» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

3 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 3 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


A na i shkatron mardheniet facebook-u?

Shko poshtė

A na i shkatron mardheniet facebook-u?

Mesazh nga Arjana prej Sun 25 Jul 2010, 16:09

Kudo qe shkosh nuk mund te kalosh duke mos degjuar te flitet per facebook-un. Per gjashte vite arriti te bejje 500 milion perdorues. Thuajse cdo i ri eshte i antarsuar (bile bile ka edhe shume prinder fansa te webit qe i regjistrojne dhe femijet e vegjel, ju duket normale kjo do e benit dhe ju?).

Eshte studiuar nga akademike te ndryshem dhe rezultatet jane qe po fokusohen vetem se cfare i ben mardhenieve tona ne afat te shkrurter. Kush e din se cfare do ndodhe pas10 ose 20 viteve. Ju cfare mendoni qe ja vlen te regjistrohesh, apo me mire te krijohet shoqeria dhe te vazhdosh shoqerine face to face; sa mund te jete vertete e mire dhe sinqerte shoqeria qe krijohet permes facebook-ut; dhe sa deme mund ti beje mardhenieve ne cift?keni ndonje shembull konkret qe ja vlen te marin mend te tjeret?

Diskutim te kendshem
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 14977
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A na i shkatron mardheniet facebook-u?

Mesazh nga Naki prej Sun 25 Jul 2010, 16:19

Teme e qelluar Arjana. Jo vetem facebook por cdo web site ne nje menyre eshte shkas per shkaterrimin e mardhenjeve mes partnereve. Facebook si nje web faqe gjigande e cila jo vetem qe ka filluar me te madhe te sjell kokeqarje ne shume aspekte ajo eshte e rrezikshme edhe per adoleshentet.
Mentaliteti e ben te veten sot po nuk ke nje faqe ne facebook " je kerkushi" keshtu thone adoleshentet. Me ka rastis te kem disa bashkefshatar qe jane ne gjendje te paguajne leke te ju hapesh nje faqe ne facebook, kerkojne te vene foto personale e xxxx te tjera.
Une them nese nuk mirret ndonje mase ligjore ndaj kesaj faqe nje dite do te kemi jo facebook por harem dhe kjo nuk do shkoj 10 vite por me shkurte ndoshta as 3 vite nuk do te kete nevoje te pritet.
Shifni profilet e te rinjeve ska rendesi kush eshte nga eshte e njef apo se njef me rendesi eshte ti kete sa me shume miq te bardhe te zi, pedofil, homo,lezbike kush qan koken cka jane sa me shume te kem... tmerr

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19184
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A na i shkatron mardheniet facebook-u?

Mesazh nga kejsi shkoder prej Mon 26 Jul 2010, 09:19

ateher sa i perket ksaj teme mu ala nuk me ka sjell qoft edhe ma te voglin problem di ke kam aty dhe di ke te pranoj ata qe si njoh hiq si pranoj shpresoj te mos me sjell probleme ma von por deri tash jam ok Smile
avatar
kejsi shkoder

Postime : 38
Kyējet nė forum : 8714
Regjistruar mė : 23/07/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A na i shkatron mardheniet facebook-u?

Mesazh nga Katilja prej Sat 13 Jul 2013, 18:31

sme ka sjell aspak probleme nejse un rri naper forume me shumm

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7192
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A na i shkatron mardheniet facebook-u?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi