» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

5 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 5 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


I shtrejt Baba..

Shko poshtė

I shtrejt Baba..

Mesazh nga Arjana prej Sun 20 Jun 2010, 16:10

I shtrejte babai im...Jam un vajza jote e pare...ajo vajze qe ka bere gabime ne jete dhe ka kuptuar shum...ajo vajze qe bene gjithcka qe te ndjehesh krenare per vajze qe ke dhe ke rrit...ajo vajze qe eshte krenare per ty....per edukate dhe kulturen qe me ke dhene...per dashurin....Gjithe jeten tende po punon per familjen duke punuar pa pushuar asnje dite...duke na plotesuar cdo deshire....duke na dhene te gjitha nevojat qe kemi nevoje....duke na dhene te gjitha kushtet....babi kur un te dal te punoj kur un te behem me familje do ta kuptoj cdo te thote te jesh prinder....cdo te thote te rritesh tre femije.....cdo te thote te jap dhe te marr nga jeta...dhe cfare do te thote familje....babi im ka shum fjale per te thene qe nuk mbarojne...te dua shum dhe jam shum e kenaqer e lumtur dhe krenare qe kam nje baba si ti....I shtrejti baba....ti dhe mami jeni pasuria ime...per ju te dy fal dhe jeten...ju dua shum...


Kuptimi i kesaj teme..... per nenen flasim cdohere, duke harruar se mos te ishte babai s'do ishim ne keta qe jem...tema ka per qellim t'ja drejtojme "BABIT" nje fjale te bukur, te embel...nje poezi...nje leter cfare do gjoje qe meriton....dhe pse ai nuk do ta lexoj kurre...por thjeshte te shprehim ate qe ndjejme per BABIN qe na rriti dhe na edukoi per keto vite...
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 14899
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: I shtrejt Baba..

Mesazh nga Vizitor prej Sun 20 Jun 2010, 21:55

ME MUNGON SHUME BABA

Koha sheron te gjitha plaget , por dhimbjet nuk sherohen kurr,si mund te jete mire ku vjen qdo dite dhe qdo vit,
ku ti ketu mungon,qdo gje me duket e zbeht pa ty,me duket sikur qdo gje ka ndodhur vetem pak dite me pare,
trishtohet shpirti vjaton zemra loti nuk ndalon edhe pse e dim qe vdekja nuk ka kthim ,ndonjeher nuk ja vlen pa ty te jetohet ,dhe pak muaj behet nje vit pa ty , me duket si sot ata syt e tu qe me shikonin me embesi, zeri jot i ngroht qe gjithmon me ka ber te jetoj,thjesht jam e gjall por dhe e vdekur pa ty,edhe pse nuk jemi bashk ,ti je pjes e jetes sime qe do jetosh gjithmon ne zemren time.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: I shtrejt Baba..

Mesazh nga Elhamiu prej Mon 21 Jun 2010, 00:35

Princesha shkruajti:ME MUNGON SHUME BABA

Koha sheron te gjitha plaget , por dhimbjet nuk sherohen kurr,si mund te jete mire ku vjen qdo dite dhe qdo vit,
ku ti ketu mungon,qdo gje me duket e zbeht pa ty,me duket sikur qdo gje ka ndodhur vetem pak dite me pare,
trishtohet shpirti vjaton zemra loti nuk ndalon edhe pse e dim qe vdekja nuk ka kthim ,ndonjeher nuk ja vlen pa ty te jetohet ,dhe pak muaj behet nje vit pa ty , me duket si sot ata syt e tu qe me shikonin me embesi, zeri jot i ngroht qe gjithmon me ka ber te jetoj,thjesht jam e gjall por dhe e vdekur pa ty,edhe pse nuk jemi bashk ,ti je pjes e jetes sime qe do jetosh gjithmon ne zemren time.


te solli babai ne ket jet si engjull te rriti si engjull te la engjull per te qen engjull i babai ti japesh moralin siq ta la deri sod , at edukat qe ta dha ta la ty ta mbash deri diten e fundit , babai yt eshte krenar per ty deri tani edhe te ardhmen , . zoti qoft me ty meriton me te mirat e kesaj botee.
te perqafoj shummm

Elhamiu

Postime : 2515
Kyējet nė forum : 12767
Regjistruar mė : 24/02/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: I shtrejt Baba..

Mesazh nga Vizitor prej Mon 21 Jun 2010, 14:23

BABIT TIM
(nga viola)

2009-11-22 nė orėn 9:24.


Na rrite me mundim
e na le ne kujtim
eh babi gjall te ishe
un kurr vuajtje nuk do kisha
jo jo nuk mund ta besoj
qe pa ty po jetoj

zgjohu zgjohu o babi

mengjesi eshte gati
pjata jote po te pret
karriga jote eshte mbet shkret

oh zot si munde

te me lesh ne vetmi
si e more nje shpirt njeriu te ri
keshtu e paska kjo jete
kur je me se miri
nuk te le te qete

eh jete jete ma ndalove gezimin

sikur nje femijut kur i ndalohet rrita
po un nga ti o perendi kete nuk e prita
zemra ime renkon syri me loton
shpirti im digjet si zjarr
trupi im ka mbet i vrare

babi ku je ftohte a ke

babi ku fle ti
ne dhe te zi qe te mbuloj ty
babi kam nevoj per ty
nuk mundem me jeten ta shty
shtepia eshte bosh
gjithqka pa ty babi eshte kot

nje jete koti qe se perballon as loti

nje jete e pa meshir qe te mori
pa te then lamtumir
fjala jote gjithandej tingellon
kur me thoje babi shum te don
ti je zogu im qe shtepin ma mbush
me gezim e le zogun dhe ike larg
as te merrja hallahin nuk me prite

ky zog sote eshte i plagosur

me zemer e shpirt te sakatosur
me nje krah te thyer ne nje rrug te pa kthyer
ti ike me nje rrug pa kthim
atje larg ne hamshim

sa do doja te isha ne vendin tend

eh ti te jetoje sepse e meritoje
qme duhet jeta me jetu
kur ty ste kam un e lumtur nuk jamVizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: I shtrejt Baba..

Mesazh nga Vizitor prej Mon 28 Jun 2010, 15:07

DITLINDJA JOTE PA TY!

sot nuk duhen vetem pesėdhjetė e tre qirinje,

por lule te bukura me plot ngjyra,
jeta qenka shume e bukur pse na ike e na le,
pse zemra po vuan dhe ti ketu me nuk je,
pse erdhi kjo dite o zot me mir te mos isha zgjuar fare,
ne vend te pergezoja nga zemra ditlindjen e un vajtoj,
vajtoj o babi se ti ke vdekur e smudem ditlindjen ta uroj
zgjohu ,zgjohu se kam mall , te te puth dhe te perqafoj.


Sot jan mbledh te gjith duke te prit ty ,oh Babi

ke harruar ti qe sot ke ditlindjen hajde sofra eshte gati,
un te bleva diqka,dhe ta lash aty ku gjithmon ta kam len
po te pres ta marresh, ndoshta ske koh por aty po te pret,
Mami me tha bija ime,Babit i duhet qetsia e shpirtit tend,
mos qaj moj bije se Babi jot eshte atje ne parajsen e vet.

Ēfarė duhet tė them Babi, ēfarė duhet tė dhuroj ty?

Nje kurro lulesh apo nje varg lotesh, qe diten ta shty,
un kam njė zemer qe mendon dhe fletė,
un te dua Baba edhe pse ti me nuk jeton,
po ti pergjithmon ne zemren time jeton.
Ēdo minutė un mendoj per ty,edhe pse nuk je ti,

me mundojn idet tua,keshillat tua qe me dretoje veq ti.
oh, sa trishtim,oh sa dhimbje qė kraherorin tim ne dy pjes po ma ndan,
o Jetė qė kurr nuk desha tė jetoj pa ty ,Jeta ėshtė kot pa ty pranė.Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: I shtrejt Baba..

Mesazh nga Leta prej Fri 15 Oct 2010, 05:10

I Dashuri Babi ime... Me sa shume Mundime me rrite.. me Edukove me mesove se si t'a dua Njerzimin si t'i Respektoj me Mesove si t'a dua Atedheun. o Babi ime i dashur.. Sa nete t'i fala pa Gjume , duke qajtur si Femije... o Babi ime i dashur sa here te Dekoncentrova nga Lajmet e mbremjes ,qe ti Babi ime me aq shume vemendje i Percjelle... dhe kurr nuk i Mrrolose vetullat per Bijne tende... o Bab kur u futa ne Adoloshenc Cfar te dhurova une??? Ngarkes shprirtrore -psiqike... se Cfar do te behet me mua! Babi ti perseri gjeje kohe per mua te me , Keshillosh se cfar te beje, Shpeshe here me ke Kritiku , e Mendoja qe m'a ke Inatin... nuk ma don t'Miren... Sa naive qe isha.. Si kam mundur te Mendoj dicka te till.. Per Babin time i cilie Kafshaten e bukes e nxjerrte nga Goja duke lene veten te Uritur vetem per vetem qe une te Ushqehem ,i Dashuri Babi ime.. Ti je ai qe rrobat tuja i shveshje nga Trupi vetem per vetem qe une te mos te kem te Ftofte..... o Babi ime i dashur si mos te Dua ty.. Kur ti je ai i Cili vije me mua ne Koncertet e zhurshem ishe ti ai qe e bere per Bijen tende... Babi ti ke bere shume cka per Bijen tende... i Leje anash Deshirat e tua.. vetem per vetem te m'i Plotsosh deshirat e mia te shumta. o Babi ime i dashur... Ti je Krenaria ime.. Ti je e Shejta ime... o Bab nuk ka Fjal per te Treguar sa shume qe te DUA.. o Babi edhe kete moshe qe tani e kam Ti vazhdon te me Thrrasish Qikitem... Ti Babi ime i dashur ti ke me ken Gjyshi me i mire ne gjithe boten per Femijet e mi... e une do te Mbes gjithemone Qikiyt e ti Babi Jeme me i mire n'Bote!!
avatar
Leta

Postime : 381
Kyējet nė forum : 8766
Regjistruar mė : 08/10/2010
Profesioni : Amvise

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: I shtrejt Baba..

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi