» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

6 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 6 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Histori e Trishtuar

Shko poshtė

Histori e Trishtuar

Mesazh nga SamkaQika prej Wed 16 Jun 2010, 23:11

Nese e
doni dike po ende nuk i keni treguar ateher lexojeni nje pjes te jetes
se nje vajaze dhe ne fund to ta kuptoni.

I gjithė rrėfimi fillon
nė kohėn kur unė i kisha 16 vjet.Pėrderisa luaja para shtėpisė, e takova
njė djalė. Ai ishte njė lloj djaloshi qė tė ngacmonte dhe tė bėnte tė
vrapoje pas tij pėr ta goditur. Pas takimit tonė tė pare, ne vazhduam tė
takoheshim nė takimet tona duke lozur me njėri tjetrin. Shpesh unė i
tregoja shumė fshehtėsi tė zemrės sime atij. Ai me njė qetėsi hyjnore,
me shikonte dhe vetėm dėgjonte se ēka i flas. Nė tė gjeta njeriun tė
cilit mund t'i rrėfehesha dhe tė cilit mund t'i tregoja gjithēka. Nė
shkollė, unė dhe ai kishim shoqėri tė ndarė, por kur ktheheshim nė
shtėpi, bisedonim mbi atė se ēka kishte ndodhur gjatė ditės nė shkollė.
Njė ditė unė i tregova se njė djalė qė unė e pėlqeja, mė lėndoi dhe ma
theu zemrėn. Ai vetėm mė trimėronte dhe mė tha se ēdo gjė do tė bėhet
mire. Mė thoshte fjalė qė ngjallnin shpresė dhe guxim, mė ndihmoi tė
kaloj nėpėr atė tmerr. Isha e lumtur qė kisha njė mik tė tillė tė
vėrtetė. Dikur kuptova se nė tė vėrtetė kishte diē mė tepėr mes nesh.
Unė e pėlqeja atė. Atė mbrėmje mendova pėr kėtė ndjenjė, dhe konstatova
se ishte nė pyetje vetėm miqėsia e tij ajo qė mė pėlqente. Gjatė gjithė
kohės nė shkollė dhe nė kolegj, ne ishim sė bashku, dhe natyrisht
pėrherė mendoja pėr tė si pėr njė mik tė mire. Por dhe e dija se diku
thellė nė brendi, ndihesha ndryshe. Natėn e diplomimit, edhe pse kishim
data tė veēanta pėr promovim, unė doja qė tė isha me tė. Atė mbrėmje,
pasi qė ēdo kush shkoi nė shtėpi, unė shkova nė shtėpinė e tij dhe desha
t'i thoja se dėshiroja ta shihja. Atė natė ishte rasti shumė i madhė
pėr t'i treguar se ē'ka ndieja. E tėra qė bėra ishte, qėndroja me tė, i
shikonim yjet dhe flitnim se ēka do tė bėjė unė dhe ēka do tė bėnė ai
mėtej. Ia shikoja sytė dhe e dėgjoja gjersa mė fliste se ēka ishte
ėndėrra e tij. Si dėshironte tė martohej dhe si dėshironte tė vendosej
nė jetė. Ai mė tha se si dėshironte tė bėhej i pasur dhe i suksesshėm. E
tėra qė unė munda tė bėjė ishte, t'ia tregoja ėndrėn time dhe tė
lėdhatohesha rreth tij. Shkova nė shtėpi e lėnduar, ngase nuk munda t'i
tregoj se si ndihesha. Desha t'i them se e doja, por isha shumė e
friksuar dhe e tmerruar nga ai mendim. I lashė ndjenjat le tė rrjedhin
dhe i thashė vetes: "Njė ditė do t'i tregoj se si ndihem". Gjat gjithė
kohės sė studimeve dėshiroja t'i tregoja, por gjithnjė
dikush ishte
me tė. Pas diplomimit ai u punėsua nė New York. Isha e lumtur pėr tė por
dhe e pikėlluar qė shkoi larg meje. Isha e pikėlluar edhe pėr atė se
nuk i tregova si ndihem. Por s'mundesha tash t'i tregoja kur ai bėhej
gati pėr njė punė me perspektiv. E mbajta veten dhe e shikoja derisa
hipte nė aeroplan. Pėrderisa e pėrqafova, qava me lotė ngase e dija se
kjo do tė jetė ndoshta hera e fundit qė e shoh. Nė shtėpi qava tėrė
natėn. Ndjehesha e thyer qė nuk ia tregova se ēka kisha brenda nė zemėr.
Nė ndėrkohė u punėsova si sekretareshė dhe punoja si analiste e
kompjuterėve. Isha e kėnaqur me atė qė kisha arritur. Njė ditė e morra
njė letėr nga postjeri. Ishte ftesė pėr martesė. Ai martohej dhe mė
ftonte nė dasėm. Isha e lumtur dhe e pikėlluar nė tė njėjtėn kohė. Tash e
dija se kurrė mė nuk do tė jem me tė, dhe se gjithnjė do tė jemi vetėm
miq. Muajin tjetėr shkova nė dasmėn e tij. Ishte dasėm madhėshtore. E
takova nusen dhe poashtu bisedova edhe me tė. Por ja qė u dashurova edhe
njėherė nė tė! Mundohesha tė bėhesha e lumtur, tentoja tė argėtohesha,
por mė vrante diēka pėrbrenda kur shikoja se si ai ishte aq i lumtur, e
unė vetėm shtiresha se jam e lumtur ndėrsa pėrbrenda binte shi i lotėve.
U largova nga New Yorku dhe ky veprim qė bėra ishte i drejtė. Nuk doja
t'ia prishja lumturinė. Para se tė hipja nė aeroplan, ai erdhi pėr t'u
pėrshėndetur,
dhe mė tha se ishte shumė i lumtur qė mė kishte takuar. U ktheva nė
shtėpi dhe pėrpiqesha tė harroj gjithēka. Jeta duhej vazhduar. Vitet
kalonin dhe ne i shkruanin njėri tjetrit, kohė pas kohe. Mė shkruante se
si i mungonin ēastet kur bisedonim sė bashku... Pėr njė kohė u
ndėrprenė letrat e
tija. Nuk mė shkruante mė. Nuk pėrgjigjej.
Brengosesha se pse nuk mė shkruan tash e njė kohė. Unė i shkrova gjashtė
letra. Dhe pasi qė gjithēka filloi tė mė duket e pashpresė dhe
pikėlluese nė jetėn time, e morra njė porosi qė thoshte. "Mė tako nė
vendin tone ku mė parė bisedonim sė bashku". Shkova dhe atė e pash atje.
Isha e lumtur qė e takoj, por ai ishte me zemėr tė thyer dhe i
pikėlluar pėrbrenda. Mė pas mė tregoi pėr shkurorėzimin dhe arsyen pse
nuk mė kishte shkruar pėr njė kohė. Filloi tė qante aq sa nuk mund tė
qante mė. Mė nė fund u kthyem nė shtėpi dhe biseduam dhe qeshėm duke i
pėrkujtuar kohėrat e vjetra. Dhe nė gjithė kėtė bisedė, nuk munda ti
them se ēka ndjeja pėr tė. Ditėt e ardhme, ai argėtohej dhe e harroi
shkurorėzimin e tij. Sėrish u dashurova nė tė. Dhe erdhi koha qė ai tė
kthehej. E urreja kohėn kur ai largohej. Shkova ta takoj dhe qaja. Por
ai mė premtoi se do t'mė takoj sa here qė tė ketė pushim. Kėshtu
gjithnjė argėtoheshim kur takoheshim gjat pushimeve. Por njė ditė qė e
prisja nuk u lajmėrua ashtu si mė premtoi. Mendova se ndoshta ėshtė i
zėnė. Ditėt u shndruan nė muaj dhe thjesht harrova nė kėtė qė duhej tė
takoheshim. Dhe njė ditė cingėroi telefoni. Ishte njė avokat nga New
Yorku. Avokati mė thas e ai kishte vdekur nė njė aksident trafiku drejt
aeroportit, dhe se kishte kaluar njė kohė gjersa gjithēka u vendos nė
vendin e vet. Mbeta e shokuar. M'u thye zemra! Tash e dija se pse ai nuk
erdhi atė ditė. Qava gjithė natėn. E pyesja veten. "Pse kjo i ndodhi
njė djali siē ishte ai?" I mblodha gjėrat dhe shkova nė New York pėr tė
qenė e pranishme kur lexohet dėshira e tij. Natyrisht, gjėrat e tij iu
dhanė familjes, ish gruas sė tij. Mė nė fund sėrish e takova nusėn e
tij. Ajo mė sqaronte se pa marr parasysh ēka kishte tentuar t'i bėjė pėr
t'ia plotėsuar dėshirėn, ai gjithnjė kishte qenė i palumtur.
Vazhdimisht kishte provuar ajo, por asgjė nuk e kishte bėrė tė lumtur
atė. Dhe dėshira e tij u lexua, dhe e vetmja qė ma dhanė mua ishte
ditari i tij. Nuk dija se ēka tė mendoja. Qava. Pse ma dhanė mua? Ishte
ditari i jetės sė tij. Dhe u ktheva mbrapa nė Kaliforni. Fillova ta
lexoj ditarin. Ditari fillonte nė ditėn kur ne u takuam sė pari. Lexova
derisa fillova tė qaja me tė madhe. Ditari mė thoshte se ai ishte
dashuruar nė mua atė ditė kur mua mė ishte thyer zemra nga tjetri. Por
qė ai ishte tejet i frikėsuar pėr tė mė treguar se ēka ndjente. Pėr kėtė
ai ishte aq i qetė dhe dėshironte vetėm tė mė dėgjonte. Ditari mė
tregoi sė nė sa mėnyra ai kishte patur dėshirė tė mė tregoj pėr
dashurinė e tij, por ishte frikuar tė thoshte ēkadoqoftė lidhur me atė
ndjenjė. Ditari mė tregonte se sa i lumtur ishte ai ditėn e martesės kur
mė kishte pare pranė duke luajtur nė dasmėn e tij. Ai kishte imagjinuar
dasmėn tone! Nė ditar shkruante arsyet pse ishte gjithnjė i palumtur
derisa nuk gjeti zgjidhje tjetėr pos tė ndahej nga gruaja. Ditari mė
tregoi se pjesa mė e mire e jetės sė tij ishte gjersa i lexonte letrat e
mia nga disa here. Mė nė fund, ditari pėrfundon kur ai kishte shkruar.
"Sot do t'i them se e dua". Ishte dita kur ishte nisur tė mė takoj dhe
vdiq nė aksident. Dita kur duhej qė unė mė nė fund tė kuptoj se ēka
kishte nė zemrėn e tij.

Nėse e doni dike, mos pritni tė nesėrmen
t'ia tregoni dashurinė
tuaj. Ndoshta dita e nesėrme kurrė mė nuk do
tė vjen.. Andaj thuajani tani.
avatar
SamkaQika

Shteti : !!..Nuk Ėshtė Arritje Tė Bėsh 1000 Miq Pėr Njė Vit, Por Tė Bėsh Njė Mik Pėr 1000 Vjet...!!
Postime : 329
Kyējet nė forum : 9493
Regjistruar mė : 01/03/2010
Profesioni : Modele

http://www.Nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Histori e Trishtuar

Mesazh nga SamkaQika prej Thu 17 Jun 2010, 17:40

avatar
SamkaQika

Shteti : !!..Nuk Ėshtė Arritje Tė Bėsh 1000 Miq Pėr Njė Vit, Por Tė Bėsh Njė Mik Pėr 1000 Vjet...!!
Postime : 329
Kyējet nė forum : 9493
Regjistruar mė : 01/03/2010
Profesioni : Modele

http://www.Nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi