» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

8 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 8 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Deri ku mundet te jete liria e njeriut

Shko poshtė

Deri ku mundet te jete liria e njeriut

Mesazh nga Kle@Love prej Fri 30 Jul 2010, 19:43

Dikur ne vitet e Enver Hoxhes nuk kishte liri per femrat as per meshkujt

sot deri ku ka arritur limiti i lirise se njeriut per mire apo per keq

Diskutim te kendshem

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17619
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Deri ku mundet te jete liria e njeriut

Mesazh nga Genci-fr prej Sat 31 Jul 2010, 15:21

liria e njeritu kurr nuk mund ta ket nje limit sepse njeriu si qenje esht shum kerkuse dhe qdo her qe arrin diqka ai kerkon me shum keshtu qe nuk mendoj qe njeriu mund ta ket nje limit ne lirin e tij...

Genci-fr

Shteti : kosov
Postime : 467
Kyējet nė forum : 10508
Regjistruar mė : 02/06/2009
Profesioni : ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Deri ku mundet te jete liria e njeriut

Mesazh nga kejsi shkoder prej Sat 31 Jul 2010, 21:08

ater sa per temen mendoj se lira e nje personi mbaron aty ku fillon te preket lira e dikujt tjeter pra ji i lir ban qa don me ba jeta asht e jotja por mos ceno te tjeret jeto jeten tende pa prek dhe pa lendu persona te tjer Smile

firma.................................................................................................................................................................................

 

avatar
kejsi shkoder

Postime : 38
Kyējet nė forum : 8795
Regjistruar mė : 23/07/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Deri ku mundet te jete liria e njeriut

Mesazh nga Arjana prej Sun 01 Aug 2010, 02:45

Liria ekziston dhe ėshtė madhėshtore, por nga egoizmi, makutėria etj. etj. shumė e duan vetem pėr vete dhe ua cenojn tė tjerėve. Prandaj pėr fajin e politkanėve, klerikėve tė tė gjitha religjioneve dhe e intelektualėve, sot nė Planet ka mė shumė robėri se Liri!
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 15058
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Deri ku mundet te jete liria e njeriut

Mesazh nga Naki prej Sun 01 Aug 2010, 03:08

Deri aty sa ti ne vete e ke ne qejf dhe sa mund ta perballosh. Stop aty ku preket lira e dikujt tjeter mendoje ate qe ty nuk deshiron dikush ta bej dhe ndaloj.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19265
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Deri ku mundet te jete liria e njeriut

Mesazh nga Ariel prej Sun 01 Aug 2010, 12:24

Ne mendjen e njeriut s'ka limit...por ne rrethanat sociale normal qe eshte e kufizuar nga ligjet e shtetit dhe te zotit... Liria mbetet deri aty sa nuk shkelen keto ligje dhe rregulla morale dhe sociale.
avatar
Ariel

Postime : 46
Kyējet nė forum : 8772
Regjistruar mė : 01/08/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Deri ku mundet te jete liria e njeriut

Mesazh nga Katilja prej Sat 20 Jul 2013, 12:49

derisa te arrij ate cka don ne tvertet

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7273
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Deri ku mundet te jete liria e njeriut

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi