» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

4 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 4 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Kuriozitete

Faqja 2 e 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Shko poshtė

Re: Kuriozitete

Mesazh nga mirela prej Mon 07 Apr 2008, 19:50

Shtiret si i verbėr 40 vjet, pėr shkak tė pensionit invalidor


Italiani shtatėdhjetėvjeēar, i cili 40 vjet ėshtė shtirur se ėshtė i verbėr pėr tė marrė pensionin invalidor, ėshtė kapur duke vozitur automjetin e tij, kanė njoftuar mediat italiane.
Shefi i policisė nė qytetin Spezia nė veri tė Italisė, Massimo Giaramita ka thėnė se policėt gjatė kontrollit rutinor kanė ndalur “njė person shumė nervoz”, pas sė cilės i kanė kontrolluar regjistrin e tij tė shėndetėsisė dhe janė habitur kur kanė parė se nė tė shkruhet se ai ėshtė 100 pėr qind i verbėr.
I arrestuari nga ish punėdhėnėsit e tij gjatė 40 vjetėve tė fundit ka marr pensionin invalidor dhe beneficione tjera.

firma.................................................................................................................................................................................
We've never been so many, we've never been so alone.
There's a sucker born every minute.
Life is short: forgive quickly, kiss slowly.
Imagination is more important than knowledge.
mirela
mirela

Shteti : N'TOK TIME
Postime : 823
Kyējet nė forum : 12374
Regjistruar mė : 29/11/2007
Profesioni : studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kuriozitete

Mesazh nga mirela prej Mon 07 Apr 2008, 19:53

Muzika lehtėson frymėmarrjen

Disa kėngė tė bukura tė lėnė pa frymė, por tė gjitha sė bashku e pėrmirėsojnė frymėmarrjen. Nga disa studime tė njė grup kėrkuesish gjermanė, ėshtė vėnė re se personat tė cilėt vuajnė nga bronkepleumonia kronike kanė pasur lehtėsime nė frymėmarrje gjatė dėgjimit tė muzikės.
Gjatė kėtyre studimeve ėshtė vėnė re se pacientėt tė cilėt dėgjonin muzikė me kufje dhe duke e shoqėruar me pak aktivitet fizik(ecje tė lehtė) ndikonte nė zvogėlimin e ndjenjės sė bllokimit tė frymėmarrjes. Edhe mė pėrpara ishte vėnė re se disa aspekte psikologjike ndikonin keq tek kėta paciente por nuk arrihej tė kuptohej se cilat ishin ato. Falė kėtij eksperimenti tani ka njė indikacjon, ėshtė ai: me muzikė vėshtirėsitė ndjehen mė pak.

firma.................................................................................................................................................................................
We've never been so many, we've never been so alone.
There's a sucker born every minute.
Life is short: forgive quickly, kiss slowly.
Imagination is more important than knowledge.
mirela
mirela

Shteti : N'TOK TIME
Postime : 823
Kyējet nė forum : 12374
Regjistruar mė : 29/11/2007
Profesioni : studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kuriozitete

Mesazh nga mirela prej Mon 07 Apr 2008, 19:54

Aroma e trendafilave forcon kujtesen

Shkencetaret gjermane, pas nje eksperimenti konkret, kane arritur ne perfundimin se aroma e trendafilave ne kohen e gjumit gjalleron dhe forcon kujtesen e njerezve.
Ne kete eksperiment u aktivizuan 74 vullnetare, te cilet duhej te mbanin mend dy objekte ose letra, duke permbysur letrat njeren pas tjetres. Nderkaq, disa nga “vullnetaret” thithnin arome trendafilash.
Pastaj, shkencetaret vrojtuan veprimtarine e trurit te tyre ne kohen e gjumit.

Edhe gjate gjumit shkencetaret hidhnin ne afersi te krevateve solucion me ere trendafili. Te nesermen, te eksperimentuarit u pyeten se ēfare u kishte ngelur ne mendje nga objektet dhe letrat qe kishin pare.
Pjesemarresit ne eksperiment qe nuhaten ne gjume arome trendafili mbajten mend 97,2% te letrave, ndersa ata qe nuk nuhaten, kujtuan vetem 86%.

firma.................................................................................................................................................................................
We've never been so many, we've never been so alone.
There's a sucker born every minute.
Life is short: forgive quickly, kiss slowly.
Imagination is more important than knowledge.
mirela
mirela

Shteti : N'TOK TIME
Postime : 823
Kyējet nė forum : 12374
Regjistruar mė : 29/11/2007
Profesioni : studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kuriozitete

Mesazh nga mirela prej Mon 07 Apr 2008, 19:58

Nė tokė ekzistojnė 4 oqeane dhe 56 detėra qė sė bashku e formojnė “Detin Botėror” I cili pėrfshin 71% tė sipėrfaqės sė pėrgjithshme tė tokės (316 mil.km2)
Pėr nga sasia e kripės mė sė shumti ka deti I Kuq ndėsa mė sė paku deti Baltik
Oqeani mė i madh ėshtė oqeani i Qetė, pastaj oqeani Atlantik, oqeani Indian dhe oqeani i Ngrirė i Veriut.
Lumi Amazona ėshtė i vetmi lum qė nuk ka tė ndėrtuar asnjė urė mbi tė.
Njė grek maratonist ka vrapuar 42 km pa u ndalur. Mė sė shumti nė bote ka vrapuar pėr tė dytėn herė qė mban rekordin 42 km e 195 m,
Nė Evropė patataja ėshtė sjellė nga Amerika nė vitin 1536. Nė fillim e mbillnin pėr shkak tė lulės sė bukėr qė ka, kurse mė vonė filluan ta pėrdorin pėr ushqim.
Peshku “Pegava” ėshtė lloj ngjallash qė mund tė qėndrojė vėrtikalisht. Kur peshkon, ajo ngritet, kurse me bishtin pėrforcohet mbi shkėmb ose ndonjė trup tjetėr.
Gjethet mė tė mėdha i ka njė lloj pallme e quajtur “Rafia”, rritet nė brigjet e lumit Amazon. Gjethet e saj tė blerta arrin gjatėsi deri 22 metra dhe gjereėsi afėr 12 metra, kurse bishtin e gjethės e ka 5 metra tė gjatė.
Njė gjethė e tillė mund tė shtrehoj 10 njerėz.

Nė Brazil gjatė shek. XX-tė ėshtė vrarė gjarpėri mė i madh nė botė, Anakonda, gjatėsia e tė cilit arrinte ne 35 metra. Pėr ta vrarė kėtė gjigant u desh qė tė goditej me 500 plumba.
Druri i cili e mban rekordin e trshėsisė nė botė ėshtė “Baobabi”, i cili gjendet nė Tan- ganike me moshė rreth 30 shekuj. Ky dru perimetrin e trungut e ka 47 m, lartesinė 22 metra, ndėrsa perimetrin e kurorės 145 metra.
Mė 1560 kirurgu francez Ambruaz Pare i pari bėri gjymtyrė artificiale tė njeriut.
Mė 1590 holandezi Zaharijaz Jansen qė merrej me optikė, konstruktoi mikroskopin.
Nė vitin 1790 nė Amerikė ėshtė shpikur turleja e parė pėr shpuarjen e dhėmbėve.
Lumi mė i gjatė nė botė ėshtė Nili me gjatėsi 6.671 km. qė gjendet nė Afrikė.
Kina ėshtė shteti mė i madh nė botė me 1.221,692,000 banorė. Nė Mesjetė quhej Katai

firma.................................................................................................................................................................................
We've never been so many, we've never been so alone.
There's a sucker born every minute.
Life is short: forgive quickly, kiss slowly.
Imagination is more important than knowledge.
mirela
mirela

Shteti : N'TOK TIME
Postime : 823
Kyējet nė forum : 12374
Regjistruar mė : 29/11/2007
Profesioni : studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kuriozitete

Mesazh nga memaliaj prej Wed 09 Apr 2008, 16:40

CUNI ME I BUKUR NE BOTE JAM UNE
HAHAHAHAAAAA
GOXHA KURIOZITET HAHAHAHAA
memaliaj
memaliaj

Shteti : TIRANE
Postime : 3003
Kyējet nė forum : 12959
Regjistruar mė : 06/03/2008
Profesioni : arkitekt

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kuriozitete

Mesazh nga Musafir prej Wed 09 Apr 2008, 18:11

memaliaj shkruajti:CUNI ME I BUKUR NE BOTE JAM UNE
HAHAHAHAAAAA
GOXHA KURIOZITET HAHAHAHAA
hahahhahahahahahahahahhahaahah ket nuk e disha jocolor jocolor
avatar
Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kuriozitete

Mesazh nga memaliaj prej Thu 10 Apr 2008, 11:37

ja e mesove dhe nje gje hahahaaaa jocolor
memaliaj
memaliaj

Shteti : TIRANE
Postime : 3003
Kyējet nė forum : 12959
Regjistruar mė : 06/03/2008
Profesioni : arkitekt

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kuriozitete

Mesazh nga mirela prej Fri 18 Apr 2008, 21:25

Duket e pabesueshme, por ėshtė e vėrtetė se nė njė provincė tė Kinės, nė anėn veriperėndimore tė saj- nė Junana- sapo del dikush dhe thėrret Bjer, bjer shi! retė nuk presin dhe bie shi. Dhe as kjo nuk ėshė aq e cuditshme sa ėshė e cuditshme dukuria tjetėr- nėse duhet shi I rreptė njeriu duhet tė bėrtasė mė shumė, nėse duhet tė zgjasė shiu, duhet tė zgjasė edhe thirrja e njeriut. Ky fenomen I cuditshėm ngjan vetėm nė malet e larta tė Gaoligunshanit, ku ėshė njė grup liqenesh, qė I quajnė Liqene magjike, qė janė aq tė ndieshme sa vetėm po tė flitet apo tė kėndohet buzė tyre qielli resh shi. Shkencėtarėt qė I ka tėrhequr ky fenomen mendojnė se ajri aty ėshtė aq I ngirė me lagėshtirė sa edhe vibrimet mė tė lehta bėjnė qė avulli I ujit tė lėshojė pika shi Very Happy Very Happy

firma.................................................................................................................................................................................
We've never been so many, we've never been so alone.
There's a sucker born every minute.
Life is short: forgive quickly, kiss slowly.
Imagination is more important than knowledge.
mirela
mirela

Shteti : N'TOK TIME
Postime : 823
Kyējet nė forum : 12374
Regjistruar mė : 29/11/2007
Profesioni : studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kuriozitete

Mesazh nga mirela prej Fri 18 Apr 2008, 21:27

Qytetarėt e Bonvilit, nė veri tė Kalifornisė, nuk lejojnė kurrsesi tė pėrzihet ndonjė I jashtėm nė punėt e tyre tė brendshme. Tė jashtėm atai konsiderojnė edhe banorėt e lokaliteteve pėrreth qytetit. Pėr t'i ruajtur fshehtėsitė e tyre nga tė tjerėt bonvilasit kanė trilluar njė gjuhė krejt tė  ndryshme nga gjuha e tyre kombėtare qė ėshtė e pakuptueshme pėr tė jashtmit.

firma.................................................................................................................................................................................
We've never been so many, we've never been so alone.
There's a sucker born every minute.
Life is short: forgive quickly, kiss slowly.
Imagination is more important than knowledge.
mirela
mirela

Shteti : N'TOK TIME
Postime : 823
Kyējet nė forum : 12374
Regjistruar mė : 29/11/2007
Profesioni : studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kuriozitete

Mesazh nga mirela prej Fri 18 Apr 2008, 21:55

Pilula e re e kėnaqėsisė tashmė ėshtė ngjyrė portokalli

Ėshtė hedhur nė treg nė 19 maj 2003. Ėshtė ilaēi mė i ri kundėr impotencės sė burrave. Premton rezultate mė tė mira dhe mė pak efekte anėsore se sa pilula blu.
Nuk ėshtė mė blu por ngjyrė portokalli pilula qė bėn tė mundur shndėrrimin e burrave nė "matadorė tė shtratit". Njė ėndėrr, ka bėrė qė industria farmaceutike tė shpenzojė njė shifėr rreth 500 milionė euro pėr tė realizuar njė pilulė tė re qė do tė kushtojė mė pak dhe do tė funksionojė mė mirė. Pilula e re ėshtė quajtur "Vardenafil". "Nė fund tė fundit- janė shprehur specialistėt- mirėqenia seksuale tek burrat nė tė shumtėn e rasteve ēon nė mirėqenien e pėrgjithshme shėndetėsore tė tyre". Sot mjekohen me kėto lloj medikamentesh vetėm 20-25% e burrave qė kanė me tė vėrtetė nevojė. Ēdo paketim i pilulės sė re do tė kushtojė rreth 40 euro ndėrkohė qė njė pako pėrmban 4 pilula. Nė ēdo rast ilaēi nuk mund tė merret pa njė recetė mjeksore.

firma.................................................................................................................................................................................
We've never been so many, we've never been so alone.
There's a sucker born every minute.
Life is short: forgive quickly, kiss slowly.
Imagination is more important than knowledge.
mirela
mirela

Shteti : N'TOK TIME
Postime : 823
Kyējet nė forum : 12374
Regjistruar mė : 29/11/2007
Profesioni : studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kuriozitete

Mesazh nga mirela prej Fri 18 Apr 2008, 21:57

Disa ligje jo te zakonshme ne USA:


Diteve te diela, ne New York eshte e ndaluar te ecesh me nje kaush akulloreje ne xhep.

Ne Florida dikush mund te gjobitet nese e ze gjumi nen kasken e parukjeres.

Ne San Francisco mund te shetisesh me nje elefant vetem nese e mban te lidhur me zinxhir.

Ne Alabama nuk mund te shkohet ne kishe me mustaqe fallso.

Ne Minnesota nuk mund te flihet zhveshur. (ehehe) Very Happy 8)

firma.................................................................................................................................................................................
We've never been so many, we've never been so alone.
There's a sucker born every minute.
Life is short: forgive quickly, kiss slowly.
Imagination is more important than knowledge.
mirela
mirela

Shteti : N'TOK TIME
Postime : 823
Kyējet nė forum : 12374
Regjistruar mė : 29/11/2007
Profesioni : studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kuriozitete

Mesazh nga memaliaj prej Mon 28 Apr 2008, 12:22

mirela shkruajti:Disa ligje jo te zakonshme ne USA:


Diteve te diela, ne New York eshte e ndaluar te ecesh me nje kaush akulloreje ne xhep.

Ne Florida dikush mund te gjobitet nese e ze gjumi nen kasken e parukjeres.

Ne San Francisco mund te shetisesh me nje elefant vetem nese e mban te lidhur me zinxhir.

Ne Alabama nuk mund te shkohet ne kishe me mustaqe fallso.

Ne Minnesota nuk mund te flihet zhveshur. (ehehe) Very Happy 8)

mos me thuaj
hahahaaaa
memaliaj
memaliaj

Shteti : TIRANE
Postime : 3003
Kyējet nė forum : 12959
Regjistruar mė : 06/03/2008
Profesioni : arkitekt

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kuriozitete

Mesazh nga mirela prej Mon 28 Apr 2008, 18:46

memaliaj kujdes kur te shkosh re Very Happy

firma.................................................................................................................................................................................
We've never been so many, we've never been so alone.
There's a sucker born every minute.
Life is short: forgive quickly, kiss slowly.
Imagination is more important than knowledge.
mirela
mirela

Shteti : N'TOK TIME
Postime : 823
Kyējet nė forum : 12374
Regjistruar mė : 29/11/2007
Profesioni : studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kuriozitete

Mesazh nga Zemera_e_thyer prej Wed 30 Apr 2008, 11:52

memaliaj shkruajti:
mirela shkruajti:Disa ligje jo te zakonshme ne USA:


Diteve te diela, ne New York eshte e ndaluar te ecesh me nje kaush akulloreje ne xhep.

Ne Florida dikush mund te gjobitet nese e ze gjumi nen kasken e parukjeres.

Ne San Francisco mund te shetisesh me nje elefant vetem nese e mban te lidhur me zinxhir.

Ne Alabama nuk mund te shkohet ne kishe me mustaqe fallso.

Ne Minnesota nuk mund te flihet zhveshur. (ehehe) Very Happy 8)

mos me thuaj
hahahaaaa

Kjo e fundit nuk e pranoj qe te flel zhveshur nuk e pranoj 8)
Zemera_e_thyer
Zemera_e_thyer

Shteti : Jetoj:Ne nje Bote te Poshter
Postime : 1260
Kyējet nė forum : 12195
Regjistruar mė : 29/01/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kuriozitete

Mesazh nga Naki prej Wed 30 Apr 2008, 14:34

Njeriu mė i gjatė nė botė ka qenė 2.72 metra. Sa eshte i padrejt Zoti edhe ndaj krijesave te tije pse une vetem 2.06 metra Sad

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
Naki
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 20009
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kuriozitete

Mesazh nga Musafir prej Wed 30 Apr 2008, 14:36

Naki shkruajti:Njeriu mė i gjatė nė botė ka qenė 2.72 metra. Sa eshte i padrejt Zoti edhe ndaj krijesave te tije pse une vetem 2.06 metra Sad
Sad Sad 8)
avatar
Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kuriozitete

Mesazh nga Naki prej Wed 30 Apr 2008, 14:43

morena shkruajti:
Naki shkruajti:Njeriu mė i gjatė nė botė ka qenė 2.72 metra. Sa eshte i padrejt Zoti edhe ndaj krijesave te tije pse une vetem 2.06 metra Sad
Sad Sad 8)
zonjusha moderatore permbaju temes dhe mos e qit gjuhen ok Very Happy
Naki
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 20009
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kuriozitete

Mesazh nga Musafir prej Wed 30 Apr 2008, 15:31

ok Shefo Very Happy
avatar
Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kuriozitete

Mesazh nga Annika prej Wed 30 Apr 2008, 18:19

Naki shkruajti:Njeriu mė i gjatė nė botė ka qenė 2.72 metra. Sa eshte i padrejt Zoti edhe ndaj krijesave te tije pse une vetem 2.06 metra Sad


🤡 It's enough of you Naki Razz Very Happy imagine 2,75 metra of Naki fest fest

firma.................................................................................................................................................................................
***Love does something and takes me there next to you...***
Annika
Annika
VIP

Shteti : nė mbarė botėn
Postime : 6751
Kyējet nė forum : 16048
Regjistruar mė : 20/06/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kuriozitete

Mesazh nga memaliaj prej Mon 12 May 2008, 16:04

mirela shkruajti:memaliaj kujdes kur te shkosh re Very Happy
nga te gjitha ato qe shkruajt ate te fundit do mare parasysh vetem,
qe domethen do e shkel si regull. Very Happy Very Happy Very Happy
memaliaj
memaliaj

Shteti : TIRANE
Postime : 3003
Kyējet nė forum : 12959
Regjistruar mė : 06/03/2008
Profesioni : arkitekt

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kuriozitete

Mesazh nga Kotelja prej Mon 12 May 2008, 17:09

Njeriu gjate jetes se tij, 3 vjet i kalon ne banjo.

Meshkujt gjate jetes se tyre i kalojne plot 3650 ore vetem duke u rruajtur.

Zyra me e madhe ne bote eshte ajo e Pentagonit.

Ne Itali, rreth 80% te zyreve jane te pergjuara gjate bisedave telefonike.

Interpoli per here te pare u paraqit ne Austri.

firma.................................................................................................................................................................................
Mjauuu...!
Kotelja
Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3139
Kyējet nė forum : 14667
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kuriozitete

Mesazh nga Kotelja prej Sat 17 May 2008, 07:10

Universiteti i pare ne bote u themelua ne Bagdad, ne shek. VI-te.

firma.................................................................................................................................................................................
Mjauuu...!
Kotelja
Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3139
Kyējet nė forum : 14667
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kuriozitete

Mesazh nga memaliaj prej Sat 17 May 2008, 13:20

mos me thuaj hahahaaaaaa
memaliaj
memaliaj

Shteti : TIRANE
Postime : 3003
Kyējet nė forum : 12959
Regjistruar mė : 06/03/2008
Profesioni : arkitekt

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kuriozitete

Mesazh nga Kotelja prej Sun 18 May 2008, 19:11

I poshter Shocked puc puc

firma.................................................................................................................................................................................
Mjauuu...!
Kotelja
Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3139
Kyējet nė forum : 14667
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kuriozitete

Mesazh nga 666 prej Sun 18 May 2008, 20:08

e dini ju qe Kotelja nga nje sondazh qe kam bere une ne trurin tim, rezulton nje nder personat me te mrekullueshem 8)
666
666

Shteti : hell
Postime : 861
Kyējet nė forum : 12087
Regjistruar mė : 10/03/2008

http://www.kinezi.fforum.biz

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kuriozitete

Mesazh nga visitor prej Sun 18 May 2008, 20:41

Ke te drejte 666 edhe pse nuk e njof kam shume shume shume komplimente per kete goce dhe njeherit a nuk eshte kuriozitet arriti shume shpejt ne Webmaster ?
avatar
visitor

Shteti : Rreth e Rrotull
Postime : 943
Kyējet nė forum : 12386
Regjistruar mė : 21/11/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kuriozitete

Mesazh nga mirela prej Sun 18 May 2008, 23:17

e dini ju ce 1kg limon ka me shum sheqer se nje kg luleshtrydhe Very Happy Very Happy sa cudi ėėė memaliaj se vetem te frutat e kam mendjen muve 8)

firma.................................................................................................................................................................................
We've never been so many, we've never been so alone.
There's a sucker born every minute.
Life is short: forgive quickly, kiss slowly.
Imagination is more important than knowledge.
mirela
mirela

Shteti : N'TOK TIME
Postime : 823
Kyējet nė forum : 12374
Regjistruar mė : 29/11/2007
Profesioni : studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kuriozitete

Mesazh nga Kotelja prej Mon 19 May 2008, 04:45

Une e dija mirela Very Happy

Veza e pules eshte nje qelizore.

Thumbimi i bletes sheron paralizen trupore.

Alga nuk eshte bime, sic e identifikojne shume njerez. Eshte shtaze njeqelizore, e cila e nderron formen dhe ngjyren e trupit sipas ambientit ku ndodhet.

Cokollata e zeze, sipas disa hulumtimeve, eshte stimulant i madh per seks.

Tek femrat dhe meshkujt eshte normale qe brenda dites t'iu bien deri 100 fije flokesh.

Shqiponja mund ta identifikoje prene e saj qe 3000 metra larg.

firma.................................................................................................................................................................................
Mjauuu...!
Kotelja
Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3139
Kyējet nė forum : 14667
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kuriozitete

Mesazh nga memaliaj prej Mon 19 May 2008, 13:17

Kotelja shkruajti:Une e dija mirela Very Happy

Veza e pules eshte nje qelizore.

Thumbimi i bletes sheron paralizen trupore.

Alga nuk eshte bime, sic e identifikojne shume njerez. Eshte shtaze njeqelizore, e cila e nderron formen dhe ngjyren e trupit sipas ambientit ku ndodhet.

Cokollata e zeze, sipas disa hulumtimeve, eshte stimulant i madh per seks.

Tek femrat dhe meshkujt eshte normale qe brenda dites t'iu bien deri 100 fije flokesh.

Shqiponja mund ta identifikoje prene e saj qe 3000 metra larg.
mirela e dinte kjo .
ka lindur e ditur kjo vajze edhe pse eshte akoma kotele.
kjo dinte dhe qe cokollata e zeze eshte stimulant i maaaadh per seks.
do ec kjo vajze do ec hahahaaaaaaaaa.
kotele eshte bukur te jesh i poshter zemer .
hahaaaaa:)10(:
memaliaj
memaliaj

Shteti : TIRANE
Postime : 3003
Kyējet nė forum : 12959
Regjistruar mė : 06/03/2008
Profesioni : arkitekt

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kuriozitete

Mesazh nga Kotelja prej Tue 27 May 2008, 00:55


 1. 1 nė 10 persona nė botė jetojnė nė ishull.
 2. Mesatarisht nė botė shkohet nė shkollė 200 ditė, nė SHBA 180 ditė, nė Suedi 170 ditė, nė Japoni 243 ditė.
 3. Mė shumė se 1 miliard tranzistorė prodhohen... ēdo sekondė.
 4. Nė Zelandėn e Re ka 4 milionė njerėz dhe 70 milionė dele.
 5. Planeti Uran mund te shihet me sy te lire.
 6. Vetem mushkonjat femra pickojne.
 7. Bethoveni para se te kompozonte fuste koken ne uje te ftohte.
 8. Kuajt mund te qendrojne deri ne nje muaj ne kembe.
 9. Delfinet flene me nje sy hapur.
 10. Nje njeri qesh mesatarisht 13 here ne dite.
 11. Femrat i perpelitin syte dy here me shume se sa meshkujt.
 12. Minjte mund te durojne pa uje me teper se devet.
 13. Sot numerohen me shume se 20 000 lloje birrash.
 14. Gati gjysma e popullsise se botes nuk ka perdorur asnjehere telefonin.
 15. Napoleon Bonaparta thuhet te kete vdekur nga arseniku (u helmua nga te tjeret).
 16. Lufta me e shkurter ne bote ka ndodhur ne vitin 1898 kur Zanzibari iu dorezua Britanise vetem pas 38 minutash lufte, ndersa lufta me e gjate ishte ajo midis Frances dhe Anglise e cila zgjati plot 116 vjet.
 17. Indonezia ka rreth 216 milion banore dhe aty fliten 365 gjuhe.
 18. Shteti me me teper rruge te asfaltuara eshte Franca.
 19. Fluturat ndjejne me ane te kembeve.
 20. Alfabeti me i gjate eshte ai i gjuhes kamboxhiane dhe ka gjithsej 72 shkronja.
 21. Nje njeriu i duhen 12 vjet per te numeruar nga 1 deri ne 1 miliard.
 22. Mjalti mund te qendroje pa u prishur 3000 vjet.
 23. Peshkaqenet nuk semuren. vap

firma.................................................................................................................................................................................
Mjauuu...!
Kotelja
Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3139
Kyējet nė forum : 14667
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kuriozitete

Mesazh nga memaliaj prej Tue 27 May 2008, 11:37

mos me thuaj Neutral Neutral Neutral
memaliaj
memaliaj

Shteti : TIRANE
Postime : 3003
Kyējet nė forum : 12959
Regjistruar mė : 06/03/2008
Profesioni : arkitekt

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kuriozitete

Mesazh nga Kotelja prej Tue 27 May 2008, 15:22

jo po do ta them se sben Evil or Very Mad Shocked

firma.................................................................................................................................................................................
Mjauuu...!
Kotelja
Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3139
Kyējet nė forum : 14667
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kuriozitete

Mesazh nga memaliaj prej Tue 27 May 2008, 16:21

mos me tuaj , prap hahahahaaaaaaa
memaliaj
memaliaj

Shteti : TIRANE
Postime : 3003
Kyējet nė forum : 12959
Regjistruar mė : 06/03/2008
Profesioni : arkitekt

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kuriozitete

Mesazh nga Kotelja prej Tue 27 May 2008, 20:18

I poshtri botes Shocked

firma.................................................................................................................................................................................
Mjauuu...!
Kotelja
Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3139
Kyējet nė forum : 14667
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kuriozitete

Mesazh nga Naki prej Tue 27 May 2008, 20:58

Kotelja shkruajti:

 1. 1 nė 10 persona nė botė jetojnė nė ishull.
 2. Mesatarisht nė botė shkohet nė shkollė 200 ditė, nė SHBA 180 ditė, nė Suedi 170 ditė, nė Japoni 243 ditė.
 3. Mė shumė se 1 miliard tranzistorė prodhohen... ēdo sekondė.
 4. Nė Zelandėn e Re ka 4 milionė njerėz dhe 70 milionė dele.
 5. Planeti Uran mund te shihet me sy te lire.
 6. Vetem mushkonjat femra pickojne.
 7. Bethoveni para se te kompozonte fuste koken ne uje te ftohte.
 8. Kuajt mund te qendrojne deri ne nje muaj ne kembe.
 9. Delfinet flene me nje sy hapur.
 10. Nje njeri qesh mesatarisht 13 here ne dite.
 11. Femrat i perpelitin syte dy here me shume se sa meshkujt.
 12. Minjte mund te durojne pa uje me teper se devet.
 13. Sot numerohen me shume se 20 000 lloje birrash.
 14. Gati gjysma e popullsise se botes nuk ka perdorur asnjehere telefonin.
 15. Napoleon Bonaparta thuhet te kete vdekur nga arseniku (u helmua nga te tjeret).
 16. Lufta me e shkurter ne bote ka ndodhur ne vitin 1898 kur Zanzibari iu dorezua Britanise vetem pas 38 minutash lufte, ndersa lufta me e gjate ishte ajo midis Frances dhe Anglise e cila zgjati plot 116 vjet.
 17. Indonezia ka rreth 216 milion banore dhe aty fliten 365 gjuhe.
 18. Shteti me me teper rruge te asfaltuara eshte Franca.
 19. Fluturat ndjejne me ane te kembeve.
 20. Alfabeti me i gjate eshte ai i gjuhes kamboxhiane dhe ka gjithsej 72 shkronja.
 21. Nje njeriu i duhen 12 vjet per te numeruar nga 1 deri ne 1 miliard.
 22. Mjalti mund te qendroje pa u prishur 3000 vjet.
 23. Peshkaqenet nuk semuren. vap
paskam nje te perbashket kete pika 7 por une jo koken 8)

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
Naki
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 20009
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kuriozitete

Mesazh nga akili prej Tue 27 May 2008, 20:59

pse e vrau tunxhi lopen
akili
akili

Shteti : greqi
Postime : 244
Kyējet nė forum : 12078
Regjistruar mė : 13/03/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kuriozitete

Mesazh nga Kotelja prej Tue 27 May 2008, 20:59

hahahahaha sa i poshter je Neutral Neutral Neutral danc

firma.................................................................................................................................................................................
Mjauuu...!
Kotelja
Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3139
Kyējet nė forum : 14667
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kuriozitete

Mesazh nga Kotelja prej Tue 27 May 2008, 21:00

akili shkruajti:pse e vrau tunxhi lopen
kush o tunxhi akili Neutral

firma.................................................................................................................................................................................
Mjauuu...!
Kotelja
Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3139
Kyējet nė forum : 14667
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kuriozitete

Mesazh nga akili prej Tue 27 May 2008, 21:01

jo thoja kotele se dhe une ja them nakit po nuk me beson
akili
akili

Shteti : greqi
Postime : 244
Kyējet nė forum : 12078
Regjistruar mė : 13/03/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kuriozitete

Mesazh nga Vizitor prej Tue 27 May 2008, 21:02

akili shkruajti:pse e vrau tunxhi lopen
hahahahahahaha
avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kuriozitete

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 2 e 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi