ne urrejtje ose zili.Premtimi sot eshte vetem fjale.
jo moj moter i dobeti premton mire e thua tek tipet e njerzve ai qe genjen ai premton se njeriu real ska nevoj te premtoj ai ta thote realitetin dhe ai eshte premtimi pastaj mbetet e jotja ta besh zgjidhjen. Premtimi per mua nuk eshte obligim.
avatar
sevi

Postime : 53
Kyējet nė forum : 11445
Regjistruar mė : 23/12/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare eshte premtimi per ju?

Mesazh nga Tetovarja prej Wed 26 Dec 2007, 14:33

Pajtoj me sevin dhe me tjeret dhe per mua nuk eshte obligim ngase kurr nuk premtoj. Me mire i lihet rastit.
avatar
Tetovarja

Postime : 4
Kyējet nė forum : 11418
Regjistruar mė : 25/12/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare eshte premtimi per ju?

Mesazh nga jam_buli prej Wed 26 Dec 2007, 16:13

Nese premtoj, obligohem deri ne maximum ta mbaj premtimin, te kunderten ne rast te mosmbajtjes, duhet deshmuar arsyen!!!

Premtimi te shumten e rasteve edhe ka te beje me personalitetin dhe vendosshmerine e dikujt andaj mund te themi se premtimi te identifikon se kush je!
avatar
jam_buli

Shteti : afer atdheut dhe ne sherbim te tij
Postime : 42
Kyējet nė forum : 11418
Regjistruar mė : 25/12/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare eshte premtimi per ju?

Mesazh nga ejona prej Wed 26 Dec 2007, 16:22

Per mua eshte njesoj si besa kur premtoj ate dhe duhet ta mbaj. Siq tha edhe tetovarja nganjeher i lihet edhe rastit. Thjesht mundohem te mos premtoj.
avatar
ejona

Shteti : Vushtrri
Postime : 11
Kyējet nė forum : 11724
Regjistruar mė : 14/09/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare eshte premtimi per ju?

Mesazh nga Kotelja prej Thu 27 Dec 2007, 01:47

Premtimi eshte obligim!
avatar
Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3139
Kyējet nė forum : 13767
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare eshte premtimi per ju?

Mesazh nga Guest prej Thu 27 Dec 2007, 09:56

une jam e mendimit edhe kur premtoi nuk mundem as te flej rehat deri sa ta kryej at premtim vlla i love NAKI.por te premtova vlla se te therras per festen eBAJRAMITR ti e din mir shum mu ka duft 10 her per te thirrur deri sa e ke qelur tel,se une e mbajta premtimin vlla po ti ku te mbet premtimi yt per sms, me fal se te thash por me detyrove vlla i respektuar kis edhe me shum nuk te kam premtuar se met pas premtuar me shum mu kish dashur te vij tek ti mos ta pres as 2008 me fal se te shkrova ndoshta nuk hidherohesh veq ku mbet premtimi yt vlla e jo i imi kis te dua shum vlla i respektuar me mirekuptim nga motra kis


Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare eshte premtimi per ju?

Mesazh nga Anna prej Thu 27 Dec 2007, 22:53

tre here mendo dhe nji her premto se nese nuk e mban dhe gjen arsyje nuk eshte mire ,naki po te bejn vrejte ty per premtinin ,keshtu Naki mos premto me here tjera se po u dashka me mbajtur .
avatar
Anna

Shteti : Zvicerr
Postime : 252
Kyējet nė forum : 11865
Regjistruar mė : 29/07/2007
Profesioni : amvise

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare eshte premtimi per ju?

Mesazh nga sirena prej Sun 20 Jan 2008, 23:47

Premtimi per mua eshte i forte sa varri nuk e trete, nje fjale e dhene dhe e mbajtur .
premto ate qe mund ta besh ...
tung sirena

firma.................................................................................................................................................................................
'Love endures all things '
nuk mund te bie shi pergjithmone...
yesterday is history today is mystery tomorrow is a gift ...!
avatar
sirena

Shteti : Londer, Angli
Postime : 123
Kyējet nė forum : 12004
Regjistruar mė : 13/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare eshte premtimi per ju?

Mesazh nga Guest prej Mon 21 Jan 2008, 06:41

premtimi per mua esht me i vlefshmi ne jeten time at qe e premtoi ja e realizoi ja nuk ekzistoi ,apo me nje fjal kur premtoi edhe e mbaj me gjith love


Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare eshte premtimi per ju?

Mesazh nga Kotelja prej Mon 19 May 2008, 03:49

I urrej premtimet.

firma.................................................................................................................................................................................
Mjauuu...!
avatar
Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3139
Kyējet nė forum : 13767
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare eshte premtimi per ju?

Mesazh nga memaliaj prej Mon 19 May 2008, 14:05

Kotelja shkruajti:I urrej premtimet.
si ka mundesi qe dhe une i urej Very Happy
avatar
memaliaj

Shteti : TIRANE
Postime : 3003
Kyējet nė forum : 12059
Regjistruar mė : 06/03/2008
Profesioni : arkitekt

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare eshte premtimi per ju?

Mesazh nga Kotelja prej Wed 10 Sep 2008, 19:06

Pyet mamin tend memaliaj, e imja ma tha pse! Neutral Neutral Neutral Neutral Neutral Neutral

firma.................................................................................................................................................................................
Mjauuu...!
avatar
Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3139
Kyējet nė forum : 13767
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare eshte premtimi per ju?

Mesazh nga memaliaj prej Thu 11 Sep 2008, 15:07

Kotelja shkruajti:Pyet mamin tend memaliaj, e imja ma tha pse! Neutral Neutral Neutral Neutral Neutral Neutral
e pyeta zemer po dhe kjo imja i urente hahahaaaaaa
avatar
memaliaj

Shteti : TIRANE
Postime : 3003
Kyējet nė forum : 12059
Regjistruar mė : 06/03/2008
Profesioni : arkitekt

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare eshte premtimi per ju?

Mesazh nga bovari prej Sun 02 Nov 2008, 18:24

Une premtimin qe bej derisa nuk vritem ne shpirt e mbaj dhe ka vlere,e kur e shoh se jam vrare ne shpirt e shumezoj me zero Smile

firma.................................................................................................................................................................................
"""Jemi njerez te thjeshte ne kete bote,,kemi hyr ne rradhe ne kohen e duhur por presim kot,,se biletat ua kemi shitur te tjereve per nje shishe vodk""
avatar
bovari

Shteti : Istanbul
Postime : 685
Kyējet nė forum : 11940
Regjistruar mė : 03/07/2007
Profesioni : me libra ne dore akoma

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare eshte premtimi per ju?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi