» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

4 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 4 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Pėr tė fituar besimin duhet tė jesh i sinqertė

Shko poshtė

Pėr tė fituar besimin duhet tė jesh i sinqertė

Mesazh nga Arjana prej Wed 25 Aug 2010, 14:40

Shumė gra mendojnė se, meqė bashkėshorti gėnjen pėr diēka tė vogėl, atėherė ai mund tė gėnjejė dhe pėr diēka tjetėr.

Pra, pėr tė fituar besim duhet tė tregohesh i sinqertė dhe pėr gjėrat e vogla. Megjithatė, ata disa sekrete i mbajnė pėrherė.

Tė paktėn kėshtu mendojnė. Edhe pse mendimet e tyre nuk mund tė kuptohen nga partnerja ekspertėt kanė treguar disa prej tyre. 1- Mashkulli joshet 10 herė nė ditė nga femra tė tjera:

Edhe pse ata joshen rreth 10 herė nė ditė nga femrat e tjera, kjo nuk do tė thotė se ata nuk iu duan. Edhe pse ndonjėherė mendoni se partneri nuk e vuri re aspak atė ēupėlinėn me bluzė tė ngushtė dhe me njė mini xhins, atėherė duhet tė mėsoni qė ai ka aftėsinė tė shohė qartė me bisht tė syrit.

Kur njė grua e pashme kalon afėr tyre dhe kur ajo pėr mė tepėr ka veshur dhe diēka provokuese, edhe po tė jenė tė shoqėruar, ata kanė njė tundim tepėr tė fortė pėr ta parė. Ata e dinė mirė qė kjo nuk i pėlqen aspak partneres, por ėshtė vėrtet njė magnet instiktiv, qė aktivizohet nė sytė e mashkullit sapo njė pamje joshėse i kalon pranė.

2- Mashkulli ka nevojė tė qėndrojė pak larg partneres :
E ka tė nevojshme tė largohet pėr pak orė apo minuta nga rutina e pėrditshme. Pėr kėtė ai del pėr vrap, pėr njė lojė me bilardo apo pėr palestėr. Nė vend tė vrapit mund tė jetė dhe palestra apo bilardoja.

Nė fakt nuk ėshtė se krejt papritur ai ndėrgjegjėsohet pėr barkun qė po i kėrcen mbi rripin pantallonave apo ėshtė ndonjė i apasionuar i madh pas bilardos, madje mund tė jetė dhe dobėt nė atė lojė, por ai del pėr t’u larguar nga partnerja qė ankohet pa pushim dhe nga fėmijėt qė bėrtasin. Sa herė lėnė shtėpinė pėr njė justifikim tė tillė, qė nuk parashikon mundėsinė pėr t’iu marrė me vete, me shumė mundėsi e bėjnė pėr t’u larguar.

3- Ata nuk i besojnė as vetė premtimet qė bėjnė:
Kjo nė fakt ėshtė goditje pak e fortė pėr femrat, prandaj po themi mė tė rėndėsishmen nė fillim: Ata iu duan fort. Ata mendojnė se jeni fantastike dhe shumicėn e kohės ata janė tė kėnaqur pėr zgjedhjen e bėrė. Por ama shumica e meshkujve, sidomos ata nė moshė tė vogėl, ende nuk mendojnė pėr diēka serioze dhe premtojnė edhe pėr gjėra qė edhe vetė nuk e dinė nė mund t’i realizojnė.

4- Kur ata fitojnė shumė e ndiejnė veten tė rėndėsishėm:
Nė disa ēifte gratė fitojnė mė shumė. Kjo sigurisht ėshtė njė arritje pėr femrat, pėr tė cilėn janė tė lumtur dhe meshkujt. Po kjo nė fakt ėshtė ajo qė ata thonė, por nė tė vėrtetė ata janė aq krenarė, konkurrentė, egomaniakė, sa s’e kanė tė lehtė ta pranojnė. Sigurisht qė ēdo femėr e di, qė partneri i saj do tė donte tė ishte ai qė i siguron tė ardhurat dhe nevojat familjes.
5- Ēdo vit qė kalon i bėn t’iu duan mė shumė:
Me kalimin e viteve dashuria dhe pėrkujdesja e tyre ndaj jush do tė rritet. Edhe pse kanė shumė pėr tė arritur synimin e rritjes sė tyre emocionale, ata ndiejnė se vetėm sa kanė nisur tė na duan nė mėnyrėn dhe forcėn qė do e bėjnė kėtė kur tė jenė 40, 50 vjeē e mė tej. Kėtė sigurisht qė nuk na e shpjegojnė, sepse do tingėllonte sikur tani nuk na duan. Duhet ca kohė qė ata tė vlerėsojnė partneren pėrtej anėve seksuale. Por sa mė shumė piqen, aq mė shumė iu duan, sepse mėsojnė tė vlerėsojnė pėrmasat intelektuale dhe shpirtėrore tė partneres, qė nė fillim nuk i vėnė rėndėsi.
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 15058
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pėr tė fituar besimin duhet tė jesh i sinqertė

Mesazh nga E Dashuruar prej Thu 26 Aug 2010, 16:02

Per mendimin tim nje person qe te do me te vertete, nuk genjen per gjera te medhaja,te cilat do te krijonin konflikt ne raport me njeri tjetrin,dhe besoj se genjeshtrat e vogla nuk mund te shkaktojne ndonje dem te madh,sepse fundja,te gjithe i kemi perdorur ato me njerezit qe duam me shume,apo jo?
Megjithate te gjithe jemi njerez,dhe mund te gabojm...dhe nqs nje person i dashur na genjen per dicka shume te rendesishem,atehere une besoj se mund ta kuptojme kete veprim,nga menyra se si ai sillet...ose ndoshta do jete vete ai,qe do na e tregoje kete genjeshter.Nqs ai person eshte me te vertete i penduar,atehere besoj se duhet FALUR,dhe ne kete rast jam dakort me thenien qe:
Gabimi eshte njerzor dhe falja eshte hyjnore.

firma.................................................................................................................................................................................
"All-llahu im, Ti je Falės, Bujar dhe e do faljen, ndaj mė fal mua”.
avatar
E Dashuruar

Shteti : Tetove
Postime : 2236
Kyējet nė forum : 11707
Regjistruar mė : 20/05/2010
Profesioni : Frizer (Salon Sun Shine)

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pėr tė fituar besimin duhet tė jesh i sinqertė

Mesazh nga Elhamiu prej Thu 26 Aug 2010, 16:41

Sinqertiteti eshte gjoja me e bukur , ka vler me shum se jeta, dashurija , familja, gjdo gje tjeter , te jesh i sinqert ne gjdo gje ke gjithat ne jet ste duhet as fjalet e mira.

firma.................................................................................................................................................................................
Mua nuk me tremb vetmia e nates,
nuk me trembin as tingujt e ores ne qetesi,
kur prane te kam me tremb heshtja e fjales,
me tremb trishtimi ne qiellin plot me kaltersi.

... Nuk me trembin fjalet qe mund te thuhen diku,
jeta primitive ka qene dhe do te mbetet perhere,
trembem kur fjalet degjoj nga gjuha e nje miku,
trembem kur mendoj se s'me njohu asnjehere

Elhamiu

Postime : 2515
Kyējet nė forum : 12926
Regjistruar mė : 24/02/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pėr tė fituar besimin duhet tė jesh i sinqertė

Mesazh nga Katilja prej Sun 08 Sep 2013, 08:31

Ndershmeria jo gjithmone paguan dhe kete po e provoj une dita dites.Njeriu duhet te jete i ndershem me personat qe e meritojne ndershmerine e tij.

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7273
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pėr tė fituar besimin duhet tė jesh i sinqertė

Mesazh nga albi prej Tue 10 Sep 2013, 14:47

te jesh  shum i sinqert dhe te rrespektosh  te tjert
avatar
albi
Moderator

Shteti : mitrovice
Postime : 3377
Kyējet nė forum : 12282
Regjistruar mė : 09/07/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pėr tė fituar besimin duhet tė jesh i sinqertė

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi