» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

7 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 7 vizitorė

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Emri duhet te tinglloje Shqip.!

Shko poshtė

Emri duhet te tinglloje Shqip.!

Mesazh nga Arjana prej Thu 15 Jul 2010, 14:15Te nderuar forumsit sa jeni te pajtimit qe ende ne popullin tone ka nga ata qe,ne lindje te nje femiju, e emrojne femijun me nje emer jo shqip.!

Nuk jame kunder ''fese'' por nuk pajtohem tek ''disa'' ,qe emrojne femijun me nje emer Turk apo Arab, Amerikan apo Italian etj,kurre kemi shume emra te bukur Ilire,Dardan etj.

ē'fare mendoni ju te nderuar per keta emra jo shqip.!?
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 14896
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Emri duhet te tinglloje Shqip.!

Mesazh nga SamkaQika prej Thu 15 Jul 2010, 18:24

Ermi kurgjo nuk te ban ska lidhje si e ke merin a hans a peter a Max a Kevin shqiptar je
avatar
SamkaQika

Shteti : !!..Nuk Ėshtė Arritje Tė Bėsh 1000 Miq Pėr Njė Vit, Por Tė Bėsh Njė Mik Pėr 1000 Vjet...!!
Postime : 329
Kyējet nė forum : 9490
Regjistruar mė : 01/03/2010
Profesioni : Modele

http://www.Nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Emri duhet te tinglloje Shqip.!

Mesazh nga deti prej Thu 15 Jul 2010, 18:57

Emri nuk te ben njeri por njeriu mund te beje emer!
Megjithate pajtohem me ty Arjana, emri qe tingellon shqip, lexohet dhe shqiptohet me lehte.
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13585
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Emri duhet te tinglloje Shqip.!

Mesazh nga E Dashuruar prej Fri 16 Jul 2010, 09:01

Emri duhet te tingelloje shqip pergjithmon,po bile duhet ta keshe shqip ne shtate breza,gjysh e katragysh.Po ma mire vone shqip sesa hic shqip!

firma.................................................................................................................................................................................
"All-llahu im, Ti je Falės, Bujar dhe e do faljen, ndaj mė fal mua”.
avatar
E Dashuruar

Shteti : Tetove
Postime : 2236
Kyējet nė forum : 11545
Regjistruar mė : 20/05/2010
Profesioni : Frizer (Salon Sun Shine)

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Emri duhet te tinglloje Shqip.!

Mesazh nga Katilja prej Sat 13 Jul 2013, 18:23

kam qef emrat e jashtem e emrat shqip mir jan por sjkam dakord qe emrat e tvdekurve ua vejn fmive

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7111
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Emri duhet te tinglloje Shqip.!

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi