» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

7 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 7 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Epir i Veriut apo Shqiperi e Jugut?

Shko poshtė

Epir i Veriut apo Shqiperi e Jugut?

Mesazh nga Arjana prej Tue 03 Aug 2010, 15:38

Pse e nisa kete teme me ane te kesaj pyetjeje?!. Per vet faktin se shume shqiptare i trondit emri Epir i Veriut ose Vorioepir ne gjuhen greke. Cfare ka ketu per tu tronditur?!.Shume here ne politike, termi Epiri i veriut ka pasur nje qellim jo te mire karshi territorit shqiptar. Term qe duket teper armiqsor ndaj nesh. A nuk ishin epiriotet nje popull johelen dhe qe gjasat me te medhaja jane qe te ishin nje fis Ilir?!! Pra si mendoni ju anetare te nderuar? .A duhet te quhet Shqiperia e jugut me termin Epir i Veriut nga vete ne shqiptaret? Jepni mendimet tuaja.
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 15058
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Epir i Veriut apo Shqiperi e Jugut?

Mesazh nga Adonisi prej Tue 10 Aug 2010, 20:25

"Epiri i Veriut" nuk eshte shprehje e shqiptareve, por e grekeve, pasiqe, keta te fundit e konsiderojne si toke te tyre.Ndryshe, do quhej Epiri i Jugut dhe jo i veriut. Logjik shume e thjeshte.

Fakt eshte se Epirotet kane qene ata qe ju i keni pershkruar pak a shume, por "Epiri i Veriut" eshte dicka tjeter.

firma.................................................................................................................................................................................
...
"Nga kompleksi i inferioritetit kombi shqiptar ka pesuar disa here disfata gjate historise dhe e ka viktimizuar vetveten"
avatar
Adonisi

Shteti : Ne zemer te shqiptaris
Postime : 947
Kyējet nė forum : 11535
Regjistruar mė : 03/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Epir i Veriut apo Shqiperi e Jugut?

Mesazh nga Arjana prej Tue 10 Aug 2010, 23:29

Shqiperi jugore,nen gllaberimin grek.Mandej ne rastese e quajm Cameri,ne vete i japim identitet te ri ashtu edhe siq u be me Kosoven.Pra,politika Shqiptare ne veqanti duhet te punoj"dhe luftoj"fuqishem qe gjate gjithe politikes se saj rreth kesaj ceshtjeje te madhe kombetare kete pjese Arberije,Shqiperija ta quaj Shqiperi jugore,ngase ne te kunderten(duke qene optimist,per te ardhmen)mundemi te rreshqasim ashtu edhe siq ndodhi me Kosoven....
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 15058
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Epir i Veriut apo Shqiperi e Jugut?

Mesazh nga Katilja prej Sat 20 Jul 2013, 12:56

shqipri jugore leni epirin e pordht e grekve ata jan ntrojet tona po spati kush me i dal zot vatanit ndaj na can e perqan ntroje ballkanase

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7273
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Epir i Veriut apo Shqiperi e Jugut?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi