» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

6 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 6 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Si duhet tė jenė nėna dhe babai?

Shko poshtė

Si duhet tė jenė nėna dhe babai?

Mesazh nga Arjana prej Sat 21 Aug 2010, 03:09

Disa prindėr thonė se “Ne me fėmijėt tanė jemi si shokė. Nuk ka asgjė qė tė na ndajė dhe flasim gjithcka ėshtė e nevojshme”.Disa tė tjerė pranojnė se me fėmijėt e tyre nuk mund tė sillen si shok. “Kjo ėshtė e papranueshme. Nė njė rast sjelljeje tė tillė, llastohen dhe nuk tė pyesin mė”, thonė.

Sipas edukimit modern, sa do qė tė dja metodat e mėsipėrme duken si tė drejta, tė dyja janė tė gabuara. Ajo qė duhet, ėshtė zhvillimi i njė sjelljeje tė pėrshtatshme sipas situatave qė mund tė ndodhin. Kur fėmija tė jetė i mėrzitur dhe tė ketė nevojė pėr njė shok, prindi nė kėtė rast duhet tė jetė shoku mė i mirė dhe kur fėmijės i nevojitėt edhe kritika dhe displina, atėherė po prindi duhet tė jetė ai qė duhet tė kryejė detyrėn e tij, me metodat e duhura.

Po ju si mendoni cfare rruge duhet te ndjekin prinderit per te patur femije sa me te denje?
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 14899
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si duhet tė jenė nėna dhe babai?

Mesazh nga Naki prej Sat 21 Aug 2010, 03:33

Mjaft teme e qelluar Arjana te lumte

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19106
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si duhet tė jenė nėna dhe babai?

Mesazh nga E Dashuruar prej Sun 22 Aug 2010, 18:10

Prindi eshte prind dhe duhet te kete nje distance me femijen,distance kete qe nuk duhet ta beje nje mur te pakapercyeshem por sipas situates duhet te ndryshoje dhe qendrimin e tij nuk duhet te jete as shok me femijen por dhe as tutor,ne rastet kur femija ka nevoje per nje keshille shoqerore duhet tja ofroje dhe ne te kundert atje ku ka nevoje per kritika prinderore ose te nje njeriu me me eksperience nuk duhet tja menjanoje e pra me femijet duhet te jesh shume i sigurt ne ato vendime apo veprime qe nderrmer eshte nje thike me dy pressa

firma.................................................................................................................................................................................
"All-llahu im, Ti je Falės, Bujar dhe e do faljen, ndaj mė fal mua”.
avatar
E Dashuruar

Shteti : Tetove
Postime : 2236
Kyējet nė forum : 11548
Regjistruar mė : 20/05/2010
Profesioni : Frizer (Salon Sun Shine)

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si duhet tė jenė nėna dhe babai?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi