» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

7 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 7 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Jolie, regjisore e filmit pėr Bosnjėn

Shko poshtė

Jolie, regjisore e filmit pėr Bosnjėn

Mesazh nga E Dashuruar prej Thu 26 Aug 2010, 12:35

Angelina Jolie e ka shkruar skenarin dhe do tė jetė regjisorja e historisė sė dashurisė gjatė luftės sė Bosnjės, projekt tė cilin e paralajmėroi mė herėt gjatė kėsaj jave.
Ky projekt do tė jetė debutues pėr Jolie nė rolin e regjisores, e cila do ta ketė ndihmėn e Graham King dhe Tim Headington, nė bashkėpunim me GK Films.
“Filmi ėshtė tregim dashurie, jo qėndrim politik. Unė do tė doja tė pėrfshija sa mė shumė njerėz qė ėshtė e mundur, nė mėnyrė qė tė mėsojnė sa mė shumė qė kanė mundėsi”, tha Jolie mė herėt gjatė javės. /Telegrafi/

firma.................................................................................................................................................................................
"All-llahu im, Ti je Falės, Bujar dhe e do faljen, ndaj mė fal mua”.
avatar
E Dashuruar

Shteti : Tetove
Postime : 2236
Kyējet nė forum : 12265
Regjistruar mė : 20/05/2010
Profesioni : Frizer (Salon Sun Shine)

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Jolie, regjisore e filmit pėr Bosnjėn

Mesazh nga E Dashuruar prej Fri 24 Sep 2010, 16:20

Angelina cakton aktoren kryesore pėr filmin e Bosnjės

Angelina Jolie ka angazhuar Zana Marjanovic nė rolin kryesor femėror nė filmin e saj tė ardhshėm romantik rreth luftės nė Bosnjė.
Zana Marjanovic do tė luajė rolin kryesor nė projektin, qė ėshtė njė tregim dashurie nė mes tė njė femre boshnjake dhe njė mashkulli serb.
27-vjeēarja ka thėnė se ajo e ka lexuar skenarin dhe beson se ėshtė ‘i mahnitshėm’, derisa po ashtu thotė se ėshtė e ngazėllyer qė do tė punojė nė krah tė Jolie, pėr tė cilėn ajo thotė se ėshtė njė ‘aktore dhe humaniste e madhe’. /Telegrafi/

firma.................................................................................................................................................................................
"All-llahu im, Ti je Falės, Bujar dhe e do faljen, ndaj mė fal mua”.
avatar
E Dashuruar

Shteti : Tetove
Postime : 2236
Kyējet nė forum : 12265
Regjistruar mė : 20/05/2010
Profesioni : Frizer (Salon Sun Shine)

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi