» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

6 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 6 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Cili eshte dallimi midis te zgjuarit dhe inteligjentit dhe Pse?!

Shko poshtė

Cili eshte dallimi midis te zgjuarit dhe inteligjentit dhe Pse?!

Mesazh nga Arjana prej Wed 16 Jun 2010, 00:28

Ne kete bote ka edhe njerez te zgjuar, edhe njerez inteligjente, megjithate ka dallim mes keta dy lloj njerezish.
Si mendoni ju,cilat jane disa nga keto dallime?!

Cili eshte dallimi midis te zgjuarit dhe inteligjentit dhe Pse?!
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 15058
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cili eshte dallimi midis te zgjuarit dhe inteligjentit dhe Pse?!

Mesazh nga Adonisi prej Thu 01 Jul 2010, 14:05

I zgjuari eshte me i pranuheshem per te tjeret dhe me i knaqur me veten, duke mos lene hapsire per boshlleqe gjate jetes.
Intelegjenti mund te kete sukses ne ate per cfar ka prirje per intelegjenc, mirepo nga te tjeret mund te shikohet me nje sy tjeter dhe ne vete mund te kete boshlleqe te shumta.
Intelegjent eshte edhe ai njeri qe di te luaj shah shume mire dhe te kete sukses ne kete fushe, mirepo ne cdo haspekt tjeter te jete shume mbrapa, i fjetur.

firma.................................................................................................................................................................................
...
"Nga kompleksi i inferioritetit kombi shqiptar ka pesuar disa here disfata gjate historise dhe e ka viktimizuar vetveten"
avatar
Adonisi

Shteti : Ne zemer te shqiptaris
Postime : 947
Kyējet nė forum : 11535
Regjistruar mė : 03/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cili eshte dallimi midis te zgjuarit dhe inteligjentit dhe Pse?!

Mesazh nga Naki prej Thu 01 Jul 2010, 15:00

Hmmmm dy veti qe nuk mund edhe ti dallosh shpejt dhe te ngutesh per te dhene nje mendim me real. Une mendoj se zgjuarsia eshte nje veti qe njeriu mundohet te jete ne gjendje ta fitoj shpejt kurse inteligjenca pak a shume eshte gjen i lindur dhe rruge me e shkurte per ta fituar. Mirpo inteligjenca eshte e lindur dhe veshtire se mund te fitohet kurse zgjuarsine mund ta fitosh duke mesuar, shoqeruar me njerez te zgjuar etj.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19265
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cili eshte dallimi midis te zgjuarit dhe inteligjentit dhe Pse?!

Mesazh nga Katilja prej Wed 03 Jul 2013, 19:58

i zgjuari mendohet per dicka ndersa inteligjenti e gjen nsek sosht nevoja me u mendu

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7273
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cili eshte dallimi midis te zgjuarit dhe inteligjentit dhe Pse?!

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi