» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

7 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 7 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Djali i mamit!

Shko poshtė

Djali i mamit!

Mesazh nga Arjana prej Sun 20 Jun 2010, 01:39

Djali i mamit!
Disa djem qe edhe pse jane akoma ne moshe te madhe qendrojne nen hijen e nenes se tyre. Para nenes nuk vejne asgje, sa arrin deri ne ate pike qe nena futet aq shume ne jeten e djalit sa krijon besdiszje per femren qe ai ka perkrahe.

Cfare mendimi keni per keta djem?
A eshte e drejte kjo sjellje prej femijesh?
Mendoni qe keto persona nuk behen ''burr'' po rrine perhere qullac..?
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 15064
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Djali i mamit!

Mesazh nga Aristogata prej Wed 23 Jun 2010, 00:39

per ta demostruar me mir personazhin e djalit te mamas po ve tekstin e nje kenge qe i dedikohet pikerisht atij

Beqarise i erdhi funi
gjeta nji alamet cuni
Duket se ne te i rash
Zgjodha cunin e mamas.

Kshu u puqem veti i tret
nena,djali dhe un vet
Goce e vetme,cun i vetem
te tre bashke sdo rrim gjith jeten.

Po vendoset me u martu
mos beni keshtu si mu
Se po zgjodhet djale mamaje
shifi targen e burrin qaje

O mir nji llafe e kan thon
koka ben koka peson
Zgjodha djalin e mamas
gjeta kokrren e belas

Vetem mamin kishte djali
nuk ja prishte dot zavalli
Shkoi e la kokrren e namit
flinte te krevati i mamit.

Mami na qelloi hatife
o me shendet ishte zahife
I dhem mesi i dhem koma
e donte djalin te dhoma.

Ore djale pse nuk ma thu
je martu a sje martu
Ndaje nenen si te duash llogarin do ta pagush.

Oh martes,martes e shkreta
si tja boj zoti kismet
Mora cunin e mamas
gjeta kokrren e belas. Cool

firma.................................................................................................................................................................................
Dashuria endrra shpresa
ke te zgjidhja nga te tria
dhe nje nate lotin pyeta
mu pergjigj DASHURIA
avatar
Aristogata

Shteti : Tirane
Postime : 683
Kyējet nė forum : 10702
Regjistruar mė : 08/06/2009
Profesioni : business lawyer

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Djali i mamit!

Mesazh nga Katilja prej Tue 25 Jun 2013, 14:44

Mendoj se nena e ka vendin e vet dhe asnje femer nuk duhte (qe bejne gabime shume shpesh) te mundohen qe partnerit te tyre te ia zbehin dashurine per nenen, sepse neser edhe vet do te behen nena dhe do ju vije shume vshtire kur nusja ua merr djalin dhe me kete edhe dashurine qe kane per te. Te mos harojme se keto dy lloj dashurishe dallojne shume ne mes vete.

Nje batute per kete rast: E pyesin njerin: Do me shume gruan apo dashnoren?
Nenen ua kthen ai, ndersa gruan dhe dashnoren i....( e dini me)

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7279
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Djali i mamit!

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi