» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

9 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 9 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Besoni ne shprehjen kur te vijne te keqiajt hapini deren...!?

Shko poshtė

A besoni ne shprehjen "Kur te vijne te keqijat hapni deren..".!?

Mesazh nga Vizitor prej Wed 12 May 2010, 17:37

A besoni ne shprehjen "Kur te vijne te keqijat hapni deren..".!?

EDITUAR NGA STAFI


Edituar pėr herė tė fundit nga Princesha nė Wed 12 May 2010, 17:59, edituar 1 herė gjithsej

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Besoni ne shprehjen kur te vijne te keqiajt hapini deren...!?

Mesazh nga Besi prej Wed 12 May 2010, 17:41

Po,por kjo nenkupton dicka tjeter.Duhet shpjeguar me mire,perndryshe ka njerez qe e marrin keshtu siq e lexojne dhe sic jane ne dhome ne momente te kqija e hapin deren,bile edhe dritaren e i kap te ftofti,atehere behet edhe me keq Very Happy
avatar
Besi

Postime : 1349
Kyējet nė forum : 10841
Regjistruar mė : 20/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Besoni ne shprehjen kur te vijne te keqiajt hapini deren...!?

Mesazh nga Vizitor prej Wed 12 May 2010, 17:52

Besi shkruajti:Po,por kjo nenkupton dicka tjeter.Duhet shpjeguar me mire,perndryshe ka njerez qe e marrin keshtu siq e lexojne dhe sic jane ne dhome ne momente te kqija e hapin deren,bile edhe dritaren e i kap te ftofti,atehere behet edhe me keq Very HappyKjo shprehje ka qen dhe ėshtė akoma dhe ėshtė shum e vertet qė nė Jeten e perditshme ndodhin gjera te kqija tė gjithve nėjrzive dhe ne keteo situata nuk na mbete gjė vetem se ti hapim deren dhe tė perballohemi me tė,qoftė e keqja e rėnd apo e letė pajtohemi me tė.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Besoni ne shprehjen kur te vijne te keqiajt hapini deren...!?

Mesazh nga Besi prej Wed 12 May 2010, 17:57

Princesha,une e kuptova dhe pergjigja ime eshte po,dmth pajtohem me kete.Si te miren ashtu edhe te keqen duhet pranuar dhe perballuar.Duhet tejkaluar ne ate menyre qe dim dhe mundemi,ne menyren me te mire.Si te miren ashtu edhe te keqen nuk duhet marr me eufori.Idea ishte qe tek fjala "hapeni deren" ka njerez qe e kuptojne gabim,sepse truri e pranon vetem ne ate menyre qe e lexon dhe e hapin deren apo dritaren.
avatar
Besi

Postime : 1349
Kyējet nė forum : 10841
Regjistruar mė : 20/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Besoni ne shprehjen kur te vijne te keqiajt hapini deren...!?

Mesazh nga Gjimnazistja prej Wed 12 May 2010, 19:45

Mendoj se e vetmja menyre per te mos u zhgenjyer nga jeta, mbase ndonjehere edhe nga vete veprimet e tua eshte qe ne cdo gje qe te ndodh te mesosh te gjesh te miren dhe te keqen e asaj cfare ndodhi, te mesosh qe cdo gje ta shohesh ne dy kendveshtrime, ne ate pozitiv, dhe ne ate negativ, sepse pas cdo te mire fshihet dicka jo shume e mire, dhe pas cdo te keqe fshihet nje e mire, sado e vogel qofte ajo, duhet te mesosh qe te dish te perfitosh edhe nga pervojat jo shume te kendeshme qe jeta te ofron sepse vetem ne kete menyre do te dish te fitosh edhe duke humbur, do te dish te behesh mik dhe aleat i vetvetes dhe do te dish te quash veten fitimtar pas cdo beteje dhe te jesh i sigurte se nese ti vete beson aq shume ne veten tende sa per tu quajtur fitimtar, i tille do te jesh edhe per syte e te tjereve.
Nese ti vete meson qe cdo ngjarje pavaresisht se sa e dhimbshme eshte, ta rrotullosh ne kendin 360 grade per ta sjelle ne favor te vetvetes, ne kete menyre ke arritur te mesosh dhe te perfitosh nga cdo situate qe jeta te ballafaqon, duke ditur te lartesosh figuren tende edhe atehere kur te tjeret mundohen ta vene poshte kembeve te tyre.
Keshtu qe per nje njeri qe mesohet qe cdo gje ta shohe ne dy plane nuk ka veshtiresi edhe nese "kur te vijne te keqiat duhet hapur dera" sepse mbase per kete njeri edhe e keqja eshte dicka e mire e pare ne lidhje me ate cfare fiton.

firma.................................................................................................................................................................................
"Ne dukje qetesi sublime, nerva te tendosura, lodhje e perbindeshme njerezore, nje gerryerje e brendeshme qe te sakaton me tej, e megjithate..."
avatar
Gjimnazistja

Shteti : Ne hapsire!
Postime : 1550
Kyējet nė forum : 11060
Regjistruar mė : 24/12/2009
Profesioni : gjimnaziste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Besoni ne shprehjen kur te vijne te keqiajt hapini deren...!?

Mesazh nga Arjana prej Wed 12 May 2010, 21:01

te mirat apo te keqijat pak rendesi ka,nese ka per te erdhur do sdo ta hapesh deren ti ajo do vi,ska rrugezgjidhje,rendesi ka menyra si e perballon ti te keqen e shpeton prej saj
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 14968
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Besoni ne shprehjen kur te vijne te keqiajt hapini deren...!?

Mesazh nga Vizitor prej Wed 12 May 2010, 22:28

Sikur esenca e gjerave te merrej ndryshe nga gjithcka qe ndiejme nuk do egzistonte kjo thenie.Te gjithe e kemi frike "te keqen" sepse jemi te papergatitur, jemi te ndjeshem dhe te dobet.Nuk ka problem qe ka ngelur pa zgjidhur, nuk ka barriera.Le te duket sikur bota shembet nen kembet e tua.Kjo vlen me shume se cdo gezim, mjafton te kesh guxim te perballesh.Mos harro ti je njeri, ke fuqi te pashtershme per te perballuar cdo negativitet.Njeriu eshte motorr gjenerimi qe prodhon ide, teknika per te pastruar cdo papasterti .

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Besoni ne shprehjen kur te vijne te keqiajt hapini deren...!?

Mesazh nga Arjana prej Sat 24 Jul 2010, 15:18

KEsaj shprehjes i besoj se pervoja ma ka vertetuar,po besoj me shume ate
qe thote se pas cdo te keqeje,patjeter fshihet dhe dicka e mire.Eshte
me mire te jemi ca optimiste,apo jo?
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 14968
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Besoni ne shprehjen kur te vijne te keqiajt hapini deren...!?

Mesazh nga tweet prej Sat 24 Jul 2010, 22:04

Une i besoj nga shume pervoja personale. Gjithashtu nga ne themi cdo perpjete ka nje tatepjete apo e kunderta.

tweet

Shteti : Dikund neper USA
Postime : 8
Kyējet nė forum : 9020
Regjistruar mė : 28/03/2010
Profesioni : T.A

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Besoni ne shprehjen kur te vijne te keqiajt hapini deren...!?

Mesazh nga kejsi shkoder prej Mon 26 Jul 2010, 09:24

sigurisht qa munesh me ba ti kur dicka e keqe te ndoll kurgja duhet te kesh forcen me e pranu dhe vullnetin me vazhdu perpara .. Smile
avatar
kejsi shkoder

Postime : 38
Kyējet nė forum : 8705
Regjistruar mė : 23/07/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Besoni ne shprehjen kur te vijne te keqiajt hapini deren...!?

Mesazh nga Katilja prej Sat 13 Jul 2013, 18:31

Hapi deren,se po se hape te vijn prej penxheres...
Mos meft robi pa halle e probleme ne bot e vetem ne parajs ska te kqija,e na nuk jena te sigurt a ekziston...puna asht me e vu trunin ne pun me gjet gjithmon zgjidhjen ma te mir,e sa i\e fort je me i perballu kta te kqija ...

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7183
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Besoni ne shprehjen kur te vijne te keqiajt hapini deren...!?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi