» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

7 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 7 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


A vendosin prinderit per ju?

Shko poshtė

A vendosin prinderit per ju?

Mesazh nga Arjana prej Wed 04 Aug 2010, 19:11
Kam ndegjuar shum raste qe prinderit vendosin apo zgjedhin per femijet e tyre. Si per shembull:
- te zgjedhin se ne ē'fare shkolle te shkoni
- te zgjedhin te fejuarin
... e shum te tjera.

Kisha pas deshire ti lexoj mendimet e juaja ne kete teme... Shpresoj ta kaloni mire te gjithe.
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 15058
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A vendosin prinderit per ju?

Mesazh nga albi prej Wed 04 Aug 2010, 20:58

per mua nuk vendosin prindit sepse nuk jetojn ne kit jet
avatar
albi
Moderator

Shteti : mitrovice
Postime : 3377
Kyējet nė forum : 12282
Regjistruar mė : 09/07/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A vendosin prinderit per ju?

Mesazh nga Kle@Love prej Thu 05 Aug 2010, 00:11

Deri ne nje moshe kan vendosur per mua tani jo ,, jam ne nje moshe ku me lejohet te vendos vete per gjerat e mia

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17619
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A vendosin prinderit per ju?

Mesazh nga Elhamiu prej Thu 05 Aug 2010, 00:43

sa ti kem prinderit ne ket jet do kshillohem nga prinderit
pranoj te me kshillojn por pse jo edhe te vendosin nuk ja prish qejfin sepse e din arsyje pse vendosin , eshte qe prinderit kan kaluar ket rrug qe kaloj une

firma.................................................................................................................................................................................
Mua nuk me tremb vetmia e nates,
nuk me trembin as tingujt e ores ne qetesi,
kur prane te kam me tremb heshtja e fjales,
me tremb trishtimi ne qiellin plot me kaltersi.

... Nuk me trembin fjalet qe mund te thuhen diku,
jeta primitive ka qene dhe do te mbetet perhere,
trembem kur fjalet degjoj nga gjuha e nje miku,
trembem kur mendoj se s'me njohu asnjehere

Elhamiu

Postime : 2515
Kyējet nė forum : 12926
Regjistruar mė : 24/02/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A vendosin prinderit per ju?

Mesazh nga Bruneta prej Thu 05 Aug 2010, 22:29

JO vendos une vete
avatar
Bruneta

Shteti : Brėnda kapilarėve tė gjakut tėnd
Postime : 2723
Kyējet nė forum : 13027
Regjistruar mė : 07/03/2009
Profesioni : Gjinekologe

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A vendosin prinderit per ju?

Mesazh nga Arjana prej Fri 06 Aug 2010, 02:16

Jo nuk vendosin.Gjithsesi marr mendimet dhe keshillat e tyre per cdo gje te rendesishme qe duhet te bej.Sepse jane me te medhenj e normal qe dine me shume,sepse eksperienca jetesore vlen ne zgjedhjet qe duhet te behen ne jete.
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 15058
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A vendosin prinderit per ju?

Mesazh nga Ariel prej Mon 09 Aug 2010, 22:00

Absolutisht jo...kurse une per femijet e mi - PO Very Happy Very Happy
avatar
Ariel

Postime : 46
Kyējet nė forum : 8772
Regjistruar mė : 01/08/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A vendosin prinderit per ju?

Mesazh nga Naki prej Mon 09 Aug 2010, 22:11

Kan vendosur dikur ngase isha djal i mire dhe degjoja babin me shume tani me jo.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19265
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A vendosin prinderit per ju?

Mesazh nga Geri prej Mon 09 Aug 2010, 22:59

Varet , pse jo , tani nuk mendoj ne ate mosh qe mund te mar disa vendime qe ndoshta s'me ka ardh akoma koha , por ne te shumten e rasteve vendimet i mare vet.
avatar
Geri
Admin

Shteti : Ne zemer te forumit
Postime : 7161
Kyējet nė forum : 16215
Regjistruar mė : 16/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A vendosin prinderit per ju?

Mesazh nga albi prej Mon 09 Aug 2010, 23:24

jo nuk vendosin prinidit e mi sepse nuk jan gjall
avatar
albi
Moderator

Shteti : mitrovice
Postime : 3377
Kyējet nė forum : 12282
Regjistruar mė : 09/07/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A vendosin prinderit per ju?

Mesazh nga Arjana prej Tue 10 Aug 2010, 01:23

te them jo e une,se turp esht kur asnje sthote po
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 15058
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A vendosin prinderit per ju?

Mesazh nga Gjimnazistja prej Tue 10 Aug 2010, 09:58

Normalisht qe prinderit jane shtylla e zhvillimit te nje femije, ne shume raste prinderit sherbejne edhe si pike referimi per te ardhmen e nje femije.
Mua me pelqen te vrapoj, por fillimisht duhet te mesoj te ec, dhe per kete sigurisht qe me nevojiten jo vetem keshillat e prinderve te mi, jo vetem qe me nevojitet ngrohtesia qe vetem ata dine te me japin, por ne shumicen e rasteve me eshte dashur qe ata te vendosin per mua, sepse fakti qe vazhdoj te jem adoleshente ben qe te me duhet te bej edhe pak rruge per te marre ne duar freret e vetvetes. Une dua te ec, por te ec me hapa te sigurte dhe me baza te forta, dhe per kete me nevojitet nje shtylle e forte ku te mund te mbeshtetem, dhe kush me mire se prinderit e mi, do te ishin shtylla per te cilen kam nevoje...

firma.................................................................................................................................................................................
"Ne dukje qetesi sublime, nerva te tendosura, lodhje e perbindeshme njerezore, nje gerryerje e brendeshme qe te sakaton me tej, e megjithate..."
avatar
Gjimnazistja

Shteti : Ne hapsire!
Postime : 1550
Kyējet nė forum : 11150
Regjistruar mė : 24/12/2009
Profesioni : gjimnaziste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A vendosin prinderit per ju?

Mesazh nga Arjana prej Tue 10 Aug 2010, 14:18

shum e drejte me shkrimin tend gjimnaziste,skam cte shtoj me shume.....
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 15058
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A vendosin prinderit per ju?

Mesazh nga krayzi prej Tue 10 Aug 2010, 19:10

Diskutojme bashke dhe mar vendosshmerin pa qen e obliguar.
avatar
krayzi

Shteti : austri
Postime : 1464
Kyējet nė forum : 11398
Regjistruar mė : 11/07/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A vendosin prinderit per ju?

Mesazh nga Elhamiu prej Tue 10 Aug 2010, 19:54

gjdo gje ndaj me familjen , gjdo gje qe dua ta bej pyes familjen , pa fjalen sbej asgje , do mar kshillen e tani veproj shof se si mua me bie me mir
por sthem qe nuk vendos edhe une vet , por dua edhe bej me prinderit

firma.................................................................................................................................................................................
Mua nuk me tremb vetmia e nates,
nuk me trembin as tingujt e ores ne qetesi,
kur prane te kam me tremb heshtja e fjales,
me tremb trishtimi ne qiellin plot me kaltersi.

... Nuk me trembin fjalet qe mund te thuhen diku,
jeta primitive ka qene dhe do te mbetet perhere,
trembem kur fjalet degjoj nga gjuha e nje miku,
trembem kur mendoj se s'me njohu asnjehere

Elhamiu

Postime : 2515
Kyējet nė forum : 12926
Regjistruar mė : 24/02/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A vendosin prinderit per ju?

Mesazh nga Katilja prej Fri 26 Jul 2013, 18:33

per mu po meqe jam ende minoreneee edhe skam dal akoma ne jet

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7273
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A vendosin prinderit per ju?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi