» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

3 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 3 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


E Vėrteta, Rrezikon Lidhjen ?????

Shko poshtė

E Vėrteta, Rrezikon Lidhjen ?????

Mesazh nga Arjana prej Sun 08 Aug 2010, 15:46

Nėse ka diēka, qė ende nuk i keni thėnė, ndaluni dhe mendoni, sepse sinqeriteti nuk ėshtė gjithmonė zgjidhja e duhur…

Ekzistojnė momente nė marrėdhėniet e dashurisė, ku gjėrat marrin tatėpjetėn dhe ju gjatė kėsaj kohe takoni dikė, e cila papritmas bėhet mikja juaj mė e mire dhe ju mė vonė kuptoni se qė tė dy keni shumė gjėra tė pėrbashkėta, mendimet, preferencat etj.
Ajo fillon tė tregojė shenja pėlqimi kur ėshtė me ty dhe ju po ashtu ndjeheni nė tė njėjtėn mėnyrė: problemi i vetė ėshtė se ju keni tė dashurėn. Dhe asnjėherė nuk keni planifikuar qė tė ndėrprisnit marrėdhėnien tuaj por njėkohėsisht jeni duke u kėnaqur me kėtė “diēka” qė ka lindur nė mes teje dhe asaj tjetrės.
Ti vazhdon tė ndjekėsh kėtė “diēka” sepse me kėtė person ju ndjeheni shumė tė lire dhe tė qetė. Por kur kėsaj lidhjeje qė munde tė cilėsohet edhe si virtuale me “miken e ngushtė” I vjen fundi, a do tė mund t’i tregonit tė vėrtetėn tė dashurės pasi qė edhe ajo ka dyshuar gjatė tėrė kohės nė kėtė “miqėsinė” tuaj me atė tjetrėn? Apo do tė preferonit qė ta mbanit kėtė sekret vetėm pėr vete?
Nė njė sondazh tė zhvilluar me tė anketuarit 52% e gjinisė mashkullore ėshtė pėrgjigjur se do ta mbante sekretin vetėm pėr vete duke mos u treguar kaq tė “sinqertė”. Nga fakti se si partneri do tė ndjehej shumė keq dhe i frikėsuar. E vėrteta sigurisht qė do tė rrezikonte lidhjen.
Ndėrsa 48% e kėtyre meshkujve kanė preferuar tė luajė me letra hapur nėse lidhja vjen deri nė kėtė pikė. Ata kanė deklaruar se nuk do tė ishin nė gjendje tė vazhdonin lidhjen pėr shkak tė ndjenjės sė fajit, qė do t’i mundonte gjatė gjithė kohės.
Sinqeriteti nė raste tė tilla nėnkupton edhe njė formė kėrkim faljeje ndaj partneres dhe pastaj tė vazhdonin edhe mė tej lidhjen e tyre. Tė pranuarit e fajit nuk do ta rėndonte mė shumė tė dashurėn se sa fshehja e tė vėrtetės. Gjithashtu tė qenit i sinqertė mund tė ndihmojė qė ju tė vazhdoni mė tej edhe pa tė dashurėn tuaj duke krijuar lidhjen e re.
Edhe pse kjo mund tė ndodhė vetėm nė njė rast dhe ju do t’i betoheshit vetvetes se mė kurrė nuk do tė pėrsėritet i njėjti gabim, a do tė bėheshit i sinqertė duke i thėnė tė vėrtetėn tė dashurės tuaj…?
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 14977
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E Vėrteta, Rrezikon Lidhjen ?????

Mesazh nga Adonisi prej Thu 26 Aug 2010, 23:29

Nuk ka njeri pa gabime te vogla apo te medha.Nuk ka njeri qe e pranon dike tjeter 100% ashtu sic eshte me te mirat dhe te kqijat e tij\saj.Si rrjedhoj e kesaj edhe e verteta gjithnje nuk eshte e mire.
Nga kjo jete askush nuk ka mundur te marre asgje pervec nje apo disa sekreteve te veta.Edhe ne sot edhe ne te ardhmen njerezimi do shkoj ne varre me sepaku nje sekret, per te cilin e verteta nuk ka mundur te gjej hapsir tek askush.
E per lidhje mos te flasim.Nuk e besoj (te pakten une)se mund te ekzistoje nje lidhje e atill sic pretendojne disa qe eshte komplet e sincert.Sa do qe duan njerezit, nuk munden.

firma.................................................................................................................................................................................
...
"Nga kompleksi i inferioritetit kombi shqiptar ka pesuar disa here disfata gjate historise dhe e ka viktimizuar vetveten"
avatar
Adonisi

Shteti : Ne zemer te shqiptaris
Postime : 947
Kyējet nė forum : 11454
Regjistruar mė : 03/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E Vėrteta, Rrezikon Lidhjen ?????

Mesazh nga stralli prej Fri 08 Oct 2010, 16:48

Sinqeriteti nė lidhje dashurie do ishte parėsor,prandaj do ishte mirė tė mos i'a mpleksim vetės punėt dhe tė krijojm situata konfliktuoze nė dashuri,sepse po erdhi momenti qė tė biesh pre e lakmisė tėnde atėherė pa dyshim se, jo vetėm qė e rreziklon lidhjen e dashurisė por edhe mund ta humb atė.
avatar
stralli

Postime : 715
Kyējet nė forum : 9215
Regjistruar mė : 21/09/2010
Profesioni : Teknik

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E Vėrteta, Rrezikon Lidhjen ?????

Mesazh nga Jeta Love prej Fri 08 Oct 2010, 23:16

Per mendimin tem me e mir asht nje e vertet e dhimshme se sa nje genjeshter qe te gezon!

Por fakti qe e verteta mund te rrezikoj liidhjen asht i vertet, vetem se nuk duhet harru se gjdo genjeshter del ne shesh her do kur!

firma.................................................................................................................................................................................
Na fal zot fajet tona ashtu si i falim ne fajtoret tan


pale 323232 pale
avatar
Jeta Love

Postime : 199
Kyējet nė forum : 8848
Regjistruar mė : 14/08/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E Vėrteta, Rrezikon Lidhjen ?????

Mesazh nga Dardania prej Fri 26 Nov 2010, 21:15

nuk besoj se e verteta mund te shkaterron nje lidhje ashtu mendoj une
sado qe te esht e hidhur me mir e verteta te mbetet gjithmon sepse me keq esht genjeshtra qe mbasandej ndegjon dhe kjo te bie ne shkaterrim
kur nje person e do me te vertet duhet ta duash me te mirat dhe te keqijat e tij /saj nese me te vertet e do sado qe nuk te pelqe dicka apo te jet e hidhur por realiteti me mir ne fillim se gjithmon del genjeshtra ne shesh

firma.................................................................................................................................................................................
Kjo ėshtė Jeta....Nuk Rritesh pa u Lėnduar....Nuk Mėson pa u Rrėzuar....Nuk Arrin Suksese pa Dėshtuar....
avatar
Dardania
Admin

Shteti : Gjermani
Postime : 2133
Kyējet nė forum : 11406
Regjistruar mė : 08/11/2010
Profesioni : Cia.... :)

http://www.dardania.msnboard.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E Vėrteta, Rrezikon Lidhjen ?????

Mesazh nga Ylliks prej Sun 28 Nov 2010, 02:47

rrezikon lidhjen kur njeri person eshte person pa lidhje ;)
avatar
Ylliks

Shteti : USA
Postime : 722
Kyējet nė forum : 10952
Regjistruar mė : 21/11/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E Vėrteta, Rrezikon Lidhjen ?????

Mesazh nga Leo@! prej Mon 29 Nov 2010, 22:39

E po e jo..?
avatar
Leo@!

Shteti : Selanik
Postime : 650
Kyējet nė forum : 9025
Regjistruar mė : 06/11/2010
Profesioni : Fotografia.......

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E Vėrteta, Rrezikon Lidhjen ?????

Mesazh nga stralli prej Wed 08 Dec 2010, 09:26

...jo pėrkundrazi e forcon atė....
avatar
stralli

Postime : 715
Kyējet nė forum : 9215
Regjistruar mė : 21/09/2010
Profesioni : Teknik

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E Vėrteta, Rrezikon Lidhjen ?????

Mesazh nga bora prej Wed 08 Dec 2010, 14:42

varet se sa i/e sinqert do te jete ne momentin qe tregon nje te vertet dhe sa i/e kuprushem do te jene personat
avatar
bora

Shteti : Diku nė Shqipėri
Postime : 1077
Kyējet nė forum : 10636
Regjistruar mė : 29/09/2009
Profesioni : Ing

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E Vėrteta, Rrezikon Lidhjen ?????

Mesazh nga stralli prej Thu 09 Dec 2010, 09:55

....Kujdes nė postime Mela....sigurisht qė njerėzit kur janė tė sinqert dhe tė kuptueshėm s'kanė pse e rrezikojnė lidhjen,por kur ata e thonė tė vėrtetėn gjatė jetės nė raporte dashurie padyshim kjo edhe mund ti forcoj mė tepėr ato raporte dhe tė rrisė dashurinė ndaj njėritjetrit.....
avatar
stralli

Postime : 715
Kyējet nė forum : 9215
Regjistruar mė : 21/09/2010
Profesioni : Teknik

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E Vėrteta, Rrezikon Lidhjen ?????

Mesazh nga Dardania prej Tue 14 Dec 2010, 22:46

kurr nuk pajtohem me ket titull te temes
dhe nuk do mund te pajtohem me ket se realiteti e rrezikon nje lidhje
une them se genjeshtra e shkaterron lidhjen

firma.................................................................................................................................................................................
Kjo ėshtė Jeta....Nuk Rritesh pa u Lėnduar....Nuk Mėson pa u Rrėzuar....Nuk Arrin Suksese pa Dėshtuar....
avatar
Dardania
Admin

Shteti : Gjermani
Postime : 2133
Kyējet nė forum : 11406
Regjistruar mė : 08/11/2010
Profesioni : Cia.... :)

http://www.dardania.msnboard.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E Vėrteta, Rrezikon Lidhjen ?????

Mesazh nga albi prej Tue 14 Dec 2010, 23:21

e vreteta gjithmon e forcon lidhjen sepse ekan besimin
avatar
albi
Moderator

Shteti : mitrovice
Postime : 3377
Kyējet nė forum : 12201
Regjistruar mė : 09/07/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E Vėrteta, Rrezikon Lidhjen ?????

Mesazh nga stralli prej Wed 15 Dec 2010, 16:00

...pėrkundrazi e forcon vazhdimisht.
avatar
stralli

Postime : 715
Kyējet nė forum : 9215
Regjistruar mė : 21/09/2010
Profesioni : Teknik

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E Vėrteta, Rrezikon Lidhjen ?????

Mesazh nga Naki prej Wed 15 Dec 2010, 16:51

Shume e vertete... e verteta kurr nuk e rrezikon lidhjen vetem sa e forcon. Njeriu nuk eshte asgje, nuk ben asgje dhe nuk ndien asgje. Zemra eshte ajo qe mund te shof dhe ndjene ngase thelbesorja eshte e padukshme. Kur e verteta diskutohet edhe nese gabohet atehere nese ai/ajo ndien me kete te dyten kurr ska shanse te rrezikohet lidhja. Personalisht nuk do ti kisha treguar te dashures per momentet intime ne te kaluaren time. Mos ta zgjase mendoje se ne mes partnerve duhet te diskutohet e verteta ngase eshte shume me keq nese ajo del ne shesh dhe partneri/partnerja e kupton ate nga dikush tjeter jo ti.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19184
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E Vėrteta, Rrezikon Lidhjen ?????

Mesazh nga Dardania prej Wed 15 Dec 2010, 19:07

une them se Meshkujt ikun gjithmon nga e verteta
mos e keqkuptoni ndonjeri/a por e them ket ngase me ka ren rasti ti njoh
qe kan nje lidhje dhe si psh ...
partneri nuk i ka treguar realitetin per tjetren vetem i ka then se ka qen nje takim rastesisht me te dhe nuk i tregon se ka qen nje lidhje me at tjetren dhe kesaj i thot dhe i betohet se e do por lidhja me tjetren ka qen ende dhe ket e mora si psh.. . sepse me mir do ishte te ja thoshte asaj te verteten sepse ajo te ndegjon nga dikush tjeter realitetin
sepse kjo e lendon shpirterisht

firma.................................................................................................................................................................................
Kjo ėshtė Jeta....Nuk Rritesh pa u Lėnduar....Nuk Mėson pa u Rrėzuar....Nuk Arrin Suksese pa Dėshtuar....
avatar
Dardania
Admin

Shteti : Gjermani
Postime : 2133
Kyējet nė forum : 11406
Regjistruar mė : 08/11/2010
Profesioni : Cia.... :)

http://www.dardania.msnboard.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E Vėrteta, Rrezikon Lidhjen ?????

Mesazh nga stralli prej Wed 29 Dec 2010, 12:47

Jeta njerzore ka plot peripeti.por e vėrteta asnjėher as nuk dėmton as nuk rrezikon lidhjn mes tė dashuruarve.....
avatar
stralli

Postime : 715
Kyējet nė forum : 9215
Regjistruar mė : 21/09/2010
Profesioni : Teknik

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E Vėrteta, Rrezikon Lidhjen ?????

Mesazh nga Dardania prej Wed 29 Dec 2010, 12:50

e verteta asnjeher nuk rrezikon lidhjen ne Dashuri vetem qe e ben edhe me te forcuar

firma.................................................................................................................................................................................
Kjo ėshtė Jeta....Nuk Rritesh pa u Lėnduar....Nuk Mėson pa u Rrėzuar....Nuk Arrin Suksese pa Dėshtuar....
avatar
Dardania
Admin

Shteti : Gjermani
Postime : 2133
Kyējet nė forum : 11406
Regjistruar mė : 08/11/2010
Profesioni : Cia.... :)

http://www.dardania.msnboard.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E Vėrteta, Rrezikon Lidhjen ?????

Mesazh nga Leo@! prej Wed 29 Dec 2010, 14:09

Besoj se nese dy njerez duhen ata nuk mund ti ndaj nje e vertet i nje genjeshter................. (***) flower
avatar
Leo@!

Shteti : Selanik
Postime : 650
Kyējet nė forum : 9025
Regjistruar mė : 06/11/2010
Profesioni : Fotografia.......

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E Vėrteta, Rrezikon Lidhjen ?????

Mesazh nga Kle@Love prej Wed 29 Dec 2010, 14:50

Mendoj se ne nje lidhje bazohet sinqeriteti sepse po te genjesh sado vone genjeshtra del them qe sinqeriteti eshte baza ne nje dashuri duke menduar qe ka edhe pasoja genjeshtre po varet sepse vin keto genjeshtra gjithmone

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17538
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E Vėrteta, Rrezikon Lidhjen ?????

Mesazh nga stralli prej Thu 30 Dec 2010, 09:41

.....kurrė....kurrė.....kurrė.......
avatar
stralli

Postime : 715
Kyējet nė forum : 9215
Regjistruar mė : 21/09/2010
Profesioni : Teknik

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E Vėrteta, Rrezikon Lidhjen ?????

Mesazh nga Dardania prej Sun 09 Feb 2014, 15:31

E Verteta kurr nuk e Rrezikon nje Lidhje.... Sepse sado te esht Realiteti i hidhur.... Mbetet Realitet e jo me Genjeshtra e Mashtrime.... Perkundrasi  kur nuk thuhet e Verteta Drejt per Drejt.... Mund te shkaterron nje Lidhje apo te ken Debate.... Sepse e Verteta gjithmon Triumfon sado qe mundohen me Mashtrime.... Shkaku esht dhe mbetet kur thuhet  e Pa Verteta.... Qe e ben te Rrezikon nje Lidhje....

firma.................................................................................................................................................................................
Kjo ėshtė Jeta....Nuk Rritesh pa u Lėnduar....Nuk Mėson pa u Rrėzuar....Nuk Arrin Suksese pa Dėshtuar....
avatar
Dardania
Admin

Shteti : Gjermani
Postime : 2133
Kyējet nė forum : 11406
Regjistruar mė : 08/11/2010
Profesioni : Cia.... :)

http://www.dardania.msnboard.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E Vėrteta, Rrezikon Lidhjen ?????

Mesazh nga Katilja prej Mon 17 Feb 2014, 15:45

ai qe rrezikon,.gjithnje fiton,por ndashuri del e kunderta kush guxon humbet edhe i drejti gjithnje humbet ne jet e jo me ne dashuri

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7192
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E Vėrteta, Rrezikon Lidhjen ?????

Mesazh nga Dardania prej Sun 02 Mar 2014, 18:37

E Verteta kurr nuk e Rrezikon nje Lidhje.... Sepse sado te esht Realiteti i hidhur.... Mbetet Realitet e jo me Genjeshtra e Mashtrime.... Perkundrasi  kur nuk thuhet e Verteta Drejt per Drejt.... Mund te shkaterron nje Lidhje apo te ken Debate.... Sepse e Verteta gjithmon Triumfon sado qe mundohen me Mashtrime.... Shkaku esht dhe mbetet kur nuk thuhet. E Verteta.... Qe e Rrezikon nje Lidhje...

firma.................................................................................................................................................................................
Kjo ėshtė Jeta....Nuk Rritesh pa u Lėnduar....Nuk Mėson pa u Rrėzuar....Nuk Arrin Suksese pa Dėshtuar....
avatar
Dardania
Admin

Shteti : Gjermani
Postime : 2133
Kyējet nė forum : 11406
Regjistruar mė : 08/11/2010
Profesioni : Cia.... :)

http://www.dardania.msnboard.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E Vėrteta, Rrezikon Lidhjen ?????

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi