» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

3 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 3 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Njerezit pershtaten…?

Shko poshtė

Njerezit pershtaten…?

Mesazh nga Arjana prej Mon 16 Aug 2010, 02:28

Fjala zakon nuk na pelqen sepse ne shumicen e rasteve na ben te mendojme per nje menyre mekanike te te berurit apo te menduarit te gjerave.
Por nese reflektojme me thelle mbi kete argument, kuptojme qe edhe kur vuajme apo kemi preokupime te rendesishme… pas nje fare kohe mesohemi me to dhe i ndjejme si me pak te renda, sepse jemi mesuar tu pershtatemi dhe ti kemi , keshtu bejne paska pjese tek ne dhe menyra jone e jeteses…
Te mesohesh me nje situate (ti pershtatesh) ne kete rast na ndihmon te durojme me mire nje nyje ne fijen e jetes, dhe ta ndjejme ate me te lehte…Sa te afte jeni ju tu pershtateni situatave dhe personave qe ju rrethojne?
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 15061
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Njerezit pershtaten…?

Mesazh nga Ariel prej Fri 20 Aug 2010, 21:56

Normal... o do pershtatesh o do ja fusesh vetes..
avatar
Ariel

Postime : 46
Kyējet nė forum : 8775
Regjistruar mė : 01/08/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Njerezit pershtaten…?

Mesazh nga Katilja prej Fri 06 Sep 2013, 18:49

detyrohemi ikim nvende tjera shohim mesojm me raste bohemi kloni dynjos sna pelqen me qen vetvetja

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7276
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Njerezit pershtaten…?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi