» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

7 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 7 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Isha i/e dehur, nuk me kujtohet asgje...

Shko poshtė

Isha i/e dehur, nuk me kujtohet asgje...

Mesazh nga Arjana prej Sat 19 Jun 2010, 16:51

Shpesh e kemi hasur shprehjen e mesiperme, qe per hir te se vertetes eshte me teper specifike mashkullore.

Eshte e vertete qe njeriu kur abuzon me pijen humb kujtesen, apo kjo eshte vetem nje tentative e sukseshme per te shfajesuar veprimet dhe gjestet e nje te alkoolizuari ?
A ndodh ne te vertete nje humbje totale e kujteses ?

A mundet qe ne nje gjendje te tille te jemi njekohesisht te afte te diskutojme, te arsyetojme, te deshirojme dhe te realizojme deshirat tona ?

A eshte e vertete qe nje njeri i alkoolizuar sillet si dikush tjeter, apo sillet sic eshte ai ne te vertete, duke eleminuar ne kete rast komplekset dhe pengesat e ndryshme me anen e alkoolit ?

Te thuash isha i pire, i dehur, nuk mbaj mend gje, ta justifikon sjelljen ?
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 14980
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Isha i/e dehur, nuk me kujtohet asgje...

Mesazh nga Besi prej Sat 19 Jun 2010, 20:59

Njeriu asnjehere nuk arrine te shprehe ate qe e mundon perbrenda.As edhe me miqt e tij me te ngushte.Sidomos kur behet fjale per ndonje paknaqesi,dashuri te fshehur,urretje,antipati etj.Eshte dehja ajo qe pothuajse cdo njeri e bene qe gjitha keto t'i qes jashte,pa pasur nevoje qe te bindet se perball ka nje njeri te besuheshem,apo te kuptuheshem.Mjaftone te kete dike qe e ndegjon dhe tregon kujdes ndaj tij.Nuk eshte e vertete se njeriu ne kete gjendje nuk di cfare bene apo cfare thote,por vetem se i ndihmon t'i heq komplekset dhe t'i thote ate qe kur eshte ne gjendje normale nuk i thote assesi.
Megjithse rralle here jam gjend ne keto momente,nga ato pak here edhe po flas.
avatar
Besi

Postime : 1349
Kyējet nė forum : 10853
Regjistruar mė : 20/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Isha i/e dehur, nuk me kujtohet asgje...

Mesazh nga Katilja prej Sat 22 Jun 2013, 09:42

Tani besoj qe te thuash isha i dehur nuk eshte justifikim... sepse shume e gjejne ate si arsye.... por pija tek cdo person ka nje ndikim.... ndodh shpesh qe kur je i dehur nuk mban mend gje... por ne vend qe ti thuash me fal apo dicka tjeteter personit qe i ke ber dicka.. i thua isha i dehur... kjo sme duket e drejte....
Sic e thash e me lart.... njerez te ndryshem kan reagim te ndryshem nga pija....
Ka qe qeshin... ka qe qajne... qa ke flejne gjum... ka qe bojne sherr... etj etj...
Un personalisht futem tek ato robte qe mbaj mend cdo gje ene kur pi shume dua vetem gjum..... por kam e shok qe kur pin... dun me ngacmu te tjeret vetem.... psh nje rast para ca kohesh. Nje shok klase piu aq shume ne nje party saqe kapte cdo rob e donte me u zi.... e i futi duart ne byth te dashures se nje cuni qe se njihte fare.....
Ose kam i shok tjeter... qe para ca ditesh piu ene filloi me shurru ne dhome se nuk e kishte iden ku ishte banjo LOOOOOL dmth personalisht kam lloj lloj gjerash e kam par lloj lloj reagimesh....
Por mbas nje gabimi te thuash kam qen i pire e nuk kam faj.... nuk eshte e pranueshme....!!!!

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7195
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Isha i/e dehur, nuk me kujtohet asgje...

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi