» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

9 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 9 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Trėndafilit dhe Margaritarit

Shko poshtė

Trėndafilit dhe Margaritarit

Mesazh nga Arjana prej Fri 09 Jul 2010, 17:08

Dialogu mes Trėndafilit dhe Margaritarit

Njė ditė u takua njė Trėndafil i bukur me bukuri tė mahnitshme, aromė tė kėndshme, ngjyrė tėrheqėse me njė Margaritar nga e cila nuk dukej asnjė prej kėtyre cilėsive e cila jetonte nė fund tė detit ... U njoftuan me njėra tjetrėn dhe filloi dialogu.

Tha Trėndafili:
Familja jonė ėshtė e madhe prej neve ka trėndafila dhe lule qė lulėzojnė tė cilat nuk mund t[i numrojė, dallohen me pamje tė mahnitshme dhe secila prej tyre ka aromė tė dalluar… kur papritmas trėndafili u pikėllua!?

E pyeti Margaritari:
Nga kjo qė po thua nuk paska diēka qė tė pikėllon, pse u pikėllove!?

Trėndafili:
Mirėpo njerėzit na trajtojnė nė mėnyrė jo tė drejtė, ata na mbjellin neve jo nga dashuria mirėpo qė tė kėnaqen me pamjen tonė tė bukur dhe aromėn e kėndshme, pastaj na hudhin nė rrugė apo nė shporta tė mbeturinave pasi qė tė marrin nga ne gjėnė mė tė shtrenjtė dhe aromėn ...

U ndal Trėndafili pastaj i tha Margaritarit:
Mė trego pėr jetėn tėnde si jeton?!...Dhe cilat janė ndjenjat e tua derisa ti jeton nė fund tė detit ....

U pėrgjigj Margaritari:
Pa marr parasysh se unė nuk kam ngjyra tė bukura sikurse ti dhe pamje tė mahnitshme jam shumė e shtrenjtė nė pamjen e njerėzve, ata e bėjnė tė pamundurėn pėr tė arritur tek unė!

Marrin rrugėtim dhe zhyten nė detėra pėr tė mė kėrkuar, ndoshta habitesh kur tė them se sa ma shumė qė largohem nga sytė e njerėzve aq mė shumė mė shtohet bukuria e rritet vlera ime ...

Jetojė nė errėsirėn e detit pėrveē se unė jam e lumtur, shumė e lumtur, sepse jam larg duarve tė mendjelehtėve e tė pavlerėve dhe ēmimi im ėshtė i shtrenjtė nė mesin e njerėzve...

A e dini se kush ėshtė Trėndafili e kush Margaritari??

Mendohuni...Mendohuni...do ta gjeni se ato dyja janė:

Trėndafili ėshtė ........................(femra e zbuluar)

Margaritari ėshtė ....................( femra e mbuluar)
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 14968
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Trėndafilit dhe Margaritarit

Mesazh nga Elhamiu prej Sat 21 Aug 2010, 15:05

drendafil dhe margaritar je ti x per mua

firma.................................................................................................................................................................................
Mua nuk me tremb vetmia e nates,
nuk me trembin as tingujt e ores ne qetesi,
kur prane te kam me tremb heshtja e fjales,
me tremb trishtimi ne qiellin plot me kaltersi.

... Nuk me trembin fjalet qe mund te thuhen diku,
jeta primitive ka qene dhe do te mbetet perhere,
trembem kur fjalet degjoj nga gjuha e nje miku,
trembem kur mendoj se s'me njohu asnjehere

Elhamiu

Postime : 2515
Kyējet nė forum : 12836
Regjistruar mė : 24/02/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Trėndafilit dhe Margaritarit

Mesazh nga Katilja prej Wed 11 Sep 2013, 18:09

Margaritari ėshtė ....................( femra e mbuluar)
aahaahaaahahaa

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7183
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Trėndafilit dhe Margaritarit

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi